09036826938 - 91091002 info@markazimplant.com

ایمپلنت کامل کل دهان ( قیمت ایمپلنت فول موس ، فول فک )

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


کاشت دندان یا ایمپلنت به معنای پر کردن جای خالی یک یا چندین دندان می باشد. هدف از جایگزینی دندان ها در دندانپزشکی زیبا نمودن لبخند و فعالیت بهتر دهان و جویدن است. در این مقاله قصد داریم به ایمپلنت کامل فک پایین و بالا بپردازیم. ایمپلنت کامل راهی آسان برای جایگزین نمودن دندان های آسیب دیده یا از دست رفته می باشد. ایمپلنت ها مشابه ریشه دندان رفتار می کنند و آن ها پایه ای ثابت و محکم برای اتصال به فک دارند.    

ایمپلنت کامل چیست ؟

ایمپلنت دندان به عنوان بهترین درمان برای جایگزین دندان از دست رفته شناخته می شود. در صورتی که بی دندانی در سطح گسترده یک فک و یا دو فک باشد ، فرد می توانید از درمان ایمپلنت کامل استفاده کند. ایمپلنت های کامل نسبت درمان های سنتی مانند دندان مصنوعی دارای مزایای بسیار زیادی هستند و ایمپلنت کامل نیز دارای انواع مختلفی نیز می باشد.

ایمپلنت فول موس چیست ؟
ایمپلنت فول موس ترکیب دو کلمه full و mouth می باشد که به معنی کل دهان می باشد و منظور از این اصلاح همان ایمپلنت کامل می باشد.
ایمپلنت فول فک چیست ؟
اگر بی دندانی در سطح کامل یک فک باشد ، نیاز ایمپلنت فول فک دارد که می تواند ایمپلنت کامل فک بالا و یا پایین باشد.
ایمپلنت کل دهان
اگر فرد تمامی دندان های خود را از دست داده باشد ، نیاز به انجام ایمپلنت برای کل دهان پیدا می کند و همان ایمپلنت فول موس نیز می باشد.
منظور از ایمپلنت کامل فک بالا چیست ؟
انجام ایمپلنت فول فک برای فک بالا
منظور از ایمپلنت کامل فک پایین چیست ؟
انجام ایمپلنت فول فک برای فک پایین

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

هزینه ایمپلنت کامل دو فک با روکش PFM ( 11 الی 16 ایمپلنت ) بدون احتساب پیوند استخوان و کشیدن دندان
عنوان ایمپلنتحداقلحداکثر
کره ای درجه 3133.500.000156.000.000
کره ای درجه یک166.500.000204.000.000
IRES سوییس199.500.000252.000.000
iti (Slactive) اشترومن331.500.000444.000.000
قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

در جدول که در بالا مشاهده می کنید ، قیمت ایمپلنت کامل به صورت حدودی بدون پیوند استخوان برای شما قرار داده است. توجه داشته باشید قیمت ها برای هر دو فک محاسبه شده است و قیمت ایمپلنت تنها برای یک فک کمتر می باشد.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین
هزینه ایمپلنت کل دهان

هزینه ایمپلنت کامل چگونه محاسبه می شود ؟

عوامل زیادی می تواند بر روی هزینه ایمپلنت فول موس تاثیر گذار باشند. برای محاسبه قیمت ایمپلنت فول فک خود با ما همراه باشید تا همه این عوامل را بررسی کنیم.

تعداد پایه ایمپلنت
ابتدا باید به وسیله عکس های ایمپلنت و معاینه توسط متخصص شود که شما به چه تعداد پایه ایمپلنت نیاز دارید.
میزان دندان از دست رفته
اگر شما قصد داشته باشید ایمپلنت کامل فک بالا انجام دهید ، هزینه آن با ایمپلنت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین تفاوت دارد.
برند ایمپلنت
امروزه برند های ایمپلنت متفاوتی در بازار وجود دارند و این برند ها در کیفیت ، استحکام و طول عمر ایمپلنت شما به طور مستقیم موثر هستند و هر چه کیفیت آن بیشتر باشد ، باید برای آن هزینه بیشتری بپردازید.
روکش ایمپلنت کامل
امروزه روکش های مختلفی وجود دارند که در استحکام ، طول عمر و زیبایی با یکدیگر تفاوت دارند که از هزینه های متفاوتی برخوردار می باشند.
میزان تحلیل استخوان
اگر فرد دارای تحلیل استخوان باشد ، باید قبل از انجام ایمپلنت فول فک پیوند استخوان انجام دهد و هر چه تحلیل بیشتر باشد ، هزینه پیوند استخوان بیشتر می شود.

