09036826938 - 91091002 info@markazimplant.com

ایمپلنت دیجیتال چیست | قیمت ایمپلنت دیجیتال

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


دسترسی سریع

ایمپلنت دیجیتال

همانطور که می دانید ایمپلنت بهترین روش برای جایگیزینی دندان از دست رفته است. ایمپلنت ها نیز مانند هر درمان دیگری با پیشرفت تکنولوژی دچار پیشرفت شده اند و انواع مختلفی اعم از ایمپلنت فوری ، مینی ایمپلنت و ایمپلنت دیجیتال دارد.

ایمپلنت دیجیتال
ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت های دیجیتال با استفاده از ابزار جدید و نرم افزار های سه بعدی سازی به جراحی با حداقل برش می پردازد. به وسیله ایمپلنت های دیجیتال درد و خونریزی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند و پایه ایمپلنت با دقت بسیار بالایی در درون فک قرار می گیرد.

ایمپلنت های دیجیتال به علت استفاده از تکنولوژی بیشتر و نیاز به تخصص بالاتر پزشک از هزینه ی بیشتری نسبت به ایمپلنت های معمولی دارند.

جراحی کاشت دیجیتال چیست؟

از دست دادن دندان ها ، اتفاق ناگواری می تواند برای فرد باشد و می توانند سلامت دهان ، دندان ، استخوان فک و اعتماد به نفس تاثیر گذار باشد . از بهترین درمان ها  برای جایگزینی دندان از دست رفته ایمپلنت دندان است و در این مقاله قصد داریم به بررسی ایمپلنت دیجیتال بپردازیم .

مرکز ایمپلنت دیجیتال
ایمپلنت دیجیتال

عمل جراحی کاشت دیجیتال (که به آن عمل جراحی پیوند ناوبری دیجیتال نیز گفته می شود) از یک شبیه سازی رایانه ای سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و وضعیت عصبی استفاده می کند. با این اطلاعات ، یک دندانپزشک معتبر آرایشی قادر به برنامه ریزی جراحی با حداقل برش خواهد بود. از آنجا که عمل جراحی کاشت دیجیتال در ایجاد کوچکترین برش ممکن است ، در مقایسه با جراحی سنتی کاشت ایمپلنت درد کمتری دارد.

در حین عمل دندانپزشکی ، یک راهنمای دقیق روی دندان های شما نصب می شود تا از آسیب دیدن عصب یا دندان های اطراف آسیب نبیند. این راهنما همچنین به دندانپزشکان کمک می کند تا برش های دقیقی اما در عین حال کوچک را برای قرار دادن ایمپلنت دندان ایجاد کنند.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

قیمت ایمپلنت دیجیتال به دلیل اینکه مستلزم تجهیزات و تخصص بیشتری از طرف مطب و پزشک نیاز است ، هزینه ی بیشتری به نسبت ایمپلنت های سنتی دارد .برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان می توانید به لینک زیر مراجعه کنید .

جراحی برش حداقل چیست؟

منظور از حداقل برش در ایمپلنت دیجیتال این است برای کاهش درد بیمار ، طول نقاهت و جلوگیری از بخیه کوچک ترین برش بر روی لثه شما ایجاد می شود . به وسیله شبیه ساز سه بعدی که گفته شد ، کوچک ترین برش انجام شده و شما نیاز به انجام بخیه برای لثه خود نخواهید داشت.

جراحی برش حداقل
جراحی برش حداقل

همچنین در ایمپلنت دیجیتال به علت آن که کوچک ترین برش انجام می شود ، خونریزی و تورم ناحیه جراحی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند و دیگر دندانپزشک نیازی ندارد که لثه را تا استخوان برش بزند و وضعیت عصب های ناحیه را بررسی کند.

ایمپلنت دیجیتال چگونه انجام می شود ؟

ایمپلنت دیجیتال چگونه انجام می شود ؟

روش انجام کاشت های دندانی به صورت دیجیتالی شباهت بسیار زیادی با انجام ایمپلنت های سنتی دارند. مراحل ایمپلنت دیجیتال شامل دو جلسه می باشد.

