آیا لمینت دندان دائمی است ؟

یکی از مواردی که هرگاه در رابطه با اصلاح طرح لبخند صحبت شود به ذهن افراد خطور می کند روش لمینت دندان است. البته که این روش بسیار محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده است و دلیل این محبوبیت ظاهر طبیعی و کیفیت بسیار بالای آن است و همچنین طول عمر لمینت دندان به نسبت کامپوزیت های دندانی بسیار بالاتر می باشد.

معمولا دندان پزشک باید فرآیند قالب گیری و  انتخاب رنگ و سایه را بر عهده خود بگیرد و این تبحر و مهارت او در این انتخاب می تواند کیفیت کار را بسیار افزایش دهد. اصلاح طرح لبخند زمانی جذابیت بسیار بالایی پیدا می کند که ونیر پرسلین منطبق با دندان های طبیعی فرد ساخته شود.

عمر لمینت دندان
عمر لمینت دندان

عمر لمینت دندان

دندان هایی که از روکش لمینت استفاده می کنند هیچ گونه محدودیتی در خوردن، گاز زدن و جویدن نخواهند داشت  بلکه از ساییدگی، ترک خوردگی و شکستگی آن ها درصد بسیار بالایی جلوگیری می شود. در صورتی که با مراقبت های لازم و مهارت از آن ها نگهداری کنید قطعا بیش از ۲۰ سال می توانید آن را بر روی دندان های خود داشته باشید. این روش دائمی نیست اما عمر لمینت دندان بسیار زیاد است.

لمینت ها در واقع روکش های بسیار نازکی هستند که باید بر روی دندان قرار داده شوند به صورتی که هرگز دندان طبیعی دیده نشود. این روش را افرادی که می خواهند ظاهر لبخند و دندان های خود را اصلاح و زیبا کنند استفاده میکنند. میزان عیوب و نوع عیوب دندان شما می تواند در جلسه تعیین کند کدام یک از انواع روش های زیبایی می تواند مشکل دندانی شما را رفع کند. معمولا اگر دندان شما دچار پوسیدگی دندانی، زرد شدگی یا ساییدگی شده باشد با استفاده از روش لمینت دندان می توان آن را در کمترین زمان ممکن حل نمود.

عمر لمینت دندان
عمر لمینت دندان

برخی از بیماران نیز دچار مشکلات ظاهری دندانی از جمله ایجاد فاصله بسیار زیاد بین دندان ها، ترک خوردگی دندانی، تغییر رنگ دندانی و لب پریدگی دندانی شده اند که به شدت بر بر هم زدن زیبایی چهره فرد تاثیر گذار است. این دسته از افراد می توانند با استفاده از لمینت دندان ظاهر دندان خود را بهبود بخشیده و ترمیم کنند. از مزایای منحصر به فرد این روش درمانی زیبایی این است که پس از نصب از زرد شدن دندان شما یا حتی روکش جلوگیری می شود زیرا قابلیت رنگ پذیری بسیار پایینی دارد، میزان درخشندگی و زیبایی آن رضایت بالایی از بیمار کسب می کند و می توانید به راحتی با استفاده از لمینت رنگ و شکل دندان های خود را تغییر دهید چیزی که ممکن است آرزوی هر فردی که به دلیل عدم زیبایی دندان ها اعتماد به نفس خود را از دست داده باشد است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض لمینت دندان به لینک زیر مراجعه کنید.

عوارض لمینت دندان

پس از نصب روکش لمینت دندان مشکلی برای دندان ها و لثه پیش نخواهد آمد زیرا این مواد سازگاری با لثه و دندان ها دارد و فقط پیش از نصب روکش نیاز به تراشیدن مینای دندان به اندازه صخامت روکش لمینت دارد. این روش در زمان بسیار کمی انجام می شود و در صورتی که از آن به خوبی مراقبت نشود متاسفانه در زمان بسیار کمی هم آسیب خواهد دید. عمر لمینت دندان رابطه مستقیمی با مراقبت های بیمار از دندان های خود دارد و قصد دارید در این بخش عر آنچه می تواند بر افزایش عمر لمینت دندان تاثیر گذار باشد را برایتان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

آیا عمر لمینت دندان دائمی است؟

عمر لمینت دندان ارتباط بسیار مستقیمی با میزان مراقبتی که بیمار از لمینت ها می کند دارد. هر چه مراقبت های لازم بیشتر باشد قطعا این طول عمر افزایش میابد و هر چه کمتر باشد میزان طول عمر نیز کاهش میابد. بهتر است برخی عادات روزانه خود را فراموش کنید تا موجب افزایش طول عمر ونیرهای خود شوید زیرا ساییدگی، لب پریدگی یا شکستگی بر اثر عدم مراقبت کافی از لمینت ها رخ می دهد.

آیا لمینت دندان دائمی است ؟
عمر لمینت دندان

طی تحقیقاتی که انجام شده است میانگین طول عمر لمینت دندان بین ۱۰ الی ۱۵ سال است. ولی اگر به خوبی آن را نگهداری کنید و عادات نامناسب خود را ترک کنید می توانید از آن برای ۱۵ الی ۲۰ سال استفاده کنید. البته عوامل بسیار مختلفی وجود دارد که می تواند بر لمینت دندان تاثیر گدار باشد که در این بخش قصد داریم عوامل که می تواند بر افزایش طول عمر این نوع درمان زیبایی اهمیت داشته باشد را شرح دهیم.