ایمپلنت کل دهان برای چه کسانی مناسب است ؟

ایمپلنت فول موس نیز دارای کاندیداهای مخصوص به خود می باشد که این درمان برای آنها مناسب می باشد. ما در ادامه برخی شرایط و افراد مناسب برای ایمپلنت کامل را به شما معرفی می کنیم اما تشخیص حتمی و اصلی آن با متخصص ایمپلنت می باشد.

 • افرادی که تعداد بالایی دندان از دست داده اند
 • افرادی که کل دندان یک فک یا دو فک خود را از دست داده اند
 • افرادی که از سلامت استخوان به نسبت خوبی برخوردار هستند
 • افرادی که شرایط انجام ایمپلنت را دارند ، می توانند برای انجام ایمپلنت کامل اقدام کنند

ایا میشود همه دندانها را ایمپلنت کرد ؟

اگر نیاز به تعویض تمام دندانهای فوقانی یا تحتانی یا تمام دندانهای دهان خود دارید ، کاشت دندان کامل با قوس کامل می تواند گزینه ای باشد. برخلاف پروتزهای قابل جابجایی ، ایمپلنت ها در فک به عنوان جایگزینی طولانی مدت برای دندان های از دست رفته ایمن هستند.

در حالی که ایمپلنت های دندانپزشکی سنتی می توانند یک دندان یا چند دندان پشت سر را جایگزین کنند ، کاشت قوس های کامل از یک پل ثابت برای جایگزینی کل ردیف دندان های از دست رفته استفاده می کند. بسته به فرد ، این ممکن است شامل قرار دادن 4 یا 6 ایمپلنت برای پشتیبانی از تمام دندان ها در هر قوس باشد.

برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان به لینک زیر مراجعه کنید .

هزینه ایمپلنت

مراحل ایمپلنت کل دهان

مراحل ایمپلنت کامل با ایمپلنت های معمولی دارای تفاوت هایی می باشد و انجام ایمپلنت فول فک دارای حساسیت و پیچیدگی های بیشتری می باشد.

انتخاب متخصص ایمپلنت با تجربه

انتخاب متخصص را می توان گفت مهمترین مرحله ایمپلنت نامید. متخصص ایمپلنت می تواند به طرح درمانی که به شما ارائه می دهد ، نتیجه نهایی درمان شما را تضمین کند.

طرح درمان ایمپلنت کامل

پس انتخاب متخصص ایمپلنت نوبت به انجام معاینه و برنامه ریزی برای انجام ایمپلنت کامل می شود. متخصص ایمپلنت به شما درمان هایی که نیاز دارید را توضیح داده و برای شروع درمان آماده می شوید.

انجام پیوند استخوان

قبل از قرار دادن پایه های ایمپلنت ، باید استخوان های شما برای قرار دادن پایه ها آماده شود. در صورتی فرد دچار تحلیل استخوان باشد ، قبل از قرار دادن پایه پیوند استخوان انجام می شود.

انجام جراحی ایمپلنت و قرار دادن پایه ایمپلنت

بعد آماده شدن استخوان ها ، نوبت به انجام جراحی ایمپلنت کامل می رسد. متخصص ایمپلنت پایه های ایمپلنت را در درون استخوان قرار می دهد.

دوره نقاهت ایمپلنت

بعد از قرار دادن پایه های ایمپلنت در درون استخوان ، مدت زمانی لازم است تا این پایه ها به خوبی به استخوان جوش بخورند.

قالب گیری و روکش موقت

بعد از جوش خوردن پایه های ایمپلنت ، قالب گیری انجام می شود و قالب ها به لابراتور ارسال می شود تا روکش های سفارشی شما آماده شود.

قرار دادن روکش دائمی

بعد از آماده شدن روکش ها توسط لابراتور ها ، آنها بر روی پایه ایمپلنت قرار داده می شوند و می تواند از ایمپلنت کامل خود استفاده نمایید.

