09036826938 - 91091002 info@markazimplant.com

ایمپلنت سوئیسی (8 برند مطرح، انواع و مزایا + بهترین برند )

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


ایمپلنت دندان به عنوان بهترین درمان برای جایگزینی دندان از دسته رفته شناخته می شود. امروزه ایمپلنت های دندانی در نوع و کیفیت های متفاوت ساخته می شود و کشور های گوناگونی به تولید ایمپلنت دندان می پردازند. یکی از کشور های پیشرو که نام آن زیاد شنیده می شود ، ایمپلنت سوئیسی می باشد. در این مقاله به بررسی ایمپلنت سوئیسی ، مزایا ، انواع و هزینه آن ها می پردازیم.

ایمپلنت سوئیسی
ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی چیست ؟

همانطور که گفته شد ، ایمپلنت های دندانی توسط کشور های مختلفی تولید می شود و این کشور دارای برندهای با کیفیت تولید کننده ایمپلنت می باشد. ایمپلنت های سوئیسی به علت کیفیت ، تکنولوژی و طول عمر بالا دارای محبوبیت ویژه در سطح جهان می باشد. همچنین ایمپلنت سوئیسی اشترومن که به عنوان یکی از بهترین تولید کننده ایمپلنت های دنیا شناخته می شود ، کارخانه تولید آن در شهر بازل سوئیس قرار دارد.

مزایای ایمپلنت سوئیسی

به طور کلی مزایای هر ایمپلنت باید نسبت به برند سازنده آن بررسی شود اما ما در ادامه به معرفی مزایای کلی ایمپلنت های سوئیسی می پردازیم.

 • طول عمر بالا
 • تکنولوژی ساخت روز دنیا
 • کاهش طول درمان
 • افزایش درصد موفقیت درمان

انواع ایمپلنت سوئیسی

برند های ایمپلنت زیادی در کشور سوئیس فعالیت می کنند که ما ادامه توضیحات کوتاهی در مورد هر کدام خواهیم داد و در ادامه مقاله به بررسی کامل هر برند می پردازیم.

ایمپلنت سوئیسی اشترومن
ایمپلنت اشترومن به عنوان یکی از بهترین ایمپلنت های دنیا شناخته می شود و ایمپلنت های سوئیسی بسیاری از شهرت خود را مدیون این برند می باشند.
ایمپلنت سوئیسی نئودنت
کارخانه تولید ایمپلنت نئودنت در کشور برزیل قرار دارد اما این برند در سال 2012 توسط اشترومن خریداری شد و به همین علت به عنوان ایمپلنت سوئیس برزیل شناخته می شود.
ایمپلنت spi
ایمپلنت spi یکی از محصولات ایمپلنت برند ایمپلنت تومن مدیکال سوئیس می باشد و این محصول به علت کیفیت بالای خود نام شناخته شده ای دارد.
ایمپلنت sic
دفتر مرکزی ایمپلنت sic مانند ایمپلنت اشترومن در شهر بازل سوئیس قرار دارد اما کارخانه تولید آن در کشور آلمان می باشد. این برند فعالیت خود را از سال 2003 آغاز کرده است.
ایمپلنت TRI
ایمپلنت TRI به نسبت ایمپلنت های سوئیسی تازه تاسیس می باشد و فعالیت خود را از سال 2011 آغاز کرده است اما پیشرفت آن به قدری سریع بوده است که امروزه در 50 کشور جهان مشغول به فعالیت می باشد.
ایمپلنت بیودنتال
ایمپلنت بیودنتال یکی از برند های ایمپلنت ایمپلنت سوئیسی نوظهور می باشد و فعالیت خود را به تازگی آغاز کرده است.
ایمپلنت دکتر ایده ( Ihdeh)
نام این برند از سازنده آن الگو گرفته است و دکتر ایده یکی از متخصصین ایمپلنت مشهور کشور سوئیس می باشد که کیفیت بسیار مناسبی را دارا می باشد.
ایمپلنت Biomate
یکی دیگر از انواع برند ایمپلنت های سوئیسی ایمپلنت Biomate می باشد که فعالیت خود را از سال 2008 آغاز کرده است.