افزایش طول عمر لمینت دندان

لمینت دندان دارای جنس ترد و شکننده ای است اما وقتی با دندان طبیعی پیوند خورد یک ترکیب بسیار مقاوم و مستحکم را تولید می کند. طی تحقیقاتی که انجام شده است معمولا نرخ شکست لمینت دندان کمتر از ۵ درصد، طی ۵ سال و کمتر از ۱۰ درصد، طی ۱۰ سال است. عوامل تاثیر گذار بر سلامت لمینت ها عبارتند از:

کاهش مصرف مواد غذایی رنگدانه دار

لمینت دندان دارای قابلیت رنگ پذیری بسیار پایینی است و دارای مقاومت بالایی در برابر زرد شدن است. اما به مرور زمان استفاده از مواد قلیایی و اسیدی می تواند ترکیب رنگ لمینت ها را دچار تغییر کند. در صورتی که یکی از لمینت های شما تغییر رنگ بدهد مجبور به تعویض همه آنها هستید تا زیبایی چهره شما مخدوش نشود. اگر فکر می کنید نمی توانید استفاده از این مواد غذایی را ترک کنید بهتر است از روش هایی مانند بلیچینگ دندان استفاده کنید.

جلوگیری ساییده شدن لمینت دندان

برخی افراد هستند که بر اثر عوامل کاملا مختلفی عادت به ساییدن دندان های خود دارند. اما باید بدانید ساییدن دندان می تواند آسیب بسیار بزرگی به روکش های لمینت وارد کند. البته نکته ای که وجود دارد این است که لمینت در برابر ساییدگی های جزئی که در هنگام جویدن یا گاز زدن مواد غذایی پیش می آید مقاوم است اما اگر این ساییدگی و فشار بیش از حد و مداوم باشد قطعا موجب شکست و یا لب پریدگی روکش خواهد شد و همین موجب کاهش طول عمر مفید لمینت دندان می شود.

افزایش میزان مراقبت های بهداشتی دهان و دندان

از مزیت های مهمی که برای این روش وجود دارد این است که به جز رعایت موارد بهداشتی که برای دندان های طبیعی لازم بود انجام شود نیاز به رعایت موراد خاص دیگری نیست. اما همین مراقبت های بهداشتی دهان و دندان تاثیر بسیار زیادی بر حفظ سلامت دندان های زیر لمینت و لثه بیمار دارد. و البته این مراقبت بهداشتی می تواند تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر لمینت دندان دارد. اگر از لثه و دندان های خود به خوبی مراقبت نکنید قطعا لثه شما تحلیل می رود و به مرور لبه های لمینت قابل مشاهده می شود و دیگر زیبایی خود را از دست می دهد. پس بهتر است استفاده از مسوام به صورت روزی حداقل ۲ مرتبه را فراموش نکنید، استفاده از نخ دندان دو مرتبه در روز را فراموش نکنید و هفته ای دو مرتبه از دهانشویه حاوی فلوراید نیز استفاده کنید. اجازه ندهید باقی مانده مواد غذایی بین دندان شما باقی بماند و باعث شود پوسیدگی دندانی رخ دهد.

استفاده از محافظ و جلوگیری از دندان قروچه

برخی افراد هستند که عادت به دندان قروچه رفتن در خواب دارند و همین باعث می شود لمینت را زود تر از موعد دچار شکستگی شوند. بهتر است پیش از نصب لمینت دندان برای درمان دندان قروچه خود اقدام کنید و در صورتی که نتیجه ای دریافت نکردید شب ها و موقع خواب از محافظ دندانی استفاده کنید تا روکش ها سالم مانده و عمر لمینت دندان شما کاهش نیابد. برخی دیگر از افراد در مسابقات ورزشی خشن و حرفه ای مااند ورزش های رزمی، بوکس و کاراته شرکت می کنند و ممکن است در طول انجام تمرین دندان هایشان آسیب ببیند این دسته از افراد باید پیش از آغاز تمرین از محافظ دندانی استفاده کنند تا از شکستگی و لب پریدگی دندانی جلوگیری شود.

عدم استفاده ابزاری از لمینت دندان

بالاتر بیان کردیم لمینت دندان در پیوند با دندان طبیعی بسیار مستحکم می شود و اصلا دلیل تراشیدن مینای دندان ایجاد همین پیوند مستحکم است. اما این دلیلی بر استفاده ابزاری از دندان به عنوان قیچی یا چکش یا انبر نیست. بسیاری از افراد از دندان برای شکستن آجیل، باز کردن گره های سخت و جویدن یخ استفاده می کنند. این استفاده ابزاری از دندان لمینت شده باعث می شود آسیب دندانی جدی تر شده  و طول عمر این روش به شدت کاهش یابد. متاسفانه هزینه نصب لمینت دندان نیز بسیار بالا است و نصب مجدد آن روکش لمینت دندانی که  از بین رفته می تواند برای فرد بسیار هزینه بر تمام شود.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

    دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.