ایمپلنت دندان جلو

دندان و لبخند هر فردی از مهم ترین فاکتورهای زیبایی او می باشد و از دست رفتن دندانهای جلو ممکن است باعث آسیب زیادی به لبخند و زیبایی صورت شما بشود. برای جایگزینی دندان از دسته رفته درمان های متفاوتی وجود دارد اما می توان گفت بهترین درمان برای دندان از دست رفته در این ناحیه ، کاشت ایمپلنت دندان جلو می باشد.

ایمپلنت دندان جلو
ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت های دندانی دارای بیشترین شباهت به دندان طبیعی را دارا می باشند و در کنار زیبایی طبیعی که به شما ارائه می دهد، استحکام بسیار بالایی نیز دارد. در کاشت ایمپلنت دندان جلو، پایه از جنس تیتانیوم در استخوان فک قرار گرفته و مانند ریشه دندان طبیعی به استخوان فک جوش می خورد.

منظور از ایمپلنت دندان جلو چیست ؟

امروزه می توان گفت انجام ایمپلنت دندان در شرایط سخت نیز امکان پذیر است و دندان از دست رفته در هر جای دهان نیز باشد، می توان درمان ایمپلنت را برای آن انجام داد. منظور از انجام ایمپلنت دندان جلو این است که عملیات کاشت ایمپلنت برای دندان هایی انجام می شود که در طرح لبخند قرار دارند و در هنگام لبخند زدن دیده می شوند.

ایمپلنت های دندان های جلو از اهمیت ویژه تری برخوردار هستند و به این علت که به طور مستقیم روی زیبایی موثر هستند، هر چه سریع جایگزین تر کردن آن از اهمیت زیادی برخوردار است و به همین علت در این مقاله به طور کامل به بررسی ایمپلنت دندان جلو می پردازیم.

مزایای ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو به نسبت سایر درمان جایگزین از دست رفته مزایای بسیار زیادی دارد و در ادامه به بررسی مزایای ایمپلنت دندان جلو می پردازیم.

ظاهر و عملکرد مشابه دندان طبیعی دارد

 متریالی که برای ساخت تاج ایمپلنت استفاده می شود از جنس سرامیک بوده و قابلیت بازتاب نور را مانند مینای دندان دارد. همان طور که گفته شد پایه ایمپلنت درون استخوان فک قرار می گیرد و مانند ریشه دندان عمل می کند. هم از نظر ظاهر و هم عملکرد ایمپلنت دندان جلو مشابه دندان طبیعی می باشد.

طول عمر بالا

 زمانی که ایمپلنت دندان جلو توسط ایمپلنتوژیست ماهر انجام شود و بیمار تمامی مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت را رعایت کند، عمر ایمپلنت بسیار بالایی به شما ارائه می دهد.

حفظ ساختار استخوان فک

زمانی که دندان طبیعی از دست می رود به مرور استخوان های فک که در زیر دندان قرار داشتند تحلیل رفته و تراکم خود را از دست می دهند. پایه ایمپلنت دقیقا در قیمت داخلی فک قرار می گیرد و عملکردی مشابه ریشه دندان دارد و باعث تحریک استخوان سازی می شود.

حفظ شکل طبیعی لب و استخوان فک

 عملکرد و وجود دندان در ساختار کلی فک نقش بسزایی دارد. زمانی که دندان طبیعی از دست می رود استخوان آن قسمت تحلیل رفته و باعث تغییر شکل استخوان فک می شود. ایمپلنت دندان جلو باعث می شود تا لب ها و فرم استخوان فک تغییر نکند.

ایجاد نظم در دندان های مجاور و حفظ سلامتی آنها

 با افزایش سن مرتب بودن دندان ها دچار تغییر می شود و دلیل آن هم حرکت و جابجایی دندان ها می باشد. زمانی که دندانی از دست می رود جای خالی آن باعث جابجایی بیشتر دیگر دندان ها شده و نظم آنها تغییر می کند. وجود ایمپلنت دندان جلو در منظم بودن ردیف دندان ها بسیار موثر است و از حرکت آنها جلوگیری می کند.

زیبایی و ایجاد اعتماد به نفس در افراد

 جای خالی دندان از دست رفته تاثیر نامطلوبی بر روی اعتماد به نفس افراد دارد. کاشت ایمپلنت باعث ظاهری زیبا و افزایش اعتماد به نفس می شود.

تمیز کردن راحت دندان

 ایمپلنت دندان جلو مشابه دندان طبیعی ساخته می شود به همین دلیل مسواک زدن و یا استفاده از نخ دندان بسیار راحت می باشد.

پایه ایمپلنت پوسیده نمی شود

 متریالی که با آن ایمپلنت دندان ساخته می شود در برابر اسیدها و باکتری ها مقاوم است به همین دلیل دچار پوسیدگی نمی شود. مراقبت درست و تمیز نگهداشتن دندان از تغییر رنگ ایمپلنت جلوگیری می کند.

