09036826938 - 91091002 info@markazimplant.com

قیمت لمینت دندان در سال 1401 (تخفیف ویژه + لمینت قسطی )

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


لمینت دندان روکش نازکی است که برای روی دندان قرار می گیرد و به کمک این درمان می توانید رنگ ، سایز و فرم دندان های خود را تغییر دهید. در این مقاله قصد داریم به بررسی صفر تا صد قیمت لمینت دندان بپردازیم.

لمینت دندان چیست ؟

لبخند زیبا و سفید یکی از مهم ترین عوامل در زیبایی است و اگر به دنبال لبخند سفید و مرتب هستید، لمینت دندان بهترین راه حل برای شماست. در واقع لمینت دندان به لایه ای گفته می شود که بر روی دندان قرار می گیرد و به وسیله این درمان فرم و رنگ دندان را بهبود پیدا می کند. همچنین فاصله بین دندان های کوچک و دندان های شکسته را می بندد. بعد از لمینت، دندان ها بسیار مرتب، آراسته و سفید می شوند و هنگام لبخند زدن و صحبت از درخشندگی بالایی برخوردار هستند. در این مقاله به بررسی قیمت لمینت ، مراحل آن و مقایسه آن می پردازیم.

لمینت دندان
لمینت دندان چیست
لمینت دندان چیست

قیمت لمینت دندان

مهم است که به خاطر داشته باشید وقتی صحبت از دندانپزشکی زیبایی و روکش های لمینت دندان می شود، شما واقعا به همان اندازه که برای آن بودجه می گذارید، دریافت می کنید. روکش می تواند گران باشد؛ اما با توجه به اینکه اکثر روکش ها تقریبا 10 سال دوام می آورند، سرمایه گذاری اولیه (در صورت گسترش بیش از 10 سال) بسیار کمتر از هزینه ای است که اکثر ما برای قهوه صبحانه خود صرف می کنیم. افزایش عزت نفس، اعتماد به نفس و سلامتی عمومی شما ارزشمند است.

قیمت لمینت دندان در سال 1401

قیمت هر واحد لمینت دندان به صورت حدودی از 2.000.000 الی 6.000.000 تومان می باشد که این هزینه وابسته به کیفیت لمینت و میزان تخصص دندانپزشک متغیر می باشد.

هزینه لمینت سرامیکی
نوع لمینتحداقل ضخامتقیمت هر واحدضمانت شکست و لب پر شدن
Zirconia B0.62/900/0001 سال
Zirconia A0.53/500/0002 سال
Vita0.44/000/0002 سال
IPS EMAX0.34/950/0005 سال
فلدسپاتیک0.25/500/0005 سال
گلس سرامیکی0.25/500/0005 سال
real life0.26/500/0005 سال
top emax0.27/000/00010 سال
لمینت طلابسته به قیمت روز طلا

هزینه لمینت دندان چقدر است ؟

قیمت هر واحد لمینت دندان به صورت حدودی از 2.000.000 الی 6.000.000 تومان می باشد که این هزینه وابسته به کیفیت لمینت و میزان تخصص دندانپزشک متغیر می باشد.

قیمت لمینت سرامیکی زیرکونیا چقدر است ؟

هزینه لمینت سرامیکی زیرکونیا در بازه قیمتی 2.900.000 الی 3.500.000 تومان می باشد که از دسته لمینت های رایج، زیبا و به صرفه می باشد.

قیمت لمینت ایمکس چقدر است ؟

قیمت لیمنت ایمکس در حدود 4.000.000 الی 7.000.000 تومان می باشد که این لمینت دارای زیبایی، استحکام و طول عمر بسیار زیادی می باشد.

قیمت لمینت طلا چه قدر است ؟

اگر قصد انجام لمینت دندان طلا را دارید، باید با کلینیک تماس گرفته تا از قیمت روز لمینت دندان طلا مطلع شوید.

قیمت لمینت هر فک چقدر است ؟

هزینه انجام لمینت هر فک به صورت حدودی بین 16.000.000 الی 40.000.000 وابسته به تعداد و جنس لمینت متفاوت می باشد.