در مرحله اول بیمار عکس های مورد نیاز را تهیه می کند و به پیش دندانپزشک میبرد. دکتر پس از بررسی وضعیت کامل فک و ناحیه بی دندانی به صورت دیجیتال جراحی ایمپلنت را آغاز می کند .

تفاوت ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت های سنتی در مراحل به این صورت که دکتر به وسیله تجهیزات و نرم افزار های پیشرفته سعی در جراحی با حداقل درد ، خونریزی ، برش دارد و ایمپلنت دیجیتال به هدف دقت بالا و تهاجم کمتر انجام می شود .

دکتر پس از بررسی دقیق به وسیله امکانات گفته شده و بی حسی ، شکاف کوچکی در لثه ایجاد می کند تا به استخوان دسترسی پیدا کند. سپس دندانپزشک یک سوراخ کوچک در استخوان فک ایجاد میکند تا پایه ایمپلنت در درون فک قرار می دهد.

پس از قراردادن پایه ایمپلنت ،بر خلاف ایمپلنت های سنتی نیاز به بخیه لثه ها وجود ندارد. برش ایجاد شده برای قرار دادن ایمپلنت دیجیتال به قدری کوچک است که به بخیه احتیاج پیدا نمیکند. سپس بیمار باید حدود 8 الی 12 هفته باید صبر کند تا پایه ایمپلنت به استخوان فک جوش بخورد .

پس از جوش خوردن پایه به استخوان ، نوبت اتصال اباتمنت و روکش است. برای روکش ایمپلنت باید مراحل روکش باید قالب گیری انجام شود و توسط لابراتور به صورت دیجیتال ساخته شود .

چرا ایمپلنت دیجیتال را انتخاب کنیم؟

همانطور که می دانید امروزه انواع ایمپلنت های متفاوتی مانند ایمپلنت فوری ، مینی ایمپلنت ، ایمپلنت دیجیتال وجود دارد . هر کدام از این انواع ایمپلنت دارای مزایای مخصوص به خود و معایبی هستند.

هدف ایمپلنت های دیجیتالی جراحی با حداقل برش می باشد و با استفاده از تکنولوژی های نوین ، ایمپلنت در جای دقیق خود قرار می گیرد و باعث افزایش کیفیت و طول عمر ایمپلنت ها می شود . همچنین با جراحی حداقل برش ، باعث کاهش درد و خونریزی می شود .

آیا این نسبت به سایر جراحی های کاشت دندان درد کمتری دارد؟

در جراحی ایمپلنت های سنتی ، در محل ناحیه بی دندانی باید به طور کامل برش انجام شود به همین دلیل بسیار از بیماران به ایمپلنت های دیجیتال روی آورده اند . جراحی کاشت دندان دیجیتال نیاز به عکس های سه بعدی داشته و به وسیله شبیه ساز به بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصبی می پردازند .

برشی در کاشت دندان دیجیتال بر روی لثه شما به قدری کوچک است که دیگر بعد از عمل ایمپلنت نیاز به بخیه ندارد و همچنین خونریزی و تورم شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند .

طول عمل جراحی ایمپلنت دندان چه قدر است ؟
به طور معمول ، کل طول این عمل حدود 10 الی 30 دقیق به طول می انجامد و البته این زمان وابسته به شرایط این افراد متفاوت است . لازم به ذکر است منظور از عمل ، مدت زمان جایگذاری پایه می باشد

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت های دندانی ، از لحاظ سنتی دارای محدودیت های سنی نیستند و تمامی افرادی که فک آن ها به طور کامل رشد کرده است می توانند ایمپلنت انجام دهند. اما برخی عوامل ممکن است سبب شکست در درمان شود. مهم ترین عامل در شکست ایمپلنت عفونت است و افرادی که دارای دیابت ، سرطان و اشعه درمانی هستند برای انجام ایمپلنت با مشکل مواجه می شوند. همچنین افرادی که مصرف دخانیات دارند باید بعد از ایمپلنت آن را قطع یا تا حد زیادی آن را برای جلوگیری از ایمپلنت کاهش دهند.

