قیمت ایمپلنت فول موس ( + کامل فک بالا، پایین و کل دهان )

ایمپلنت دندان یک درمان برای جایگزینی دندان از دست رفته است و این درمان در صورتی که شرایط مساعد باشد، وسیع ترین نوع بی دندانی نیز را درمان کند. ایمپلنت کامل یکی از انواع این درمان است که به کمک آن می توان به افرادی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اند، درمان کرد. در این مقاله به بررسی قیمت ایمپلنت کامل به همراه بررسی انواع آن می پردازیم.

ایمپلنت کامل
ایمپلنت کامل

ایمپلنت کامل چیست ؟

ایمپلنت کامل یکی از انواع ایمپلنت دندان است که برای افرادی که دچار بی دندانی وسیعی هستند، مورد استفاده قرار می گیرد. ایمپلنت کامل می تواند برای یک فک یا کل دهان استفاده شود. در ایمپلنت کامل ۴ الی ۱۲ پایه در هر فک بنا به تشخیص پزشک در درون استخوان قرار می گیرد و سپس روکش ها بر روی آن قرار می گیرد.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چقدر است ؟

قیمت ایمپلنت کامل به عواملی همچون تعداد فک بی دندان، تعداد و برند پایه ایمپلنت، جنس روکش، میزان تخصص پزشک و …. بستگی خواهد داشت و قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین به طور میانگین ۱۹۰٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۵۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان، هزینه ایمپلنت فک بالا ۱۰۰ الی ۲۵۰ میلیون تومان و قیمت ایمپلنت کامل فک پایین ۹۰ الی ۲۰۰ میلیون تومان به همراه پایه و روکش می باشد.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین
قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

در نظر داشته باشید هزینه های گفته شده بدون احتساب برخی از هزینه درمان جانبی از پیوند استخوان، سینوس لیفت، کشیدن دندان و …. می باشد.

قیمت ایمپلنت کامل کره ای درجه ۳۱۹۵٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۲۳۵٫۰۰۰٫۰۰۰
قیمت ایمپلنت کامل کره ای درجه یک۲۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۲۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰
قیمت ایمپلنت کامل آیرس سوئیس۲۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰
قیمت ایمپلنت کامل اشترومن سوئیس۴۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰ – ۵۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰
قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

هزینه ایمپلنت کامل دو فک با روکش PFM ( 11 الی ۱۶ ایمپلنت ) بدون احتساب پیوند استخوان و کشیدن دندان

قیمت ایمپلنت فول موس چقدر است ؟

ایمپلنت فول موس ترکیب دو کلمه full و mouth می باشد و به معنای کل دهان می باشد که هزینه ایمپلنت فول موس یا ایمپلنت کل دندانها به همراه ۱۱ الی ۱۶ پایه و روکش به طور میانگین ۱۹۰٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۵۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان بدون احتساب هزینه درمان های جانبی می باشد.

هزینه ایمپلنت کامل اقساطی

هزینه ایمپلنت کامل ممکن است پرداخت آن به صورت یکجا کمی سخت باشد اما در مرکز ایمپلنت دندان می توانید هزینه ایمپلنت کامل خود را به صورت اقساطی با چک و بدون چک پرداخت کنید.

قیمت ایمپلنت کامل چگونه محاسبه می شود ؟

اگر درباره هزینه ایمپلنت کامل تحقیق کرده باشید، متوجه اختلاف قیمت بین آنها خواهید شد. اما این اختلاف قیمت حاصل چه عواملی است ؟ در قدم اول باید گفته شود که هزینه ایمپلنت کامل شما با بررسی متخصص به همراه عکس های ایمپلنت و معاینه وابسته به شرایط و بودجه شما تعیین می شود. برخی از عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت کامل شامل :

تعداد فک بی دندان

یکی از عوامل مهم در هزینه ایمپلنت کامل، تعداد فک بی دندانی است. بی دندانی می تواند به صورت تنها در یک فک بالا یا پایین باشد و در مواقعی که بی دندانی گسترده است می تواند تا بی دندانی کل دهان باشد. روند و هزینه درمان در هر فک یا میزان بی دندانی به طور مستقیم بر روی هزینه ایمپلنت کامل موثر است.