فیلم ایمپلنت کامل فک بالا

فیلم ایمپلنت کامل فک بالا

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

همانطور که می دانید ایمپلنت کامل برای جایگزین نمودن دندان های از دست رفته می باشد. از بین رفتن دندان های فک بالا با تحلیل استخوان می باشد. تحلیل استخوان به معنی از بین رفتن اندازه طبیعی و ضخامت اسخوان ها است. زیرا ایمپلنت های دندانی به طور مستقیم در درون فک قرار می گیرند. به یاد داشته باشید از دست دادن دندان باعث تغییر بافت های نرم به خصوص بافت لثه می شود. تغییرات استخوان و بافت باید در برنامه درمانی دندانپزشک قرار بگیرد تا دندانپزشک بتواند ایمپلنت را انجام دهد.  

ایمپلنت کامل فک پایین و بالا به معنی جایگزینی تمام دندان های فک می باشد. تعداد ایمپلنت هایی که دندانپزشک می تواند در استخوان فک بیمار بگذارد به ضخامت استخوان، نوع دندان و سلامت فک بستگی دارد. اولین قدم برای این جراحی قرار دادن پایه های ایمپلنت در فک می باشد. پس از آن بهبودی کامل لثه حاصل می شود و اتصالات ایمپلنت انجام می گردد. قدم بعدی قرار دادن روکش دندان روی پیچ است که نقش تاج دندان را دارد.  

برای رفع کمبود توده استخوان چه باید کرد؟

برای انجام ایمپلنت کامل و رفع کمبود توده استخوان ابتدا باید مراحل اولیه دندانپزشکی مثل تصویربرداری انجام شود. برخی مواقع تصاویر اسکن شده دندان و فک از دست رفتن بیش از حد استخوان را نشان می دهند. به همین منظور در صورت تحلیل استخوان متخصص بایستی عمل پیوند استخوان را انجام دهد. زمان مورد نیاز برای پیوند استخوان و نصب ایمپلنت ها تقریبا شش ماه می باشد.  

درمان ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چقدر زمان نیاز دارد؟

مدت زمان درمان ایمپلنت کامل را وضعیت استخوان و سلامت دهان شما تعیین می نماید. خوب است بدانید در کاشت ایمپلنت دندانپزشک فقط ایمپلنت را داخل استخوان قرار می دهد. بعد از آن بدن فرد می تواند در اطراف ایمپلنت استخوان سازی کند. استخوان جدید می تواند به راحتی با ایمپلنت کاشته شده جوش بخورد. برای اینکه همجوشی اساسی و کامل میان استخوان و ایمپلنت ایجاد شود حداقل سه ماه زمان نیاز دارد. استخوان ساخته شده تا سه ماه هنوز بلوغ کافی پیدا نکرده است و نرم می باشد.

ایمپلنت کامل گاهی اوقات با کاشت دندان عمل پیوند استخوان انجام می شود. در نتیجه به طور دقیق شش ماه طول می کشد تا دندان ها بر پایه ایمپلنت متصل شوند. تایم مورد نیاز برای ساخت دندان مصنوعی ثابت و ایمپلنت کامل سه هفته تا یک ماه زمان نیاز دارد.

ایمپلنت کامل فک پایین

در مورد ایمپلنت کامل فک پایین باید بدانید که پروسه قرارگیری دندان ها در  این ناحیه آسان تر می باشد. در این شیوه پایه های ایمپلنت در قسمت زیرین فک کاشته شده است. زیرا تراکم عصبی در این ناحیه کمتر می باشد. پس از آن ایمپلنت دندان ها در فک پایین مانند فک بالا انجام می شوند. اگر شخص از تراکم استخوانی مناسبی برخوردار نباشد، باید حتما جراحی ترمیمی انجام شود. توجه داشته باشید پیوند استخوان و بافت نرم پیش از انجام ایمپلنت فک پایین انجام می شود.

ایمپلنت کامل فک پایین
ایمپلنت کامل فک پایین

نکات مهم در ارتباط با ایمپلنت فک پایین

نکات زیر را برای انجام ایمپلنت کامل باید به یاد داشته باشید:

 • ساختار فک بالا و پایین کاملا با یک دیگر فرق می کنند. متخصص جهت انجام ایمپلنت کامل باید دقت لازم را داشته باشد. زیرا بررسی استخوان فک بالا و پایین باید به صورت جداگانه انجام شود.
 • جداسازی دندان ها تحت بی حسی موضعی انجام می شود. مراحل بعدی امکان دارد با توجه به پیوند پایه ها و وضعیت دندان های شما کمی طول بکشد.  