برای انجام لمینت هر فک باید ابتدا تعداد واحد لمینت از روی طرح لبخند مشخص شود و سپس هزینه آن محاسبه می گردد.

عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان

هزینه لمینت دندان به مقدار قابل توجهی می تواند متفاوت باشد و این تفاوت قیمت لمینت می تواند بسته به طیف وسیعی متغیر باشد ، از جمله:

 • تعداد واحد لمینت دندان
 • نوع لمینت دندان
 • کیفیت کار لابراتور سازنده
 • میزان تخصص و تجربه دندانپزشک

قیمت لمینت اقساطی

پرداخت هزینه های لمینت دندان به صورت یکجا ممکن است برای همه آسان نباشد و ممکن است برای شما سوال باشد که آیا امکان لمینت دندان به صورت اقساطی وجود دارد ؟ باید بگوییم بله. برای راحتی شما عزیزان امکان انجام لمینت دندان به صورت قسطی بدون بهره فراهم شده است و تنها با داشتن چک می توانید لمینت اقساطی انجام دهید.

امکان انجام لمینت دندان به صورت اقساطی بین 2 الی 10 ماه با استفاده چک فراهم است.

راهنمای انجام لمینت دندان

با توجه به وجود انواع درمان های مختلف درمان ها ممکن است در انتخاب این درمان دچار شک باشید و حتی در بین انتخاب بین انواع لمینت دندان نیز دچار سردرگمی شده باشید. با ما در این بخش همراه باشید تا شاید بتوانید انتخاب بهتر و دقیق تری داشته باشید.

لمینت دندان یا کامپوزیت دندان ؟

هر کدام از این درمان های دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می باشند اما لمینت دندان دارای طول عمر ، زیبایی و استحکام بالاتری می باشد اما کامپوزیت دندان بدون تراش و یا با تراش کمتری انجام می شود.

به چند واحد لمینت نیاز دارم ؟

شما باید لبخند خود را به خوبی بررسی کنید و مشاهده کنید که در مقابل آیینه در زمانی که لبخند می زنید، چند عدد از دندان های شما نمایان می شود و به طور کلی برای این دندان ها لمینت انجام می شود.

کدام مدل لمینت برام بهتره ؟

این مورد در هر فرد با فرد دیگر متفاوت می شوند. لمینت های دندان در زیبایی ، استحکام ، ضخامت و هزینه با یکدیگر متفاوت هستند و شما نتیجه نهایی و بودجه مد نظر خود را انتخاب کرده و با مشورت با دندانپزشک میتوانید بهترین لمینت دندان مناسب خود را پیدا کنید.

لمینت دندان برام مناسبه ؟

افرادی که به دنبال لبخند مرتب و درخشان هستند و نیاز به ایجاد تغییر در سایز ، فرم ، رنگ دندان دارند کاندیدای مناسبی برای لمینت دندان هستند.

لمینت دندان خوبه یا نه ؟

لمینت دندان درمانی به طول عمر بالا است که می توانید لبخند بسیار زیبا را به شما هدیه دهد، اما باید ببینید شرایط لازم برای لمنیت دندان را دارید یا خیر ؟ همچنین تشخیص دقیق این را می توانید از دندانپزشک خود بپرسید.

هنوز نمیدونم لمینت کنم یا نه ؟

اگر هنوز در انتخاب لمینت دندان دچار سردرگمی و شک هستند ، میتوانید شماره همراه خود را بگذارید تا از مشاوره رایگان توسط کارشناسان استفاده کنید.

قبل و بعد لمینت دندان

قبل و بعد لمینت دندان

لمینت دندان یکی از بهترین درمان ها برای زیبایی لبخند می باشد و به کمک این درمان می توانید فرم ، سایز و رنگ دندان می باشد. نتایج قبل و بعد لمینت دندان ، بسیار شگفت انگیز می باشد.

معرفی مختصر انواع لمینت

لمینت های سرامیکی زیرکنیا

در این نوع لمینت ها برای افزایش استحکام آن از هیچگونه شیشه استفاده نمیشود و عنصرهای سازنده آن سرامیک و عنصر اکسید زیرکونیوم است و بر پایه پلی کریستال ها ساخته می شود.

