بهترین انواع برند ایمپلنت سوئیسی (اشترومن، نئودنت، SIC)

ایمپلنت دندان بهترین درمان برای دندانهای از دست رفته می باشد. امروز برند های گوناگونی در کشورهای مختلفی به تولید ایمپلنت دندان می پردازند و کشور سوئیسی یکی از کشور های پیشرو در این صنعت می باشند. در این مقاله به بررسی ایمپلنت سوئیسی ، انواع و هزینه آن می پردازیم.

ایمپلنت سوئیسی چیست ؟

امروزه برند های مختلفی به تولید ایمپلنت دندان می پردازند و اگر برند سازنده پایه ایمپلنت واقع در کشور سوئیسی باشد، به عنوان ایمپلنت سوئیسی شناخته می شود.

ایمپلنت سوئیسی
ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت های سوئیسی امروزه از بالاترین کیفیت ها در سطح جهان برخوردار هستند و به همین علت از محبوبیت زیادی در ایران و جهان را دارا می باشد.

در نظر داشته باشید که نمی توان فقط به کشور سازنده ایمپلنت اکتفا کرد و باید حتما کیفیت برند ایمپلنت را مد نظر قرار دهید.

انواع ایمپلنت سوئیسی

امروزه برند های ایمپلنت متفاوتی در بازار ایران موجود هستند و در ادامه انواع برند ایمپلنت سوئیسی با کیفیت و معروف در ایران را به شما معرفی می کنیم.

 1. اشترومن (straumann)
 2. آیرس (IRES)
 3. نئودنت (neodent)
 4. اس پی ای (spi)
 5. اس ای سی (sic)
 6. تی ار ای (TRI)
 7. بایودنتا (biodenta)
 8. دکتر ایده (DR IHDE)
 9. اس جی اس (SGS)

بهترین برند ایمپلنت سوئیسی چیست ؟

ایمپلنت اشترومن به بهترین ایمپلنت جهان محبوب است و ایمپلنت های اشترومن با تکنولوژی و کیفیت بالایی که دارند با ایمپلنت های آمریکایی رقابت می کنند.

قیمت انواع ایمپلنت سوئیسی چقدر است ؟

به طور کلی قیمت ایمپلنت سوئیسی به ازای هر واحد با روکش از مبلغ 11.000.000 الی 26.000.000 می باشد که وابسته به برند و نوع روکش متغیر می باشد. در جدول می توانید از قیمت انواع برند ایمپلنت سوئیسی مطلع شوید.

نوع ایمپلنتقیمت
ایمپلنت sic11/000/000
ایمپلنت SGS11/000/000
ایمپلنت SPI15/000/000
ایمپلنت IRES14/000/000
اشترومن iti (Roxalid)25/000/000
اشترومن iti (SLA Active)26/000/000

برای دریافت قیمت انواع ایمپلنت دندان سوئیسی ، آمریکایی ، اروپایی و کره ای می توانید از لینک زیر استفاده فرمایید.

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت سوئیسی اشترومن چیست ؟  

ایمپلنت اشترومن لقب بهترین ایمپلنت دنیا را دارا می باشد و یکی از مهمترین علت شهرت ایمپلنت های سوئیسی، ایمپلنت سوئیسی اشترومن است.  ایمپلنت اشترومن در سال 1954 تاسیس شد و در سال 1974 موفق به تولید اولین ایمپلنت فوری ( تک مرحله ای ) شد.

ایمپلنت سوئیسی اشترومن
ایمپلنت سوئیسی اشترومن

قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن چقدر است ؟

ایمپلنت سوئیسی اشترومن دارای انواع مختلفی می باشد و به طور کلی قیمت اشترومن تیتانیوم 13.000.000 و قیمت اشترومن SLA Active با مبلغ 26.000.000 انجام می شود.

ایمپلنت سوئیسی iti

شرکت ITI یک کمپانی تحقیقاتی در زمینه ایمپلنت دندان می باشد و این کمپانی همکاری نزدیک و مستقیمی با ایمپلنت اشترومن دارد. ITI مخفف International Team for Implantology می باشد که به معنای تیم جهانی تحقیقاتی ایمپلنت می باشد.

قیمت ایمپلنت سوئیسی iti چقدر است ؟

ایمپلنت ITI همان ایمپلنت اشترومن می باشد و هزینه ایمپلنت iti   مدل Roxalid به مبلغ 25.000.000 به همراه روکش و ضمانت مادام العمر می باشد.  

