ایمپلنت دندان با بیهوشی دارد ؟ ( + انواع و قیمت )

همه ما می دانیم که دندان ها دارای اهمیت بسیار زیادی می باشند به همین دلیل می توان متوجه شد که بی دندانی دارای چه معایب بزرگی است. طبق آمار ارائه شده 30 درصد از افراد به علت ترس از دندانپزشکی به آن مراجعه نمی کنند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی ایمپلنت دندان با بیهوشی می پردازیم زیرا می تواند ترس افراد را کاهش دهد.

ایمپلنت دندان با بیهوشی
ایمپلنت دندان با بیهوشی

یکی از مرحله هایی که در درمان ایمپلنت وجود دارد بخش جراحی می باشد که در آن پایه ایمپلنت درون استخوان فک قرار می گیرد. این مرحله از ایمپلنت است که برای برخی از افراد بسیار ترسناک می باشد به همین دلیل نیز آنها برای درمان خود به دندان پزشکی مراجعه نمی کنند.

ایمپلنت دندان با بیهوشی چیست؟

در حقیقت می توان گفت قسمت جراحی ایمپلنت در حالت عادی با بی حسی های بسیار قوی انجام می شود و به همین علت شما در حین جراحی دردی را متوجه نخواهید شد.

برای اینکه بیماران با ترس زیاد بتوانند از درمان ایمپلنت دندان را انجام دهند، ایمپلنت با بیهوشی ارائه شده است. و ایمپلنت دندان با بیهوشی می تواند آرامش را برای این افراد به ارمغان آورد.

البته به این نکته نیز توجه نمائید که در ایمپلنت دندان با بیهوشی بیماران حتما سطح هوشیار خود را از دست نمی دهید. بلکه در برخی از روش ها شما کاملا هوشیار خواهید بود اما در اصطلاح به آنها بیهوشی می گویند که در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

آیا ایمپلنت بیهوشی دارد؟

در جواب سوال آیا ایمپلنت بیهوشی دارد؟ می توان گفت در حالت عادی ایمپلنت دندان نیاز به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی این درمان انجام می شود. اما در برخی از موارد که در قسمت بالایی گفته شد پزشک و بیمار تصمیم به انجام ایمپلنت با بیهوشی می گیرند.

البته برخی از درمان های جانبی که باید قبل از ایمپلنت دندان انجام شوند ممکن است نیاز به بیهوشی داشته باشند. مانند پیوند استخوان  که در برخی از موارد نسبت به تشخیص پزشک با بیهوشی انجام می شود.

من از ایمپلنت میترسم راه کار چیست؟

ترس یکی از دلایلی می باشد که می تواند باعث شود شما از درمان ایمپلنت استفاده نکنید و از بی دندانی و معایب آن رنج ببرید و به همین دلیل راه کار مبارزه با آن بسیار مهم است. در کل می توان گفت جراحی ایمپلنت دندان با بی حسی انجام می شود که شما در طول جراحی هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

اما اگر با توجه به توضیح های بالا همچنان نسبت به انجام ایمپلنت دندان دارای ترس هستید نسبت به میزان ترس خود و نظر پزشک معالج می توانید ایمپلنت دندان را با بیهوشی انجام دهید.

مزایا و معایب ایمپلنت دندان با بیهوشی

همانطور که می دانید هر درمان دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می باشد که شما باید آنها را بدانید. اگر شما قصد استفاده از این درمان را دارید با دانستن مزایا و معایب آن می توانید تصمیم دقیقی درباره انجام یا عدم انجام ایمپلنت با بیهوشی بگیرید.

مزایا ایمپلنت دندان با بیهوشی

استفاده از بیهوشی در ایمپلنت دندان می تواند باعث شود تا افرادی که دارای بی دندانی هستند و از این درمان ترس زیادی دارند بتوانند با آرامش بسیار زیادی از ایمپلنت دندان بهره مند شوند. از طرفی نیز پزشک معالج می تواند جراحی خود را با دقت بسیار زیادی انجام دهد.

معایب ایمپلنت دندان با بیهوشی

از معایب ایمپلنت با بیهوشی می توان به قیمت بالاتر آن نسبت به ایمپلنت معمولی اشاره کرد. از طرفی نیز باید گفت در برخی از انواع بیهوشی که در بالا گفته شد شما نمی توانید رانندگی کنید و نیاز به مراقبت های ایمپلنت بیشتری خواهید داشت.

انواع بیهوشی در ایمپلنت دندان

انواع متفاوتی از بیهوشی وجود دارد که می توان از آنها در ایمپلنت دندان استفاده کرد. این انواع نسبت به یک دیگر تفاوت هایی دارند که به نسبت تجهیزات موجود و شرایط بیمار مورد استفاده قرار می گیرند. پس بهتر است با آنها آشنا شویم:

انواع بیهوشی برای ایمپلنت دندان
انواع بیهوشی برای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در اتاق عمل

در حالت کلی تصور افراد از بیهوشی همین نوع است که نام دیگر آن بیهوشی عمومی نام دارد. در این روش بیمار متوجه هیچ کدام از مراحل درمان ایمپلنت نمی شود و بعد از بیهوشی نیز مراحل جراحی را به یاد نمی آورد. در طی این بیهوشی باید متخصص بیهوشی حضور داشته باشد و علائم بیمار را با دقت بررسی نماید.