مزایای لمینت سرامیکی زیرکنیا
این نوع لمینت به علت اینکه از هیچگونه عنصر شیشه ای در آن استفاده نمی شود ، دارای استحکام بسیار بالایی است و خاصیت شکنندگی پایینی دارند. همچنین این نوع لمینت ها را می توان به کمک دستگاه های کدکم طراحی و تولید کرد.

لمینت دندان فلدسپاتیک

لمینت های فلدسپاتیک از دارای شفافیت و ضخامت بسیار پایین و شگفت انگیزی هستند و اجزای اصلی لمینت های فلدسپاتیک را شیشه تشکیل می دهند و برای ساخت این نوع لمینت ها از عنصر دی اکسید سیلیکون استفاده می شود.

انواع لمینت دندان
انواع لمینت دندان

فلدسپاتیک به علت شیشه ای بودن به شما ضخامت کمتر از 0.5 میلی متر و شفافیت بالا را برای شما با ارمغان می آورد اما به علت شیشه ای بودن آن ، نسبت به سایر لمینت های دندان خاصیت شکنندگی بالاتری دارند. البته برای استحکام بالای این لمنیت فلدسپاتیک ها باید به خوبی با دندان پیوند بخورند و شکنندگی آن بسیار کمتر می شود.

مزیت ضخامت پایین این است که برای انجام لمینت دندان نیازی دیگر برای تراشیدن دندان وجود ندارد.

لمینت های IPS EMAX

لمینت های IPS EMAX دارای استحکام شگفت انگیزی هستند و می توانند فشار بالایی را تحمل کنند. برای ساخت این لمینت ها از ترکیب دی سیلیکات و سرامیک استفاده می شود. دی سیلیکات همان عناصر ساخت شیشه است و به این نوع لمینت های قابلیت شفافیت بالا و ضخامت کمتر می بخشند.

استحکام لمینت های ایمکس چگونه است؟
همچنین ترکیب سرامیک آن نیز به استحکام لمینت را بالا می برد و دندان ها را برابر ساییدگی مقاوم می کند. در نتیجه این ترکیب شما زیبایی ، استحکام و طول عمر بالا را در یک پکیج خواهید داشت.

لمینت گلس سرامیکی

این نوع لمینت ها نیز از ترکیب سرامیک و شیشه استفاده می شود اما در این ترکیب میزان شیشه به کار رفته در آن بسیار بیشتر است تا بتوان لمینت هایی با ضخامت بسیار پایین تولید کرد. این لمینت ها دارای شفافیت بسیار بالایی هستند و به لمینت ها رنگبندی طبیعی تری می بخشند و به علت ضخامت کم آن تراش مینای دندان انجام نمی شود.

پرسش و پاسخ لمینت دندان

لمینت دندان چیست ؟
لمینت های دندانی ، لایه های است که روی دندان های رو می پوشانند و به رنگ دندان ها زیبایی دو چندان می بخشد و فاصله بین دندان ها و نظم آن ها را بهبود می بخشد.
قیمت لمنیت دندان در سال 1401 چه قدر است ؟
قیمت لمینت های دندان های دندانی به عوامل مختلفی از جمله تعداد ، جنس لمینت بستگی دارد که می توانید از طریق این مقاله این قیمت ها را مشاهده کنید.
معایب لمینت دندان چیست؟
لمینت های دندانی نیز مانند هر درمان دیگری دارای معایبی است اما اصولا مهم ترین معایبی از این درمان یاد می شود ، احتیاج به ایجاد تراش کمی بر روی دندان های طبیعی است.
بهترین نوع لمینت دندان چیست؟
لمینت های دندانی دارای انواع مختلفی است که از لحاظ قیمت و کیفیت با یکدیگر تفاوت دارد اما درباره بهترین لمینت دندان برای شما بسته به خواسته و بودجه شما پزشک می تواند نظر بدهد.