انواع ایمپلنت سوئیسی اشترومن

ایمپلنت های اشترومن همواره در حال پیشرفت و توسعه بوده است و ایمپلنت های متفاوتی با کاربرد و تکنولوژی مختلفی تولید کرده است. انواع ایمپلنت سوئیسی شامل :

 1. Straumann BLX
 2. Straumann Roxolid
 3. Straumann slactive
 4. Straumann Titanium
 5. Straumann zirconia

ایمپلنت اشترومن SLActive چیست ؟

سطوح جدید ایمپلنت اشترومن که slactive  نام دارد ، در کنار تکنولوژی موفق سابق سرعت جوش خوردن بسیار بالاتری دارد. همچنین این ایمپلنت دارای موفقیت بسیار بالاتری در بین بیماران دیابتی و بیمارانی با مشکل استخوان است.

ایمپلنت اشترومن sla active

سطوح sla قدیمی تر از slactive بوده و برای اولین در سال 1998 تولید و به فروش رسید. سطوح sla  به کمک سندبلاست و اسید شویی دارای زبرترین سطح می باشد.

ایمپلنت سوئیسی نئودنت

ایمپلنت نئودنت یکی از برند های بسیار با کیفیت بازار می باشد که در سال 1993 تاسیس شده است. این شرکت با هدف تولید ایمپلنت های دندانی برای تمام افراد جامعه تشکیل شده است زیرا در آن سال ها فقط افراد ثروتمند توانایی استفاده از ایمپلنت های دندانی را داشته اند. ایمپلنت نئودنت دارای محصولات با کیفیتی می باشد به همین دلیل نیز در بازار های جهانی از محبوبیت مناسبی برخوردار می باشد.

ایمپلنت اشترومن نئودنت
ایمپلنت نئودنت

قیمت ایمپلنت نئودنت چقدر است ؟

ایمپلنت نئودنت ( Neodent ) یک برند سوئیس برزیلی می باشد و قیمت ایمپلنت نئودنت به مبلغ 11.000.000 تومان به همراه روکش انجام می باشد.

چرا نئودنت یک ایمپلنت سوئیسی برزیلی نامیده می شود ؟

شاید برای شما جالب باشد چرا برخی از افراد ایمپلنت اشترومن نئودنت را به زبان می آورند یا این شرکت را برزیلی، سوئیسی می دانند. همانطور که در بالا نیز گفته شد ایمپلنت های نئودنت دارای کیفیت و محبوبیت بسیار بالایی در بازار جهانی می باشند همین امر نیز باعث شده تا در سال 2001 این شرکت سودی نزدیک به 10 تا 15 درصد داشته باشد. تمام مواردی که گفته شد باعث می شود تا ایمپلنت نئودنت توجه شرکت های جهانی را به خود جلب نماید و این روند تا جایی ادامه یافت که در سال 2012 شرکت اشترومن ایمپلنت نئودنت را خریداری کرد.

انواع ایمپلنت نئودنت

فیکسچر یا پایه ایمپلنت قسمتی می باشد که درون استخوان فک قرار می گیرد که در این درمان بسیار مهم می باشد. افراد متفاوت نسبت به شرایط درمانی خود نیازمند فیکسچری با اندازه و ویژگی های متفاوتی می باشند به همین علت نیز ایمپلنت نئودنت دارای انواع فیکسچر می باشد که همراه با دو نوع سطح) Acqua، Hydrophobic)برای فیکسچرها ارائه می شود. انواع فیکسچر نئودنت به شرح زیر می باشد:

 1. Cone Morse
 2. Grand Morse
 3. Zygomatic

ایمپلنت سوئیسی sic

ایمپلنت SIC فعالیت خود را در سال 2003 آغاز کرده و تحقیقات اولیه این شرکت توسط دکتر ویلفرد شیلی که 60 سال سابقه جراحی فک را داشت آغاز شد و سرانجام توسط پسرش SIC تاسیس شد. دفتر مرکزی ایمپلنت SIC در شهر بازل سوئیس قرار دارد و به همین علت با نام ایمپلنت سوئیسی SIC شناخته می شود.

لازم به ذکر است کارخانه تولید ایمپلنت های این کمپانی در کشور آلمان قرار دارد.

قیمت ایمپلنت سوئیسی sicچقدر است ؟

ایمپلنت SIC یک ایمپلنت ساخت کشور سوئیس بوده و قیمت ایمپلنت اس ای سی (SIC) به مبلغ 11.000.000 تومان به همراه روکش و ضمانت 5 ساله می باشد.

انواع ایمپلنت SIC

همانطور که در بالا نیز بارها به آن اشاره شد کیفیت فیکسچر در این درمان بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد. ایمپلنت SIC با اینکه نسبت به شرکت های قبلی دارای تجربه کمتری می باشد اما از کیفیت مناسبی در تولید ایمپلنت دندان برخوردار است که این کیفیت می تواند باعث به وجود آمدن ویژگی های مختلفی شود. انواع فیکسچر های ایمپلنت sic  به شرح زیر می باشد:

 1. CA
 2. BA
 3. SA

عمر ایمپلنت sic

طول عمر درمان بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد و می تواند رضایت بیماران و پزشکان را جلب کند. عمر ایمپلنت SIC مناسب می باشد زیرا کیفیت فیکسچر های این شرکت بالا می باشد به همین دلیل نیز طول عمر ایمپلنت های SIC افزایش می یابد.