بهترین برند ایمپلنت سوئیسی

در بین برند های که در بالا معرفی کردیم ، ایمپلنت اشترومن دارای گستردگی و تکنولوژی بالاتری به نسبت سایر می باشد و می توان ایمپلنت اشترومن را به عنوان بهترین برند ایمپلنت سوئیسی نام برد.

قیمت انواع ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت های سوئیسی دارای برندهای گوناگونی هستند که از نظر کیفیت و قیمت با یکدیگر دارای تفاوت هستند و انجام ایمپلنت های سوئیسی زیر در مرکز ایمپلنت امکان پذیر می باشد.

نوع ایمپلنتقیمت
ایمپلنت sic8/500/000
ایمپلنت نئودنت9/500/000
اشترومن iti (SLA Active)14/500/000
iti (roxalid active) اشترومن16/500/000

برای دریافت قیمت انواع ایمپلنت دندان سوئیسی ، آمریکایی ، اروپایی و کره ای می توانید از لینک زیر استفاده فرمایید.

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت نئودنت اشترومن
هزینه این ایمپلنت به همراه روکش پی اف ام و گارانتی مادام العمر ، 9/500/000 تومان می باشد.
قیمت ایمپلنت sic سوئیس
هزینه این ایمپلنت به همراه روکش پی اف ام و گارانتی 5 ساله ، 8/500/000 تومان می باشد

قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن

ایمپلنت اشترومن دارای انواع ایمپلنت های مختلفی است که هر کدام دارای کاربرد ، تکنولوژی مخصوص به خود است.

قیمت اشترومن iti (titanium)
هزینه این ایمپلنت به همراه روکش پی اف ام و گارانتی 15 ساله ، 9/500/000 تومان می باشد.
قیمت اشترومن iti (SLA Active)
هزینه این ایمپلنت به همراه روکش پی اف ام و گارانتی مادام العمر ، 14/500/000 تومان می باشد.
قیمت اشترومنroxalid active ( فوری )
هزینه این ایمپلنت به همراه روکش زیرکنیا و گارانتی مادام العمر ، 16/500/000 تومان می باشد.

ایمپلنت سوئیسی یا کره ای

ایمپلنت های سوئیسی و ایمپلنت کره ای دو دسته ایمپلنت های پر طرفدار در کشور عزیزمان می باشند که هر کدام دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند که در ادامه هر کدام را بخش به بخش بررسی خواهیم کرد.

ایمپلنت کره ای یا سوئیسی
ایمپلنت سوئیسی یا کره ای

کدام قیمت مناسب تری دارد ؟

به طور کلی ایمپلنت های کره ای از هزینه مناسب تری به نسبت ایمپلنت های سوئیسی و اروپایی دارا می باشد.

کیفیت کدامیک بالاتر می باشد ؟

مقایسه کیفیت اصولا بر اساس برند به برند بررسی می شود. ایمپلنت های کره ای امروزه کیفیت بسیار مناسبی دارند اما کیفیت ایمپلنت های سوئیسی بالاتر می باشد.

طول عمر کدام یک از این درمان ها بالاتر باشد ؟

ایمپلنت های سوئیسی به نسبت ایمپلنت های کره ای دارای دوام و طول عمر بالاتری هستند.

بررسی کامل انواع برند ایمپلنت سوئیسی

در بالا ایمپلنت های سوئیسی را به صورت خلاصه و کوتاه بررسی کردیم. در ادامه به بررسی کامل و تخصصی تر این برند ها می پردازیم.

ایمپلنت سوئیسی اشترومن

یکی از برندهای سازنده ایمپلنت سوئیسی، اشترومن می باشد. ایمپلنت اشترومن یکی از محبوب ترین و معروف ترین برند های در این صنعت است که در سال 1952 تاسیس شده است. این محبوبیت تا جایی ادامه دارد که ایمپلنت اشترومن لقب بهترین ایمپلنت دنیا را دارد. استفاده از تکنولوژی های روز دنیا همراه با خلاقیت توانسته است تا کیفیت محصولات اشترومن را بسیار بالا ببرد و همین امر نیز باعث افزایش محبوبیت ایمپلنت های اشترومن می شود.