تعداد و برند پایه های ایمپلنت

یکی از مهم ترین عوامل مهم در هزینه و کیفیت ایمپلنت کامل، تعداد و برند پایه می باشد. تعداد ایمپلنت کامل به طور مستقیم به تشخیص پزشک وابسته به میزان بی دندانی، شرایط دهان و بودجه شما دارد. هر چه تعداد ایمپلنت دندان مورد نیاز بیشتر باشد، هزینه و استحکام بیشتر خواهد بود.

همچنین امروز برند های مختلفی امروزه به تولید پایه ایمپلنت دندان می پردازید. کیفیت پایه نقش مهمی در موفقیت و طول عمر درمان دارد و هر چه از برند با کیفیت تری استفاده کنید، قیمت ایمپلنت کامل افزایش پیدا خواهد کرد.

نوع و کیفیت روکش

روکش های ایمپلنت کامل مهم ترین جز در زیبایی درمان هستند و این روکش ها در انواع، زیبایی و کیفیت متفاوتی تولید می شوند و هر چه عوامل بهتر باشند، هزینه آن بیشتر خواهد بود.

میزان تخصص پزشک

ایمپلنت دندان یک درمان حساس، پیچیده می باشد که میزان موفقیت آن مستقیما با مهارت پزشک شما در ارتباط هست. هر چه میزان مهارت پزشک بیشتر باشد، هزینه دستمزد او بیشتر خواهد بود و مستقیما بر روی قیمت ایمپلنت کامل شما موثر است.

هزینه درمان های جانبی

ایمپلنت دندان برای قرار گیری به شرایط خاصی نیاز دارد و در صورت عدم مساعد بودن از درمان های جانبی برای فراهم سازی آن استفاده می شود. در صورتی که مشکلاتی در تراکم استخوان وجود داشته باشد، از درمان پیوند استخوان و سینوس لیفت استفاده می شود که هزینه آن به صورت جداگانه از ایمپلنت کامل محاسبه می شود.

انواع ایمپلنت کامل

ایمپلنت کامل می تواند انواع بسیاری دارد که می توان از منظر های مختلفی اعم از میزان بی دندانی، تعداد پایه و نوع روکش طبقه بندی کرد.

انواع ایمپلنت کامل از نظر میزان بی دندانی
انواع ایمپلنت کامل از نظر میزان بی دندانی

انواع ایمپلنت کامل از نظر میزان بی دندانی

  1. ایمپلنت کامل فک بالا
  2. ایمپلنت کامل فک پایین
  3. ایمپلنت کامل کل دهان ( فول موس )

انواع ایمپلنت کامل از نظر تعداد پایه

  1. All on 4
  2. All on 6
  3. All on 8

ایمپلنت کامل از نظر نوع اتصال روکش

  1. ثابت
  2. متحرک

ایمپلنت کامل کل دهان یا  فول موس

این دسته از ایمپلنت ها در شرایط بی دندانی کامل یا زمانی که فرد هیچ دندانی ندارد استفاده می شود. با ایمپلنت کامل کل دهان دیگر می توانید بدون هیچ دندانی، صاحب یک لبخند زیبا و کامل شوید. نام این نوع ایمپلنت کامل، ایمپلنت دو فک نیز نام دارد.

ایمپلنت کل دهان
ایمپلنت کل دهان

تعداد ایمپلنت برای کل دهان

تعداد ایمپلنت برای ایمپلنت کل دهان توسط پزشک تعیین می شود و به طور میانگین از ۱۱ الی ۱۶ پایه ایمپلنت دندان استفاده می شود.

ایمپلنت کامل فک بالا

این درمان برای افرادی که تمام دندان های فک بالای خود را از دست داده اند، استفاده می شود. ایمپلنت کامل فک بالا به علت قرار داشتن در ناحیه سینوس و قسمت بالایی استخوان دارای پیچیدگی بیشتر می باشد و معمولا به تعداد پایه ایمپلنت بیشتری به نسبت فک پایین نیاز دارد.