ایمپلنت سوئیسی spi

ایمپلنت spi یا تومن مدیکال یکی از قدیمی ترین برند های سازنده ایمپلنت دندان در سوئیس می باشد و فعالیت خود را در زمینه ایمپلنت از سال 1975 آغاز کرده است. البته شایان ذکر است کمپانی ایمپلنت اشترومن از ایمپلنت spi  دارای سابقه بیشتری می باشد.

ایمپلنت اس پی ای یکی از رقبای اصلی ایمپلنت اشترومن در سوئیس می باشد. این برند دارای کیفیت بالا و قیمت متوسط رو به بالا می باشد.

قیمت ایمپلنت SPI چقدر است ؟

ایمپلنت SPI یا تومن مدیکال یک ایمپلنت سوئیسی با کیفیت می باشد که هزینه آن 15.000.000 تومان می باشد که به همراه روکش و ضمانت 20 ساله انجام می شود.

ایمپلنت آیرس

ایمپلنت آیرس (IRES ) یک ایمپلنت سوئیسی می باشد که در سال 1994 فعالیت خود را آغاز کرده است و در حوزه های ایمپلنت، مواد باسازی کننده و روکش های دندانپزشکی فعالیت می کند. این ایمپلنت از کیفیت بسیار بالایی برخودار بوده و از ضمانت مادام العمر بهره مند می باشد.

ایمپلنت سوئیسی tri

ایمپلنت TRI فعالیت خود را در سال 2011 به وسیله یک تیم کوچک آغاز کرده است و به نسبت ایمپلنت های سوئیسی دیگر نوپا محسوب می شود. تلاش های زیاد تیم ایمپلنت تی ار ای باعث شد که امروزه در بیشتر از 50 کشور در حال فعالیت باشند.

پرسش و پاسخ متداول ایمپلنت سوئیسی

مزایای ایمپلنت سوئیسی

به طور کلی مزایای هر ایمپلنت باید نسبت به برند سازنده آن بررسی شود اما ما در ادامه به معرفی مزایای کلی ایمپلنت های سوئیسی می پردازیم.

 • طول عمر بالا
 • تکنولوژی ساخت روز دنیا
 • کاهش طول درمان
 • افزایش درصد موفقیت درمان

ایمپلنت سوئیسی یا کره ای

ایمپلنت های سوئیسی و ایمپلنت کره ای دو دسته ایمپلنت های پر طرفدار در کشور عزیزمان می باشند که هر کدام دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند که در ادامه هر کدام را بخش به بخش بررسی خواهیم کرد.

ایمپلنت کره ای یا سوئیسی
ایمپلنت سوئیسی یا کره ای

کدام قیمت مناسب تری دارد ؟

به طور کلی ایمپلنت های کره ای از هزینه مناسب تری به نسبت ایمپلنت های سوئیسی و اروپایی دارا می باشد.

کیفیت کدامیک بالاتر می باشد ؟

مقایسه کیفیت اصولا بر اساس برند به برند بررسی می شود. ایمپلنت های کره ای امروزه کیفیت بسیار مناسبی دارند اما کیفیت ایمپلنت های سوئیسی بالاتر می باشد.

طول عمر کدام یک از این درمان ها بالاتر باشد ؟

ایمپلنت های سوئیسی به نسبت ایمپلنت های کره ای دارای دوام و طول عمر بالاتری هستند.

مقایسه ایمپلنت سوئیسی با سایر کشور ها

همانطور که در ابتدا نیز گفته شد به علت محبوبیت این درمان، کشورهای متفاوتی مشغول به ساخت ایمپلنت های دندانی شده اند. شما  در بالا با ایمپلنت های سوئیسی آشنا شده اید حالا با مقایسه ایمپلنت سوئیسی می توانید بین کشور های متفاوت سازنده ایمپلنت نسبت به شرایط خود یکی از آنها را انتخاب نمائید. کشور های سازنده محبوب ایمپلنت به شرح زیر می باشد:

 • امریکا
 • سوئیس
 • اروپا
 • کره

ایمپلنت سوئیسی یا آمریکایی

این دو کشور جزوء بزرگترین کشور ها و بهترین ها در ساخت ایمپلنت می باشند. این دو کشور در زمینه تولید ایمپلنت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند به همین دلیل نیز مقایسه این دو بسیار مشکل می باشد. می توان گفت از نظر کیفیت ایمپلنت این دو کشور تا حد زیادی در یک حد می باشد اما قیمت ایمپلنت امریکایی از ایمپلنت سوئیسی بالاتر است.