ایمپلنت سوئیسی اشترومن
ایمپلنت سوئیسی اشترومن

انواع ایمپلنت اشترومن

پایه ای ایمپلنت یا همان فیکسچر بخش مهم از این درمان می باشد که بر روی تمام مراحل این درمان تاثیر گذار است. ایمپلنت اشترومن انواع مختلفی از فیکسچر ها را ارائه می دهد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشد اما نقطه مشترک تمام آنها را می توان کیفیت بسیار بالا ذکر کرد. ایمپلنت اشترومن برای اینکه بتواند کیفیت فیکسچر های خود را بالاتر ببرد از سطوح مخصوصی برای آنها به اسم اشترومن اکتیو و اشترومنSLA استفاده می کند. استفاده از این سطوح می تواند باعث بالا رفتن کیفیت، درصد موفقیت و تجربه بهتر شما از این درمان شود.

ایمپلنت اشترومن iti چیست ؟

تمام مواردی که در بالا گفته شد و پیشرفت های بزرگی که ایمپلنت اشترومن در طی این سال ها انجام داده است بدون وجود تیم تحقیق و توسعه قدرتمند امکان پذیر نبوده است. تیم های تحقیق و توسعه در هر شرکت ایمپلنت سازی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد که ایمپلنت اشترومن نیز دارای تیم تحقیق و توسعه قدرتمندی به نام اشترومن ITI می باشد.

ایمپلنت اشترومن sla active چیست ؟

ایمپلنت اشترومن همواره در حال تحقیق و توسعه ایمپلنت های خود بوده است. سطوح sla   برای اولین در سال 1998 تولید و به فروش رسید. سطوح sla  به کمک سندبلاست و اسید شویی دارای زبرترین سطح می باشد.

ایمپلنت اشترومن sla active

حال سطوح جدید تر ایمپلنت اشترومن که slactive  نام دارد ، در کنار تکنولوژی موفق سابق سرعت جوش خوردن بسیار بالاتری دارد. همچنین این ایمپلنت دارای موفقیت بسیار بالاتری در بین بیماران دیابتی و بیمارانی با مشکل استخوان است. 

کیت جراحی ایمپلنت اشترومن

تمام مواردی که در بالا ذکر شد بسیار مهم می باشد که می تواند بر روند درمان تاثیر مستقیمی بگذارد اما درمان ایمپلنت بدون کیت جراحی مناسب امکان پذیر نمی باشد. کیت های جراحی باید دارای ویژگی های متفاوتی مانند کاربرد و کیفیت مناسبی باشند که کیت جراحی ایمپلنت اشترومن علاوه بر این موارد با استفاده از کد گذاری رنگی توانسته است تا مراحل این درمان را برای پزشکان آسان تر کند.

ایمپلنت نئودنت

ایمپلنت نئودنت یکی از برند های بسیار با کیفیت بازار می باشد که در سال 1993 تاسیس شده است. این شرکت با هدف تولید ایمپلنت های دندانی برای تمام افراد جامعه تشکیل شده است زیرا در آن سال ها فقط افراد ثروتمند توانایی استفاده از ایمپلنت های دندانی را داشته اند. ایمپلنت نئودنت دارای محصولات با کیفیتی می باشد به همین دلیل نیز در بازار های جهانی از محبوبیت مناسبی برخوردار می باشد.

ایمپلنت اشترومن نئودنت
ایمپلنت نئودنت

ایمپلنت اشترومن نئودنت

شاید برای شما جالب باشد چرا برخی از افراد ایمپلنت اشترومن نئودنت را به زبان می آورند یا این شرکت را برزیلی، سوئیسی می دانند. همانطور که در بالا نیز گفته شد ایمپلنت های نئودنت دارای کیفیت و محبوبیت بسیار بالایی در بازار جهانی می باشند همین امر نیز باعث شده تا در سال 2001 این شرکت سودی نزدیک به 10 تا 15 درصد داشته باشد. تمام مواردی که گفته شد باعث می شود تا ایمپلنت نئودنت توجه شرکت های جهانی را به خود جلب نماید و این روند تا جایی ادامه یافت که در سال 2012 شرکت اشترومن ایمپلنت نئودنت را خریداری کرد.