مزایای ایمپلنت کامل برای کل دهان

ایمپلنت کل دهان
ایمپلنت کل دهان

در اوردنچربه طور معمول چهار ایمپلنت کامل در فک کاشته می شود. ایمپلنت های کاشته شده مثل دندان طبیعی عمل می کند. همچنین نیروهای  حاصل از جویدن را به استخوان های فک وارد می کند. به همین خاطر استخوان تحلیل نمی رود. مزیت های ایمپلنت کامل برای کل دهان شامل موارد زیر می شود:

 • رعایت بهداشت در آن بسیار راحت تر از دندان مصنوعی می باشد.
 • طول عمر آن نسبت به دندان مصنوعی بیشتر می باشد.
 • برعکس دندان مصنوعی ثابت است.
 • زیبایی ایمپلنت بیشتر از دندان مصنوعی می باشد.  

تعداد ایمپلنت برای فک بالا

تعداد ایمپلنت کامل برای فک بالا اگر فرد کاملا بی دندان باشد، به طور معمول به هشت عدد ایمپلنت نیاز دارد. ایمپلنت ها مشابه دندان های طبیعی فرد می باشند و در دهان او ثابت می شوند. بیمار نمی تواند ایمپلنت ثابت را از دهان خود بیرون بیاورد. به یاد داشته باشید به منظور کاشت ایمپلنت در فک بالا باید ارتفاع استخوان در حد مطلوب و مناسب باشد. زیرا بلافاصله بعد از استخوان فک، در بخش زیرین حفره ی سینوس جای می گیرد. اگر استخوان ارتفاع لازم و کافی نداشته باشد امکان دارد ایمپلنت غشای زیرین سینوس را سوراخ کند. همچنین بتواند به حفره سینوسی وارد شود. برای کسانی که استخوان فک بالای آن ها ارتفاع لازم را ندارد، جراحی لیفت سینوس انجام می شود. این جراحی قبل از کاشت ایمپلنت انجام می گردد. گاهی اوقات به جای این کار می توان به راحتی از مینی ایمپلنت استفاده نمود.      

ایمپلنت فوری فک پایین

ایمپلنت کامل و فوری فک پایین جایگزین عالی برای دندان های از دست رفته می باشند که این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ایمپلنت از یک پایه تیتانیومی ساخته شده است که در استخوان فک قرار می گیرد و برای نگه داشتن تاج دندان به جای ریشه دندان طبیعی طراحی می شود. پایه ایمپلنت در مرحله جایگذاری در استخوان فک قرار می گیرد. سپس چند ماه در جای خود می ماند تا بتواند به آسانی با استخوان فک جوش بخورد. پس از آن در مرحله بعدی لثه باز می شود و بریچ، تاج دندان و دندان مصنوعی روی پایه ایمپلنت قرار می گیرند. امروزه ایمپلنت فوری فک پایین توسط متخصص ایمپلنت انجام می شود. در این شیوه تا 48 ساعت بعد از جراحی ایمپلنت، تاج موقت روی دندان ها قرار می گیرد. در مدت جوش خوردن، استخوان در جای خود باقی می ماند.

نکات مهم در ارتباط با ایمپلنت فوری فک پایین

ایمپلنت کامل و فوری روشی از ایمپلنت دندان است که در آن تاج موقت در استخوان فک روی ایمپلنت قرار می گیرد. برای قرار دادن ایمپلنت دندان باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • استخوان فک ارتفاع و حجم کافی را باید داشته باشد.
 • جراحی بیمار برای انجام ایمپلنت فوری در یک جلسه صورت می گیرد.  
 • روش های اصلی و فوری برای کاشت ایمپلنت دندان هنگامی انجام می شود که بیمار دندان خود را کشیده باشد.
 • ترمیم استخوان در درون حفره کشیده شده رخ می دهد. این امر موجب می شود استخوان سازی زودتر آغاز شود.
 • توجه داشته باشید اگر استخوان اطراف ایمپلنت کافی نباشد، کاشت ایمپلنت فوری به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

  نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

  WhatsApp مشاوره با پزشک