امکان مصرف انواع غذاها و خوراکی ها

به دلیل عملکرد مشابه ایمپلنت دندان با دندان طبیعی و استحکام بالای آن مصرف غذاهای مختلف هیچ ممنوعیتی ندارد.

معایب ایمپلنت دندان جلو

همانطور که در بالا مطالعه کردید، ایمپلنت دندان جلو دارای مزایای بسیار زیادی است و در این بخش می خواهیم به معایب ایمپلنت دندان جلو بپردازیم.

طول درمان ایمپلنت

یکی از معایبی که می توانیم برای ایمپلنت دندان جلو نام ببریم این است که در انجام ایمپلنت های معمولی ممکن است فرآیند جوش خوردن ایمپلنت به استخوان فک چند ماه طول بکشد و این موضوع در انجام جایگزینی دندان جلو یک عیب بزرگ به شمار می آیند.

البته در نظر داشته باشید شما می توانید در طول مدت درمان می توانید از روکش های موقت استفاده فرمایید. همچنین اگر می خواهید هرچه سریع تر به ایمپلنت دندان جلو خود دست یابید می توانید از ایمپلنت های فوری استفاده کنید.

ترس از جراحی

یکی از معایبی که ممکن است برای برخی افراد به شمار آیند، ترس از انجام جراحی ایمپلنت می باشد. البته باید بگوییم که نیازی به نگرانی اصلا وجود ندارد و شما در طول جراحی به علت بی حسی هیچ دردی احساس نخواهید کرد و درد بعد جراحی به مسکن ها قابل رفع است.

هزینه بالاتر نسبت به رقبا

قیمت ایمپلنت دندان جلو نسبت به بریج بیشتر می باشد و علت این است که درمان ایمپلنت نیاز به تجهیزات و تخصص بسیار بالاتری دارد و همچنین طول عمر مفید بریج های دندانی ۷ سال است اما شما با مراقبت های صحیح از ایمپلنت می توانید تا مادام العمر از آن ها استفاده کنید.

قیمت ایمپلنت دندان جلو

یکی از مسائل مهم در انجام هر درمانی ، هزینه آن می باشد. به طور کلی قیمت ایمپلنت به ازای هر واحد محاسبه می شود و قیمت ایمپلنت دندان جلو با ناحیه های دیگر در صورت شرایط یکسان برابر می باشد. البته مسئله مهمی که در قیمت ایمپلنت دندان جلو وجود دارد این است که نوع روکش و مدت زمان طول درمان از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

پیشنهاد می شود برای ایمپلنت دندانهای جلو از ایمپلنت های فوری و کیفیت استفاده فرمایید و حتما از روکش هایی با زیبایی بالا استفاده فرمایید.

قیمت ایمپلنت دندان جلو چگونه محاسبه می شود ؟

قیمت ایمپلنت های دندان به عوامل همچون تعداد ایمپلنت ، کیفیت پایه ، نوع روکش ، میزان تخصص پزشک و …… بستگی دارد. امروزه ایمپلنت های دندانی توسط کشور های مختلفی همچون ایمپلنت سوئیسی ، آمریکایی ، آلمانی ، کره ای و ایرانی در حال تولید می باشند و هر کدام از کیفیت متفاوتی برخوردار می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا و پایین به صورت فوری و معمولی به صورت اقساط می توانید از صفحه قیمت ایمپلنت دندان ما نیز دیدن فرمایید.

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت فوری دندان جلو

همانطور که گفته مدت زمان رسیدن به نتیجه نهایی در ایمپلنت دندان جلو بسیار پر اهمیت می باشد. در ایمپلنت های معمولی از شروع تا نتیجه حدود چند ماه زمان لازم است و این مدت ممکن است برای شما به علت زیبایی قانع کننده نباشید. البته شایان ذکر است که در طول این مدت می توانید از روکش موقت استفاده فرمایید.

ایمپلنت فوری دندان جلو
ایمپلنت فوری دندان جلو

حال برای رفع این مشکل شما می توانید از ایمپلنت فوری دندان جلو استفاده فرمایید. ایمپلنت های فوری دارای تکنولوژی خاصی در پایه و نوع کاشت هستند که با سرعت بسیار بیشتری به استخوان فک جوش می خورند و دیگر نیازی به انتظار چند ماهه نخواهند داشت.

باید بدانید که برای انجام ایمپلنت فوری دندان جلو باید شرایط مورد نیاز را داشته باشید. انجام ایمپلنت فوری نیاز به استخوان و لثه سالم دارد و حتما باید مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان را رعایت کنید تا مراحل ایمپلنت فوری دندان جلو به خوبی پیش برود.