انواع ایمپلنت نئودنت

فیکسچر یا پایه ایمپلنت قسمتی می باشد که درون استخوان فک قرار می گیرد که در این درمان بسیار مهم می باشد. افراد متفاوت نسبت به شرایط درمانی خود نیازمند فیکسچری با اندازه و ویژگی های متفاوتی می باشند به همین علت نیز ایمپلنت نئودنت دارای انواع فیکسچر می باشد که همراه با دو نوع سطح) Acqua، Hydrophobic)برای فیکسچرها ارائه می شود. انواع فیکسچر نئودنت به شرح زیر می باشد:

 • Cone Morse
 • Grand Morse
 • Zygomatic

ایمپلنت سوئیسی sic

یکی دیگر از انواع ایمپلنت دندان سوئیسی SIC می باشد. دفتر مرکزی ایمپلنت SIC در بازل سوئیس قرار دارد به همین دلیل نیز در دسته بندی ایمپلنت های سوئیسی قرار می گیرد. پروفسور دکتر ویلفرد شیلی یکی از دندان پزشکان بزرگ می باشد که دارای 60 سابقه کار در زمیینه جراحی فک صورت است به همین دلیل نیز پسر پروفسور با استفاده از تجربیات پدر خود در سال 2003 اقدام به تاسیس ایمپلنت SIC  کرده است. همانطور که در بالا نیز گفته شد دفتر مرکزی ایمپلنت SIC در بازل قرار دارد اما کارخانه تولید ایمپلنت ها در آلمان قرار دارد.

انواع ایمپلنت SIC

همانطور که در بالا نیز بارها به آن اشاره شد کیفیت فیکسچر در این درمان بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد. ایمپلنت SIC با اینکه نسبت به شرکت های قبلی دارای تجربه کمتری می باشد اما از کیفیت مناسبی در تولید ایمپلنت دندان برخوردار است که این کیفیت می تواند باعث به وجود آمدن ویژگی های مختلفی شود. انواع فیکسچر های ایمپلنت sic  به شرح زیر می باشد:

 • CA
 • BA
 • SA

عمر ایمپلنت sic

طول عمر درمان بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد و می تواند رضایت بیماران و پزشکان را جلب کند. عمر ایمپلنت SIC مناسب می باشد زیرا کیفیت فیکسچر های این شرکت بالا می باشد به همین دلیل نیز طول عمر ایمپلنت های SIC افزایش می یابد.

ایمپلنت spi

ایمپلنت spi یا تومن مدیکال یکی از قدیمی ترین برند های سازنده ایمپلنت دندان در سوئیس می باشد و فعالیت خود را در زمینه ایمپلنت از سال 1975 آغاز کرده است. البته شایان ذکر است کمپانی ایمپلنت اشترومن از ایمپلنت spi  دارای سابقه بیشتری می باشد.

ایمپلنت اس پی ای یکی از رقبای اصلی ایمپلنت اشترومن در سوئیس می باشد. این برند دارای کیفیت بالا و قیمت متوسط رو به بالا می باشد.

مقایسه ایمپلنت سوئیسی با سایر کشور ها

همانطور که در ابتدا نیز گفته شد به علت محبوبیت این درمان، کشورهای متفاوتی مشغول به ساخت ایمپلنت های دندانی شده اند. شما  در بالا با ایمپلنت های سوئیسی آشنا شده اید حالا با مقایسه ایمپلنت سوئیسی می توانید بین کشور های متفاوت سازنده ایمپلنت نسبت به شرایط خود یکی از آنها را انتخاب نمائید. کشور های سازنده محبوب ایمپلنت به شرح زیر می باشد:

 • امریکا
 • سوئیس
 • اروپا
 • کره

ایمپلنت سوئیسی یا آمریکایی

این دو کشور جزوء بزرگترین کشور ها و بهترین ها در ساخت ایمپلنت می باشند. این دو کشور در زمینه تولید ایمپلنت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند به همین دلیل نیز مقایسه این دو بسیار مشکل می باشد. می توان گفت از نظر کیفیت ایمپلنت این دو کشور تا حد زیادی در یک حد می باشد اما قیمت ایمپلنت امریکایی از ایمپلنت سوئیسی بالاتر است.

ایمپلنت سوئیسی یا اروپایی

کشور های متفاوتی در اروپا مشغول به ساخت ایمپلنت می باشند که ما برای راحتی کار به علت شباهت بسیار زیاد، تمام آنها را در یک دسته قرار داده ایم و به صورت کلی با ایمپلنت سوئیسی مقایسه می کنیم. ایمپلنت های سوئیسی دارای کیفیت بالاتری نسبت به ایمپلنت های اروپایی می باشند اما قیمت ایمپلنت های سوئیسی نیز بالاتر است.