ایمپلنت های دیجیتال دقیقا برای تمامی افرادی که واجد شرایط ایمپلنت معمولی هستند قابل انجام هستند و دارای مزایای بیشتری نسبت ایمپلنت های معمولی هستند.

مراکز ایمپلنت دیجیتال در تهران

کاشت دندان دیجیتال
کاشت دندان دیجیتال

مراکزی که ایمپلنت دیجیتال انجام می دهند ، باید دارای ابزار و امکانات به روز باشند تا بتوانند ایمپلنت دیجیتال را بتوانند به بهترین و بالاترین دقت انجام دهند. همچنین در مراکز ایمپلنت دیجیتال متخصصین با تجربه و تخصص برای انجام این عمل را داشته باشند.

در مرکز ایمپلنت با استفاده به روزترین تکنولوژی ها و همکاری به بهترین متخصصین می توانند درمان ایمپلنت دیجیتال شما را به بهترین نحو انجام دهند. برای دریافت مشاوره با مشاورین ما تماس بگیرید یا یکی از فرم ها ما را پر کنید تا مشاورین ما ، راهنمایی های لازم را به شما بدهند.

کاشت دندان چیست؟

کاشت دندان یک ریشه مصنوعی دندان است (که اغلب از تیتانیوم ساخته شده است) که برای پشتیبانی از ترمیم های بعدی مانند تاج طراحی شده است. اگر یک یا چند دندان بزرگتر دائمی را از دست داده باشند ، ممکن است بیماران در صورت لزوم ایمپلنت دندان انتخاب کنند و دوست دارند لبخند زیبایی را ادامه دهند. ایمپلنت های دندانی تیتانیوم با موفقیت می توانند به استخوان آغشته شوند و پایه ای محکم برای ترمیم بعدی دندان شما ایجاد کند.

ایمپلنت دیجیتال
ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت های دندانی را نباید با تاج اشتباه گرفت ، که درون لانه ها کاشته می شود و ظاهر دندانهای طبیعی را تقلید می کند. تاج کاشت دندان اصلی را از لحاظ شکل ، اندازه و قدرت تکرار می کند تا بتوانید با لبخند جدید خود احساس اطمینان کنید. بسته به شرایط منحصر به فرد شما ، یک دندانپزشک باتجربه ممکن است تغییراتی در کاشت دندان از قبیل پل پشتیبانی شده از لانه گزینی یا دندانپزشکی با پشتیبانی از ایمپلنت پیشنهاد کند. شما نمی توانید ایمپلنت دندان را بعد از ایمن کردن تاج از بالای سر ببینید.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت های معمولی از لحاظ ساختار کاملا شبیه به هم هستند و تفاوت اصلی آن در تکنولوژی مورد استفاده و روند درمان است. تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در جراحی حداقل برش است. در ایمپلنت دیجیتال ، با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری ، وضعیت دقیق فک و ناحیه بی دندانی را بررسی می کنند تا بتوانند کمترین برش را بر روی لثه انجام دهند.

به همین علت ایمپلنت های دیجیتال دیگر نیاز به بخیه و کشیدن بخیه ها ندارد. همچنین به علت برش کمتر بیمار درد و خونریزی کمتری را تجربه می کنند. همچنین به علت بررسی دقیق در این نوع درمان ، موفقیت در این درمان ها بسیار بالاتر است.

مزایا ایمپلنت دیجیتال نسبت به روش قدیمی

هنگامی که توضیح داده شد که آنها به کاشت دندان و گزینه های آنها نیاز دارند ، بیشتر بیماران به دلیل هزینه ها تمایل به انتخاب ایمپلنت سنتی دندانپزشکی دارند. با این حال ، کاشت دیجیتال بیش از یک روش ترمیم و گران قیمت دندان مدرن است ، اما دقیق ترین آن تا این لحظه است.