انواع لمینت دندان

لمینت های دندانی دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از این انواع دارای مزایای مخصوص به خود هستند و وابسته به خواسته های بیمار انتخاب می شود.

لمینت لومینیرز

لومینیرزها یکی از درمان های لمینت است که دارای ضخامتی بسیار کمی به اندازه یک لنز چشمی دارد. لومینیرز ها بر روی مینای دندان چسبانده می شود و بدشکلی و بدرنگی دندان را می پوشاند. لومینرز های دارای ظاهر بسیار زیبایی هستند و دیگر نیاز به تراش دندان وجود نخواهد نداشت و در صورت لزوم بسیار کم می باشد.

لومینیرز برای افرادی که میخواهند تغییر فرم و سایز در دندان خود ایجاد کنند ، گزینه مناسبی نیست و فقط بدشکلی و بدرنگی دندان رو می پوشاند.

لمینت زیرکونیا

همان طور که می دانید زیرکونیا یکی از انواع لمینت دندان است که برای زیباتر شدن لبخند و طرح دندان ها به کار می رود. این روکش لمینت  دارای استحکام و دوام بسیار بالایی نسبت به روکش های مشابه خود است. اغلب لمینت های دندانی با جنس تیتانیوم ساخته می شود زیرا این نوع روکش دارای خاصیت زیست پذیری بسیار بالایی با بدن انسان است. اما برخی افراد هستند که به فلز تیتانیوم حساسیت دارند و نمی توانند از آن استفاده نمایند.

زیرکونیا و عدم حساسیت
این افراد باید از روکش زیرکونیا که از زیرکونیم ساخته شده است و خاصیت غیر فلزی دارد استفاده نمایند. این ماده استفاده شده در لمینت زیر کونیا قابلیت زیست سازگاری بالاتری از تیتانیوم دارد و برای افرادی که دچار حساسیت هستند بسیار توصیه می شود. با استفاده از روکش زیرکونیا می توان به آسانی بر روی دندان شیار ایجاد کرد.

به دلیل زیبایی بسیار بالا و شفافیت بهتری که نسبت به لمینت فلزی دارد بیماران بسیار زیادی علاقه دارند از این نوع لمینت استفاده نمایند. قطعا همه ما در اطراف خود افرادی را دیده ایم که نسبت به سرمای زیاد و گرمای زیاد دچار حساسیت دندانی هستند. این افراد گزینه بسیار مناسبی برای استفاده از روکش زیرکونیا برای لمینت دندانی خود هستند. روکش زیرکونیا خاصیت عایق دارد و از انتقال حرارت جلوگیری می کند. این روکش از شکستگی دندان ها جلوگیری می کند و دارای استحکام بسیار بالایی است.

یکی از مهم ترین نکات مثبتی که این روکش دارد میزان سهولت در استفاده از آن است. این روکش به راحتی بر روی دندان ها قرار داده می شود.

اگر بیمار دارای حساسیت باشد با استفاده از این روکش حساسیت دندانی که به فلز تیتانیوم دارد اتفاق نمی افتد و به راحتی از لمینت دندانی استفاده می کند.

لمینت ایمکس

لمینت دندان ایمکس همان ونیر بدون تراش است. بدین منظور که برای نصب آن بر روی دندان نیازی به تراشیده شدن مینای دندان نیست. این نوع لمینت از سرامیک شیشه ای دی سیلیکات لیتیوم تشکیل شده است. لمینت دندان ایمکس دارای طول عمر بسیار بالایی است و از نظر شکل ظاهری و زیبایی نسبت ب دیگر لمینت های مشابه خود از بسیار جذاب تر می باشد. این نوع لمینت دارای شفافیت بسیار بالایی است به صورتی که شباهت بسیار بالایی به مینای دندان طبیعی انسان دارد. کمتر کسی می تواند فرق بین لمینت بدون تراش ایمکس را با دندان طبیعی شما متوجه شود. همانند لمینت عادی می توانید رنگ و سایه این نوع لمینت را هم رنگ با دندان طبیعی خود یا روشن تر انتخاب کنید. بیمار طبق سلیقه خود رنگ لمینت و سایه لمینت را انتخاب می کند سپس  پزشک بررسی می کند تا نتیجه به صورت غیر طبیعی نباشد و اقدام به کاشت لمینت می نماید.