ایمپلنت آلمانی یا سوئیسی

به طور کلی اکثر ایمپلنت های اروپایی از کیفیت بالایی برخوردار هستند اما بین ایمپلنت های آلمانی و سوئیسی کدام بهتر است ؟ کدام کیفیت بالاتری دارند ؟

در ابتدا باید بگوییم مقایسه دو کشور به اینگونه صحیح نمی باشد و صرفا باید برند های ایمپلنت با یکدیگر مقایسه شوند. یکی از معروف ترین برند های ایمپلنت در جهان ایمپلنت اشترومن می باشد که با تکنولوژی های بالای خود در سطح و کانکشن های خود به ایمپلنت های سوئیسی شهرت می بخشد.

اما در ایمپلنت های آلمانی باید گفته شود ایمپلنت های این کشور نیز دارای کیفیت بالایی به نسبت ایمپلنت های جهانی می باشند اما به طور کلی کیفیت کمتری نسبت به ایمپلنت های سوئیسی دارند. البته حتما این نکته را در نظر داشته باشید که برند ایمپلنت سازنده مهم است و نباید صرفا به کشور سازنده توجه کرد.

برند های ایمپلنت برتر سوئیس

 • ایمپلنت اشترومن
 • ایمپلنت نئودنت
 • ایمپلنت spi

برند های ایمپلنت برتر آلمان

 • ایمپلنت icx
 • ایمپلنت بگو ( bego )
 • ایمپلنت جنرال

ایمپلنت سوئیسی برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که می دانید هر بیمار دارای شرایط متفاوتی برای درمان خود می باشد به همین دلیل نیز قصد داریم در این قسمت برای شما بررسی کنیم تا بدانید ایمپلنت های سوئیسی برای چه افرادی مناسب می باشد. شما در ابتدا باید شرایط خود را به خوبی بدانید و ما به شما پیشنهاد می دهیم برای انتخاب برند و کشور سازنده ایمپلنت خود، با پزشک متخصص مشاوره انجام دهید. افراد به چهار دسته در انتخاب ایمپلنت خود تقسیم می شوند که به شرح زیر است:

 • انتخاب کیفیت بالا
 • انتخاب درمان اقتصادی
 • انتخاب کیفیت در کنار اقتصاد

انتخاب کیفیت بالا

در این دسته، افراد فقط به دنبال دریافت کیفیت بسیار بالا می باشند. در این دسته مهم ترین فاکتور برای انتخاب ایمپلنت فقط کیفیت می باشد که بهترین انتخاب برای این افراد ایمپلنت سوئیسی و آمریکایی می باشد که از کیفیت های بسیار بالایی برخوردار هستند. برند های بسیار مشهور مانند ایمپلنت اشترومن و زیمر در این دسته قرار دارد که شما می توانید از آنها استفاده نمائید.

انتخاب کیفیت در کنار اقتصاد

در این دسته افراد به دنبال دریافت کیفیت مناسب در کنار قیمت مناسب درمان هستند. انتخاب در این دسته بسیار زیاد می باشد به همین دلیل نیز این امر بسیار مشکل و نیازمند تجربه و تخصص بالایی می باشد به همین دلیل نیز ما به شما پیشنهاد می دهیم از دکتر متخصص، مشاوره دریافت کنید. شما می توانید در این دسته از برخی ایمپلنت سوئیسی، ایمپلنت اروپایی و کره ای درجه اول استفاده نمائید.

انتخاب درمان اقتصادی

یکی از پر طرفدارن ترین دسته بندی ها درمان اقتصادی می باشد به همین علت نیز ایمپلنت های کره ای در ایران دارای طرفدار های بسیار می باشد. دقت داشته باشید در دسته اقتصادی شما از ایمپلنت های بی کیفیتی استفاده نمی کنید بلکه برخی از برند ها مانند ایمپلنت های کره ای درجه اول در این دسته از کیفیت های بسیار بالایی برخوردار می باشند. اما دقت کنید تا در این دسته بندی از هر برندی استفاده نکنید زیرا ممکن است از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد و باعث شکست روند درمان شما شود به همین علت نیز سعی بر استفاده از برند های شناخته شده داشته باشید.

برچسب ها

  نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

  WhatsApp مشاوره با پزشک