مزایای ایمپلنت دیجیتال
نیاز به بخیه زدن لثه وجود ندارد .
بیمار احساس درد کمتری می کند .
تورم و خونریزی بعد از عمل بسیار کاهش پیدا می کند .
دقت بالاتر عمل

کاشت دیجیتال به معنای استانداردهای بسیار دقیق ، نگاه طبیعی ، احساس و عملکرد دندان و یک روش کوتاه تر است. بهترین نمونه میانگین مدت زمان لازم برای انجام روش سنتی کاشت دندان و زمان صرف شده برای کاشت دیجیتال است. فقط برای رسیدن به یک ایده ، یک کاشت سنتی می تواند 100 دقیقه طول بکشد ، در حالی که دیجیتال می تواند حدود 30 دقیقه طول بکشد. همچنین به معنای راحتی بیشتر برای بیمار ، دوره بهبودی کوتاهتر و در دراز مدت هزینه های پایین تر است.

مزایای ایمپلنت دیجیتال
مزایای ایمپلنت دیجیتال
 1. بازگرداندن عملکرد دندانهای خود با بهترین گزینه بعدی برای دندانهای طبیعی.
 2. بهبود زیبایی شناسی کلی لبخند شما.
 3. آنها می توانند گفتار شما را بهبود بخشد زیرا بسیار نزدیک به دندانهای طبیعی و راحت تر صحبت با پروتزهای سنتی هستند.
 4. این کمک می کند با پشتیبانی از فک و سایر ویژگی های صورت ، ساختار صورت شما را حفظ کند.
 5. خوردن آنها نسبت به پروتزهای سنتی راحت تر است و به اندازه کافی قوی هستند که در مقابل نیش زدن در تمام مواد غذایی مقاومت کنند.
 6. در مورد کاشت های دندانی دیگر نیازی به نگرانی در مورد حفره ها نیست اگرچه هنوز باید از دندانپزشک خود معاینه منظم داشته باشید تا از ایمپلنت و لثه ها تا حد امکان تمیز و سالم نگه داشته شود.
 7. کاشت دندانهای دیجیتال می توانند به دندانهای دیگر شما در موقعیت صحیح خود کمک کنند و اجازه ندهند فشار ایجاد شود که دندان ها را جابجا کند.
 8. کاشت دندانهای دیجیتالی وقتی می خندید ، عطسه می کنید ، می خورید یا سرفه می کنید مانند بسیاری از پروتزهای سنتی ، باعث می شود تا شما را از شرمساری نجات دهید.
 9. کاشت دندانهای دیجیتال بسیار طولانی تر از پروتز و پل های ثابت هستند. اگرچه ممکن است تاج نیاز به تعویض داشته باشد ، اگر به درستی از آنها مراقبت کنید ، می تواند یک دهه یا بیشتر طول بکشد.
 10. در مقایسه با روشهای سنتی درج ، چندین مورد دیگر برای کاشت دندانهای دیجیتال وجود دارد. به دلیل پیشرفت های مدرن در تصویربرداری ، اسکن و محاسبات ، می توان کل فرایند را ساده تر کرد و در نتیجه تعداد بازدیدهای کمتری لازم و دقت بسیار بیشتری حاصل می شود.
 11. از آنجا که جراحی بدون برش یا بخیه انجام می شود ، برای بافت حساس لثه کمتر اختلال وجود دارد. این همچنین منجر به یک روش کوتاه تر می شود.
 12. فرآیند کاشت دندان DIO منجر به درد و ناراحتی کمتری با رضایت بیمار به مراتب بیشتر می شود.

معایب ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت های دیجیتالی در واقع از لحاظ ساختار همان ایمپلنت های معمولی هستند و در روند و تکنولوژی مورد استفاده در طول درمان ، با یکدیگر فرق دارند. به همین دلیل نمیتوان گفت که ایمپلنت دیجیتال به نسبت ایمپلنت های معمولی دارای معایبی است. تنها معایبی که می توان درباره ایمپلنت دیجیتال گفت هزینه بیشتر ان نسبت به ایمپلنت های معمولی است که از این مورد نمیتوان به عنوان یک عیب از این درمان نام برد. شما با دانستن محاسن و معایب ایمپلنت دیجیتال ، احتمالا به این نتیجه رسیده اید که ایمپلنت دیجیتال واقعا ارزشش را دارد.

برچسب ها

  نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

  WhatsApp مشاوره با پزشک