09036826938 - 91091002 info@markazimplant.com

آیا ایمپلنت دندان در دوران بارداری ( حاملگی ) خطرناک است ؟

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


کاشت دندان روش مناسب و می توان گفت بهترین روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. اگر بیمار از شرایط مناسب دهان و دندان برخوردار باشد ، می تواند به سادگی درمان ایمپلنت را انجام دهد. برای حفظ لبخند سالم و جلوگیری از تحلیل استخوان و سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان ، باید جایگزین دندان از دست رفته ، ایمپلنت انجام شود و در این مقاله قصد بررسی ایمپلنت در بارداری است .

دندانپزشکان اصولا به بیماران باداری ، توصیه می کنند که به طور مرتب چکاپ های دندانی خود را انجام دهند و همچنین از درمان هایی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و جرم گیری را در دوران بارداری توصیه می کنند.

اما در مورد انجام ایمپلنت دندان به بیماران باردار توصیه می شود که برای انجام دادن این درمان را تا بعد از دوران باداری صبر کنند.

ایا ایمپلنت در بارداری خطرناک است

هنگامی که باردار می شوید ، بدن شما تغییرات فیزیولوژیکی زیادی را پشت سر می گذارد و تعداد زیادی فعالیت و روش انجام می شود که باید در این مدت از آنها دوری کنید. سوالی که اغلب در جراحی دهان و فک و صورت به وجود می آید این است که آیا درمان ایمپلنت در دوران بارداری ایمن است یا خیر.

ایا ایمپلنت در بارداری خطرناک است
ایا ایمپلنت در بارداری خطرناک است

پاسخ کوتاه این است که شما می توانید بعد از سه ماهه اول کاشت دندان را بگیرید. اما ، مگر اینکه نیاز فوری پزشکی وجود داشته باشد ، اکثر دندانپزشکان و جراحان دهان و دندان توصیه می کنند که منتظر بمانید تا بیمار دیگر باردار نباشد و دلایل آن ها را بررسی خواهیم کرد.

پرتونگاری دندان برای زنان باردار بی خطر است ، اما خطرات مرتبط با قرار گرفتن کودک متولد نشده با مقدار کمی از اشعه مورد استفاده در رادیولوژی وجود دارد. اگرچه اشعه ایکس تشخیصی دندان فقط روی ناحیه دهان تمرکز دارد ، بسیاری از افراد از ایمنی اشعه ایکس در حین بارداری جلوگیری می کنند.

بی حس کننده ها و بیهوشی – مطالعات نشان می دهد که درمان دندانپزشکی با بی حسی موضعی در دوران بارداری بی خطر است ، اما توصیه می شود از بیهوشی عمومی که باعث بیهوش شدن شما می شود ، خودداری کنید.

استرس – انجمن بارداری آمریکا می گوید سطح بالای اضطراب در یک مادر انتظار می تواند بر رشد کودک تأثیر بگذارد. جراحی انتخابی احتمالاً در مدت زمان استرس زا باعث نگرانی های غیرضروری خواهد شد. اگر وضعیت اضطراری نیست ، منتظر بمانید تا کودک شما به دنیا بیاید تا کاشت دندان را انجام دهد.

ایا در بارداری می توان ایمپلنت انجام داد

کاملاً قابل درک است اما همان روز های اول از دست دادن دندان آزار دهنده است و توصیه همه پزشکان این است که بهتر است صبر کنید تا کودک شما به دنیا بیاید و آنها با خوشحالی به شما در کاشت دندان کمک می کنند و به شما لبخند می زنند.

ایمپلنت در بارداری
ایمپلنت در بارداری

در ادامه به 5 دلیل اصلی پرداختیم که چرا نباید ایمپلنت دندان را در دوره بارداری انجام دهید

1. افزایش خطر عوارض

بارداری یک عارضه منعکس کننده نیست ، نه خیر ، در برابر داشتن کاشت دندان نیست ، زیرا این یک عمل جراحی است ، بهتر است کودک خود را در معرض خطر قرار ندهید مگر اینکه نیاز فوری پزشکی داشته باشد. کاشت دندان یک ماده تیتانیومی ریز است که برای نگه داشتن دندان مصنوعی به استخوان فک وارد می شود. قبل از اینکه دندان مصنوعی نصب شود ، استخوان فک برای بهبود و فیوز نیاز به زمان دارد. هرگونه جراحی در دوران بارداری مملو از عوارض است و در صورت انتخاب بهتر است از آن جلوگیری شود.

2- بعد از به دنیا آمدن نوزاد ، ایمپلنت ها به بهترین شکل قرار می گیرند

پس از به دنیا آمدن کودک شما ، می توانید به محض آماده شدن ، برای کاشت دندان خود به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر سالم و خوشحال هستید ، دلیلی برای تأخیر وجود ندارد. در صورت شیردهی ، دندانپزشک بهترین راه حل را به شما توصیه می کند. پس از عمل جراحی و دوره بهبودی ، دندان مصنوعی شما توسط تکنسین های ماهر ما با کمک فن آوری های نوین ساخته می شود. رنگ ، شکل و اندازه و همچنین عملکرد دندان جدید شما جایگزینی عالی خواهد بود و به زودی اعتماد به نفس شما را بازیابی می کند. با اولین لبخند کودک ، شما نیز لبخند خواهید زد.

3. بهترین کار برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس

4. از بیهوشی خودداری کنید

5- استرس را کاهش دهید

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

    WhatsApp مشاوره با پزشک