ضخامت لمینت ایمکس
این نوع لمینت دارای ضخامت بسیار کمی حدود 0.3 الی 0.4 میلی متر است. بسیاری از پزشکان آن را به اندازه ضخامت لنز چشم تشبیه می کنند. مهم ترین مزیتی که این ضخامت کم دارد این است که دیگر نیازی به تراشیدن مینای دندان وجود نخواهد داشت و راحت می توان بدون تراش آن را بر روی دندان نصب کرد. در واقع در لابراتوار به گونه ای طراحی و ساخته می شود که دارای ضخامت بسیار نازکی باشد و نیاز به تراشیده شدن دندان در روند نصب را حذف کند.

از این نوع لمینت برای پوشاندن فاصله هایی که بین دندان ها ایجاد شده است، برای تغییر رنگ دندان ها، تغییر شکل و فرم دندان ها و از بین بردن ناموزون بودن دندان ها استفاده می شود. اگر دندان های شما دچار مقدار کمی بد فرمی و ناموزونی باشد می توان به جای استفاده از روش ارتودنسی از این روش و مزیت های منحصر به فرد آن استفاده نمود. جهت نصب لمینت ایمکس نیازی به استفاده کردن از داروهای بی حسی یا تزریقی وجود نخواهد داشت.

لمینت های ایمکس برای افرادی که قصد ایجاد تغییر در فرم و سایز دندان خود دارند ، گزینه مناسبی هستند.

لمینت دندان طرح لبخند

لبخند یکی از اجزای مهم صورت و یکی از مهمترین فاکتور ها در زیبایی چهره است. لمینت دندان طرح لبخند باید به گونه ای باشد هارمونی بین سایز و رنگ دندان ها و نسبت به صورت رعایت شود تا بتوان زیباترین طرح لبخند را بیمار را داشته باشد.

در  طرح لبخند برای ایجاد بیشترین هماهنگی باید تمامی فاکتورهایی اعم از لثه ، فاصله و تناسب دندان ها و بهترین رنگ نسبت به پوست صورت در نظر گرفته شود. هر چه این تناسب ها با دقت بیشتری رعایت شود ، لبخند شما دارای ظاهر زیبا و طبیعی تر می شود.

فیلم لمینت دندان طرح لبخند

لمینت دندان نیز مانند درمان های کامپوزیت و بلیچینگ نیز یک درمان طرح لبخند است که می توان گفت به علت سفارشی تولید شدن لمینت ها توسط لابراتور دارای بهترین طرح لبخند بین درمان های حال حاضر است.

قیمت لمینت دندان طرح لبخند

لمینت دندان نیز همانطور که گفته شد یکی از بهترین درمان ها برای انجام طرح لبخند است و برای انجام آن بهتر است به پیش پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید. یکی از مهم ترین عوامل موثر در زیبایی طرح لبخند ، هنر  ، سلیقه و تجربه پزشک متخصص است که بتواند به بهترین شکل این تناسب بین سایز ، فرم و رنگ دندان ها برقرار کند.  قیمت لمینت دندان طرح لبخند در جدول های لمینت دندان قابل مشاهده است.

مراحل لمینت دندان

یکی از کم خطر یا بهتر است بگوئیم بی خطر ترین روند های درمان در حوزه دندان پزشکی زیبایی روش استفاده از لمینت دندان است که نیاز به دو جلسه مراجعه دارد. در صورتی که به دنبال لبخندی جذاب و ظاهری زیبا می گردید بهتر است این مقاله را تا انتها برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمائید. در این بخش قصد داریم به این مطلب بپردازیم که لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ و صفر تا صد لمینت دندان آن چگونه است.

بررسی دهان و دندان ها

در جلسه اولی که به پزشک مراجعه خواهید کرد باید دهان و تمامی دندان های شما به خوبی بررسی شود. این بررسی وضعیت توسط یک عکس با اشعه ایکس انجام می شود. در این بخش باید پوسیدگی دندانی، بیماری لثه و بیماری های این چنینی به خوبی بررسی شود تا اگر مشکلی وجود دارد پیش از انجام لمینت دندان درمان آن آغاز شود .