ایمپلنت دندان جلو چقدر طول میکشد؟

فرایند انجام ایمپلنت معمولی دندان زمانبر و طولانی بوده و بسته به مشکلات هر فرد متفاوت است. از تفاوت های اصلی در افراد مختلف برای انجام ایمپلنت دندان تراکم استخوان ها می باشد. افرادی که تراکم استخوان نرمال برای انجام ایمپلنت دندان جلو را داشته باشند بلافاصله بعد از کشیدن دندان، کاشت دندان برای آنها انجام می شود و در حدود ۱ الی ۳ ماه به طول می انجامد و افرادی که تراکم لازم برای کاشت دندان را ندارند پروسه ایمپلنت دندان حدود ۷ ماه طول می کشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طول درمان ایمپلنت می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟

ایمپلنت دندان جلو چقدر طول میکشد؟
ایمپلنت دندان جلو چقدر طول میکشد؟

نحوه جراحی ایمپلنت یکی دیگر از موارد مهم و تاثیرگذار بر میزان طول درمان است. زمانی که تراکم استخوان فک کافی نباشد و یا استخوان ها تحلیل رفته باشند قبل از انجام ایمپلنت دندان جراحی پیوند استخوان انجام می شود. زمانی که بعد از جراحی عفونت ایجاد شود هم باید تا زمان رفع کامل عفونت کاشت ایمپلنت انجام نشود. 

ایمپلنت دندان جلو چگونه انجام می شود ؟

مراحل ایمپلنت دندان جلو دارای ۳ فاز است و زمان و پروسه درمان هر سه فاز در افراد مختلف متفاوت می باشد. تعداد دندانی که قرار است ایمپلنت شوند هم تاثیر زیادی در مدت زمان کلی جراحی دارند و هر چه تعداد دندان بیشتر باشد ایمپلنت دندان جلو زمان بیشتری به طول می انجامد.

در فاز اول انجام ایمپلنت دندان وضعیت کامل دهان و دندان بیمار بررسی می شود. بعد از انجام معاینات و اطلاع کامل از وضعیت بیمار،  لازم است تا بیمار یک عکس سی تی اسکن از وضعیت دندان های خود تهیه کند. پزشک با دیدن عکس سی تی اسکن از وضعیت کلی دندان ها و میزان تراکم استخوان ها آگاه می شود. با بررسی این موارد پزشک مناسب ترین روش ایمپلنت دندان را برای بیمار انتخاب می کند. جراحی با استفاده از بی حسی قوی یا داروی بی هوشی انجام می شود. برای کاشت ایمپلنت دندان جلو ابتدا ریشه باقی مانده در لثه به طور کامل خارج می شود. زمانیکه تراکم استخوان فک کم باشد و یا استخوان تحلیل رفته باشد نیاز است تا پیوند استخوان انجام شود. زمانی که میزان تراکم استخوان مناسب باشد سوراخ کوچکی در استخوان فک ایجاد شده و پایه تیتانیومی ایمپلنت درون آن قرار می گیرد.

در فاز دوم اباتمنت ( قطعه ای که پایه و تاج ایمپلنت را به هم وصل می کند) نصب می شود. بعد از پایان جراحی و مطلع شدن از دقیق انجام شدن جراحی نقاط برش داده شده بخیه می شوند. بسته به تعداد کاشت پایه زمان انجام عمل متفاوت است. روند درمان در هر فرد متفاوت بوده و در صورت نبود هیچ گونه مشکل جوش خوردن استخوان و بهبودی بین ۶ الی ۱۲ هفته طول می کشد.

در فاز سوم تاج دندان قرار داده می شود. زمانی که پایه تیتانیومی ایمپلنت با استخوان جوش خورده باشد تاج مصنوعی نصب می شود. ساخت تاج دندان به این صورت است که از دهان بیمار یک قالب سفارش مطابق با موقعیت دهان و دندان توسط لابراتوار ساخته می شود. برای روکش تاج هم نزدیکترین رنگ به دندان انتخاب می شود. بعد از نصب روکش بر روی پایه بیمار برای معاینات و چک کردن دندان به پزشک مراجعه می کند.

عوارض ایمپلنت دندان جلو

 قبل از انجام ایمپلنت دندان جلو پزشک متخصص نکات لازم را درباره نحوه جراحی و عوارضی که ممکن است به وجود آید به بیمار توضیح می دهد. برای کاهش دردهای زیاد بعد از عمل جراحی مسکن تجویز می شود. برای جلوگیری از خونریزی از گاز استریل استفاده می شود اما اگر شدت خونریزی زیاد باشد باید با پزشک معالج مشورت شود. ایجاد ورم یکی دیگر از عوارض بعد جراحی ایمپلنت دندان جلو است که با کمپرس آب سرد و آب نمک درمان می شود اما اگر عوارض جدی تری بروز کرد نیاز به پیگیری بیشتری دارد.

عوارضی مانند درد و تورم بعد از عمل جراحی ایمپلنت نرمال بوده و زودگذر است. آسیب دیدن فک، لق شدن ایمپلنت، بروز مشکلات سینوسی، بروز آلرژی و مشکلات حساسیتی و آسیب به استخوان فک از عوارض جدی و مشکل ساز این جراحی هستند و هر کدام از آنها به دلیل خاصی به وجود می آیند.

بروز مشکلات سینوسی زمانی رخ می دهد که ایمپلنت در فک بالا و برای دندان های بالایی کاشت شود و پایه ایمپلنت از حفره سینوسی خارج شود.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

    دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.