تعداد ایمپلنت برای فک بالا

تعداد پایه ایمپلنت لازم برای فک بالا معمولا بیشتر از فک پایین است و به طور میانگین از ۶ الی ۱۰ پایه برای فک بالا بنا به تشخیص پزشک استفاده می شود.

فیلم ایمپلنت کامل فک بالا

فیلم ایمپلنت کامل فک بالا

ایمپلنت کامل فک پایین

از این نوع ایمپلنت کامل برای بی دندانی گسترده فک پایین استفاده می شود و معمولا تعداد پایه کمتری به نسبت فک بالا نیاز دارد و پیچیدگی کمتر نسبت به آن دارا می باشد.

ایمپلنت کامل فک پایین
ایمپلنت کامل فک پایین

تعداد ایمپلنت کامل برای فک پایین

تعداد ایمپلنت لازم برای فک پایین به طور میانگین ۴ الی ۸ واحد می باشد که این تعداد وابسته به نظر پزشک با بررسی عکس ها و معاینه تعیین می شود.

مراحل ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

مراحل ایمپلنت کامل با ایمپلنت های معمولی دارای تفاوت هایی می باشد و انجام ایمپلنت فول فک دارای حساسیت و پیچیدگی های بیشتری می باشد.

مراحل ایمپلنت کامل فک بالا و پایین
مراحل ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

انتخاب متخصص ایمپلنت با تجربه

انتخاب متخصص را می توان گفت مهمترین مرحله ایمپلنت نامید. متخصص ایمپلنت می تواند به طرح درمانی که به شما ارائه می دهد ، نتیجه نهایی درمان شما را تضمین کند.

طرح درمان ایمپلنت کامل

پس انتخاب متخصص ایمپلنت نوبت به انجام معاینه و برنامه ریزی برای انجام ایمپلنت کامل می شود. متخصص ایمپلنت به شما درمان هایی که نیاز دارید را توضیح داده و برای شروع درمان آماده می شوید.

انجام پیوند استخوان

قبل از قرار دادن پایه های ایمپلنت ، باید استخوان های شما برای قرار دادن پایه ها آماده شود. در صورتی فرد دچار تحلیل استخوان باشد ، قبل از قرار دادن پایه پیوند استخوان انجام می شود.

انجام جراحی ایمپلنت و قرار دادن پایه ایمپلنت

بعد آماده شدن استخوان ها ، نوبت به انجام جراحی ایمپلنت کامل می رسد. متخصص ایمپلنت پایه های ایمپلنت را در درون استخوان قرار می دهد.

دوره نقاهت ایمپلنت

بعد از قرار دادن پایه های ایمپلنت در درون استخوان ، مدت زمانی لازم است تا این پایه ها به خوبی به استخوان جوش بخورند.

قالب گیری و روکش موقت

بعد از جوش خوردن پایه های ایمپلنت ، قالب گیری انجام می شود و قالب ها به لابراتور ارسال می شود تا روکش های سفارشی شما آماده شود.

قرار دادن روکش دائمی

بعد از آماده شدن روکش ها توسط لابراتور ها ، آنها بر روی پایه ایمپلنت قرار داده می شوند و می تواند از ایمپلنت کامل خود استفاده نمایید.

پرسش و پاسخ ایمپلنت کامل

آیا میشود همه دندانها را ایمپلنت کرد ؟

بله . با استفاده از ایمپلنت کل دهان یا فول موس می توانید بدون داشتن حتی یک دندان، تمام آنها را بازیابی کنید.

ایمپلنت کامل بهتر است یا دندان مصنوعی ؟ 

ایمپلنت های کامل دارای استحکام، طول عمر، زیبایی، عدم لقی، جلوگیری از تحلیل استخوان و لثه هستند و تمام این موارد مزایایی هستند که ایمپلنت کامل به نسبت دندان های مصنوعی دارا می باشد.

منبع : Full Mouth Dental Implants ، all on 4 ، قیمت ایمپلنت ، قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

    دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.