می توان گفت ایمپلنت دندان با استفاده از بیهوشی عمومی در بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرد که دارای ترس بسیار زیادی از جراحی ایمپلنت هستند. این بیهوشی باعث می شود تا بیماران دارای آرامش بسیار زیادی باشند و پزشک به راحتی به درمان خود بپردازند.

یکی از مزایای بزرگ بیهوشی عمومی در آرامش بسیار زیادی است که به بیمار می دهد. زیرا پزشک می تواند پایه ایمپلنت را با دقت کامل درون استخوان فک قرار دهد. زیرا قرار گرفتن دقیق پایه ایمپلنت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نیازمند دقت بالایی می باشد.

بیهوشی با اکسید نیتروژن یا سدیشن

اکسید نیتروژن نوعی گاز می باشد که معمولا برای تغییر سطح هوشیاری از آن استفاده می شود. در این نوع از بیهوشی دندان پزشک از ماسک مخصوصی استفاده می کند تا این گاز را بیمار استنشاق کند و سطح هوشیاری او تغییر می نماید.

می توان گفت یکی از مزایا این روش به هوش بودن و بیدار ماندن بیمار در حین جراحی می باشد. این روش از بیهوشی برای بیمارانی مناسب است که دارای ترس متعادلی از دندان پزشکی هستند.

ایمپلنت دندان با بی حسی موضعی

یکی از شایع ترین روش هایی که برای ایمپلنت دندان استفاده می شود بی حسی موضعی نام دارد. در این روش پزشک عامل بی حسی را بر روی لثه و در ناحیه مورد جراحی تزریق می کند تا شما مراحل جراحی را احساس نکنید.

در بی حسی موضعی شما در هوشیار کامل قرار دارید و پس از اتمام مراحل درمان می توانید به راحتی رانندگی کنید و به خانه برگردید. اما به این نکته توجه داشته باشید که اثرات بی حسی موضعی بعد چند ساعت بعد از پایان جراحی همراه شما خواهد بود.

در برخی از موارد پزشک معالج به بیماران توصیه می کند تا یک ساعت قبل از جراحی ایمپلنت داروی آرام بخش تجویز شده را مصرف نمایند. دندان پزشک می تواند با توجه به نوع جراحی و میزان گستردگی آن دوز دارو را تغییر دهد تا بیمار از آرامش بیشتری برخوردار باشد.

مراحل انجام ایمپلنت دندان با بیهوشی

در قسمت های بالایی انواع بیهوشی یا بی حسی را که در ایمپلنت مورد استفاده قرار می دهند توضیح دادیم. می توان گفت روند درمان در بی حسی موضعی تفاوتی با روند معمولی ایمپلنت دندان ندارد اما روند درمان در بیهوشی عمومی کمی متفاوت است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

روند درمان در ایمپلنت با بیهوشی عمومی

در بیهوشی عمومی پزشک باید شما را به دقت مورد معاینه قرار دهد تا مطمئن شود شما شرایط دریافت بیهوشی عمومی را دارید. از طرفی نیز در طول جراحی متخصص بیهوشی علائم شما را مانند ضربان قلب، فشار خون و تنفس را مورد بررسی قرار می دهد.

به این نکته توجه کنید که در ایمپلنت با روش بیهوشی عمومی شما باید مدت زمانی را سپری کنید تا اعلائم به حالت اولیه بازگردد. حتی شما می توانید برای بهبودی کامل یک شب را در بیمارستان باقی بمانید. از طرفی نیز شما بعد از بیهوشی عمومی قادر به رانندگی نخواهید بود.

ایمپلنت دندان با بیهوشی برای چه افرادی مناسب است ؟

در قسمت های بالا گفته شد که ایمپلنت دندان با بیهوشی باعث می شود تا بیماران از آرامش بیشتری در هنگام این درمان برخوردار باشند و از طرفی نیز افرادی که دارای ترس از دندان پزشکی هستند بتوانند مورد درمان قرار بگیرند.

ایمپلنت دندان با بیهوشی برای چه افرادی مناسب است ؟
ایمپلنت دندان با بیهوشی برای چه افرادی مناسب است ؟

اما ایمپلنت دندان با بیهوشی برای افراد دیگر نیز مفید است. اگر بخواهیم به صورت خلاصه افرادی را که بیهوشی برای آنها در ایمپلنت دندان مناسب است معرفی کنیم این افراد به شرح زیر می باشند:

  • افراد که در حلق خود رفلکس حاد دارند.
  • افرادی که دندان های آنها بسیار حساس می باشد.
  • افرادی که دارای تحمل پایین نسبت به درد هستند.
  • افرادی که ترس و استرس بسیار زیادی از دندان پزشکی دارند.

قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی

قیمت هر درمان از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است زیرا شرایط مالی همه بیماران با یکدیگر یکسان نمی باشد. از طرفی نیز نمی توان قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی را به صورت یکسان اعلائم کرد زیرا به موارد متفاوتی بستگی دارد. اما در کل می توان گفت قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی از ایمپلنت دندان معمولی بالاتر است.

ایمپلنت فوری با بیهوشی چیست؟

همانطور که شما می دانید درمان ایمپلنت دارای انواع متفاوتی می باشد که یکی از آنها ایمپلنت فوری می باشد. زمانی که ایمپلنت فوری را با بیهوشی برای شما انجام دهند به آن ایمپلنت فوری با بیهوشی می گویند. البته در کل می توان گفت انواع ایمپلنت دندان را می توان با بیهوشی انجام داد.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

    دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.