09336661088 - 46132385 info@markazimplant.com

ایمپلنت دیجیتال

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


جراحی کاشت دیجیتال چیست؟

عمل جراحی کاشت دیجیتال (که به آن عمل جراحی پیوند ناوبری دیجیتال نیز گفته می شود) از یک شبیه سازی رایانه ای سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و وضعیت عصبی استفاده می کند. با این اطلاعات ، یک دندانپزشک معتبر آرایشی قادر به برنامه ریزی جراحی با حداقل برش خواهد بود. از آنجا که عمل جراحی کاشت دیجیتال در ایجاد کوچکترین برش ممکن است ، در مقایسه با جراحی سنتی کاشت ایمپلنت درد کمتری دارد.

در حین عمل دندانپزشکی ، یک راهنمای دقیق روی دندان های شما نصب می شود تا از آسیب دیدن عصب یا دندان های اطراف آسیب نبیند. این راهنما همچنین به دندانپزشکان کمک می کند تا برش های دقیقی اما در عین حال کوچک را برای قرار دادن ایمپلنت دندان ایجاد کنند.

جراحی برش حداقل چیست؟

حداقل عمل جراحی برش این ایده است که بیماران برای کاهش درد ، ناراحتی و زمان بهبودی باید فقط برش های کمتری را تحمل کنند. برای کاشت دندان ، این به معنی ساختن برش های كوچك برای ایمپلنت های دندانی است كه نیازی به بخیه نخواهید داشت.

جراحی برش حداقل نیز برای کاهش قابل توجه میزان خونریزی و تورم بعد از جراحی دندان فوق العاده است. از طرف دیگر جراحی برش عمومی از دندانپزشک برای بررسی وضعیت اعصاب و بررسی وضعیت استخوان ، به دندانپزشک نیاز دارد تا لثه را تا تمام طول استخوان قطع کند.

ایمپلنت دیجیتال
ایمپلنت دیجیتال

آیا این نسبت به سایر جراحی های کاشت دندان درد کمتری دارد؟

با جراحی سنتی کاشت دندان ، لثه باید در تمام طول جائی که ایمپلنت ها قرار می گیرند بریده شود. به همین دلیل هم اکنون بسیاری از بیماران به عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال روی آورده اند. عمل جراحی کاشت دیجیتال به برش حداقل نیاز دارد زیرا از عکسهای سه بعدی CT برای بررسی وضعیت استخوان و وضعیت عصب استفاده می کند. از طرف دیگر ، جراحی سنتی کاشت دندان نیاز به ایجاد برش بزرگی در امتداد لثه تا استخوان دارد.

سوراخی که برای قرار دادن در کاشت دندان شما ایجاد می شود به اندازه کافی کوچک است که نیازی به بخیه نیست. این نه تنها دوره بهبودی شما را کاهش می دهد بلکه خطر تورم ، خونریزی و عفونت را نیز کاهش می دهد. معمولاً کل عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال در هر 1 تا 2 کاشت دندان حدود 10 تا 20 دقیقه طول می کشد.

کاشت دندان چیست؟

کاشت دندان یک ریشه مصنوعی دندان است (که اغلب از تیتانیوم ساخته شده است) که برای پشتیبانی از ترمیم های بعدی مانند تاج طراحی شده است. اگر یک یا چند دندان بزرگتر دائمی را از دست داده باشند ، ممکن است بیماران در صورت لزوم ایمپلنت دندان انتخاب کنند و دوست دارند لبخند زیبایی را ادامه دهند. ایمپلنت های دندانی تیتانیوم با موفقیت می توانند به استخوان آغشته شوند و پایه ای محکم برای ترمیم بعدی دندان شما ایجاد کند.

ایمپلنت های دندانی را نباید با تاج اشتباه گرفت ، که درون لانه ها کاشته می شود و ظاهر دندانهای طبیعی را تقلید می کند. تاج کاشت دندان اصلی را از لحاظ شکل ، اندازه و قدرت تکرار می کند تا بتوانید با لبخند جدید خود احساس اطمینان کنید. بسته به شرایط منحصر به فرد شما ، یک دندانپزشک باتجربه ممکن است تغییراتی در کاشت دندان از قبیل پل پشتیبانی شده از لانه گزینی یا دندانپزشکی با پشتیبانی از ایمپلنت پیشنهاد کند. شما نمی توانید ایمپلنت دندان را بعد از ایمن کردن تاج از بالای سر ببینید.