ایمپلنت سوئیسی یا اروپایی

کشور های متفاوتی در اروپا مشغول به ساخت ایمپلنت می باشند که ما برای راحتی کار به علت شباهت بسیار زیاد، تمام آنها را در یک دسته قرار داده ایم و به صورت کلی با ایمپلنت سوئیسی مقایسه می کنیم. ایمپلنت های سوئیسی دارای کیفیت بالاتری نسبت به ایمپلنت های اروپایی می باشند اما قیمت ایمپلنت های سوئیسی نیز بالاتر است.

ایمپلنت آلمانی یا سوئیسی

به طور کلی اکثر ایمپلنت های اروپایی از کیفیت بالایی برخوردار هستند اما بین ایمپلنت های آلمانی و سوئیسی کدام بهتر است ؟ کدام کیفیت بالاتری دارند ؟

در ابتدا باید بگوییم مقایسه دو کشور به اینگونه صحیح نمی باشد و صرفا باید برند های ایمپلنت با یکدیگر مقایسه شوند. یکی از معروف ترین برند های ایمپلنت در جهان ایمپلنت اشترومن می باشد که با تکنولوژی های بالای خود در سطح و کانکشن های خود به ایمپلنت های سوئیسی شهرت می بخشد.

اما در ایمپلنت های آلمانی باید گفته شود ایمپلنت های این کشور نیز دارای کیفیت بالایی به نسبت ایمپلنت های جهانی می باشند اما به طور کلی کیفیت کمتری نسبت به ایمپلنت های سوئیسی دارند. البته حتما این نکته را در نظر داشته باشید که برند ایمپلنت سازنده مهم است و نباید صرفا به کشور سازنده توجه کرد.

برند های ایمپلنت برتر سوئیس

 • ایمپلنت اشترومن
 • ایمپلنت نئودنت
 • ایمپلنت spi

برند های ایمپلنت برتر آلمان

 • ایمپلنت icx
 • ایمپلنت بگو ( bego )
 • ایمپلنت جنرال

ایمپلنت سوئیسی برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که می دانید هر بیمار دارای شرایط متفاوتی برای درمان خود می باشد به همین دلیل نیز قصد داریم در این قسمت برای شما بررسی کنیم تا بدانید ایمپلنت های سوئیسی برای چه افرادی مناسب می باشد. شما در ابتدا باید شرایط خود را به خوبی بدانید و ما به شما پیشنهاد می دهیم برای انتخاب برند و کشور سازنده ایمپلنت خود، با پزشک متخصص مشاوره انجام دهید. افراد به چهار دسته در انتخاب ایمپلنت خود تقسیم می شوند که به شرح زیر است:

 • انتخاب کیفیت بالا
 • انتخاب درمان اقتصادی
 • انتخاب کیفیت در کنار اقتصاد

انتخاب کیفیت بالا

در این دسته، افراد فقط به دنبال دریافت کیفیت بسیار بالا می باشند. در این دسته مهم ترین فاکتور برای انتخاب ایمپلنت فقط کیفیت می باشد که بهترین انتخاب برای این افراد ایمپلنت سوئیسی و آمریکایی می باشد که از کیفیت های بسیار بالایی برخوردار هستند. برند های بسیار مشهور مانند ایمپلنت اشترومن و زیمر در این دسته قرار دارد که شما می توانید از آنها استفاده نمائید.

انتخاب کیفیت در کنار اقتصاد

در این دسته افراد به دنبال دریافت کیفیت مناسب در کنار قیمت مناسب درمان هستند. انتخاب در این دسته بسیار زیاد می باشد به همین دلیل نیز این امر بسیار مشکل و نیازمند تجربه و تخصص بالایی می باشد به همین دلیل نیز ما به شما پیشنهاد می دهیم از دکتر متخصص، مشاوره دریافت کنید. شما می توانید در این دسته از برخی ایمپلنت سوئیسی، ایمپلنت اروپایی و کره ای درجه اول استفاده نمائید.

انتخاب درمان اقتصادی

یکی از پر طرفدارن ترین دسته بندی ها درمان اقتصادی می باشد به همین علت نیز ایمپلنت های کره ای در ایران دارای طرفدار های بسیار می باشد. دقت داشته باشید در دسته اقتصادی شما از ایمپلنت های بی کیفیتی استفاده نمی کنید بلکه برخی از برند ها مانند ایمپلنت های کره ای درجه اول در این دسته از کیفیت های بسیار بالایی برخوردار می باشند. اما دقت کنید تا در این دسته بندی از هر برندی استفاده نکنید زیرا ممکن است از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد و باعث شکست روند درمان شما شود به همین علت نیز سعی بر استفاده از برند های شناخته شده داشته باشید.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

  دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.