مزایا ایمپلنت دیجیتال نسبت به روش قدیمی

هنگامی که توضیح داده شد که آنها به کاشت دندان و گزینه های آنها نیاز دارند ، بیشتر بیماران به دلیل هزینه ها تمایل به انتخاب ایمپلنت سنتی دندانپزشکی دارند. با این حال ، کاشت دیجیتال بیش از یک روش ترمیم و گران قیمت دندان مدرن است ، اما دقیق ترین آن تا این لحظه است.

کاشت دیجیتال به معنای استانداردهای بسیار دقیق ، نگاه طبیعی ، احساس و عملکرد دندان و یک روش کوتاه تر است. بهترین نمونه میانگین مدت زمان لازم برای انجام روش سنتی کاشت دندان و زمان صرف شده برای کاشت دیجیتال است. فقط برای رسیدن به یک ایده ، یک کاشت سنتی می تواند 100 دقیقه طول بکشد ، در حالی که دیجیتال می تواند حدود 30 دقیقه طول بکشد. همچنین به معنای راحتی بیشتر برای بیمار ، دوره بهبودی کوتاهتر و در دراز مدت هزینه های پایین تر است.

 1. بازگرداندن عملکرد دندانهای خود با بهترین گزینه بعدی برای دندانهای طبیعی.
 2. بهبود زیبایی شناسی کلی لبخند شما.
 3. آنها می توانند گفتار شما را بهبود بخشد زیرا بسیار نزدیک به دندانهای طبیعی و راحت تر صحبت با پروتزهای سنتی هستند.
 4. این کمک می کند با پشتیبانی از فک و سایر ویژگی های صورت ، ساختار صورت شما را حفظ کند.
 5. خوردن آنها نسبت به پروتزهای سنتی راحت تر است و به اندازه کافی قوی هستند که در مقابل نیش زدن در تمام مواد غذایی مقاومت کنند.
 6. در مورد کاشت های دندانی دیگر نیازی به نگرانی در مورد حفره ها نیست اگرچه هنوز باید از دندانپزشک خود معاینه منظم داشته باشید تا از ایمپلنت و لثه ها تا حد امکان تمیز و سالم نگه داشته شود.
 7. کاشت دندانهای دیجیتال می توانند به دندانهای دیگر شما در موقعیت صحیح خود کمک کنند و اجازه ندهند فشار ایجاد شود که دندان ها را جابجا کند.
 8. کاشت دندانهای دیجیتالی وقتی می خندید ، عطسه می کنید ، می خورید یا سرفه می کنید مانند بسیاری از پروتزهای سنتی ، باعث می شود تا شما را از شرمساری نجات دهید.
 9. کاشت دندانهای دیجیتال بسیار طولانی تر از پروتز و پل های ثابت هستند. اگرچه ممکن است تاج نیاز به تعویض داشته باشد ، اگر به درستی از آنها مراقبت کنید ، می تواند یک دهه یا بیشتر طول بکشد.
 10. در مقایسه با روشهای سنتی درج ، چندین مورد دیگر برای کاشت دندانهای دیجیتال وجود دارد. به دلیل پیشرفت های مدرن در تصویربرداری ، اسکن و محاسبات ، می توان کل فرایند را ساده تر کرد و در نتیجه تعداد بازدیدهای کمتری لازم و دقت بسیار بیشتری حاصل می شود.
 11. از آنجا که جراحی بدون برش یا بخیه انجام می شود ، برای بافت حساس لثه کمتر اختلال وجود دارد. این همچنین منجر به یک روش کوتاه تر می شود.
 12. فرآیند کاشت دندان DIO منجر به درد و ناراحتی کمتری با رضایت بیمار به مراتب بیشتر می شود.

برچسب ها

  نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

  WhatsApp مشاوره با پزشک