پاک سازی دندان ها

پس از آن که دندان و دهان بیمار به خوبی مورد بررسی قرار گرفت باید طبق لبخند شما تعداد دندان هایی که یاز به لمینت دارند مشخص شود. دقت داشته باشید اغلب هیچ فردی تمام دندان های خود را لمینت نمی کند و باید در ابتدا یک لبخند خوب بزنید تا دندان هایی که در معرض دید هستند برای کاندیدای لمینت انتخاب شوند. در این جلسه مدت زمان درمان، هزینه کامل لمینت دندان و هرگونه اطلاعاتی که لازم باشد شما بدانید به شما ارائه خواهد شد. در نهایت در همین جلسه باید سطح دندان های شما به صورت کامل از هرگونه پلاک و جرم پاک سازی شود تا به مرحله آماده سازی برسد.

تراش دندان برای لمینت

پس از انجام بررسی های لازم باید به مرحله اماده سازی دندان برای لمینت رسید. در این مرحله بخش کوچک و سطحی از مینای دندان بیمار تراشیده می شود. این تراشیدگی بسیار اندک بوده و فقط برای پیوند بهتر و ایجاد فضایی برای قرار دادن لمینت استفاده می شود. نحوه تراش دندان برای لمینت به این صورت است که مینای دندان با استفاده از یک دریل دندان پزشکی کوچک انجام می شود. ممکن است تصور کنید برای شما ایجاد درد، تاثیرات منفی و حساسیت کند اما این طور نیست. پس از اماده سازی دندان های شما باید قالبی سفارشی از دندان شما به واسطه پزشک گرفته شود و به لابراتوار جهت ساخت لمینت فرستاده شود.

مراحل لمینت دندان با عکس
لابراتور و ساخت لمنیت دندان

قالب گیری لمینت دندان

همانطور که در انتهاب مرحله قبل بیان کردیم باید یک قالب دندان از دندان های شما تهیه شده و به لابراتوار فرستاده شود. در لابراتوار یا آزمایشگاه دندان پزشکی روکش لمینت مناسب با فرم مخصوص دندان هر  شخص ساخته می شود. مدت زمان تهیه روکش لمینت دندان ممکن است  یک الی دو هفته زمان نیاز داشته باشد. در این مدت زمان کوتاه برخی بیماران تمایل دارند از روکش موقت استفاده نمایند تا زیبایی دندان هایشان به خطر نیافتد.

مراحل نصب لمینت دندان

پس از اتمام ساخت روکش در لابراتوار باید روکش ها برای پزشک شما ارسال شود. دندان پزشک روکش هایی که به صورت سفارشی برای شما ساخته شده است را بر روی دندان شما می چسباند و باید به صورت کامل اطمینان حاصل کند که روکش های پیوندی مستحکم و صحیح بر روی سطح دندان شما داشته اند. یکی از مهم ترین مراحل لمینت دندان همین بخش است. باید نحوه قرار گرفتن لمینت بر روی دندان های شما به صورتی باشد که میان خط لثه و روکش لمینت دندان فاصله ای ایجاد نشود. زیرا فاصله میان خط لثه و روکش لمینت باعث می شود باکتری ها در آن ناحیه تجمع کنند و در دراز مدت دچار بیماری لثه ای و شکست در نصب لمینت دندان سرامیکی شوید. به همین علت توصیه می شود ب هر پزشکی اطمینان حاصل نکنید و در انتخاب یک متخصص خوب دندان پزشکی زیبایی حوصله به خرج دهید.

مرحله نهایی لمینت دندان

مراحل لمینت دندان
مراحل لمینت دندان

در این بخش به شما آموزش داده می شود چگونه مراقبت کافی از لمینت دندان خود کنید و طول عمر لمینت دندان را افزایش دهید و در صورتی که مشکلی برای لمینت دندان شما پیش آمد باید سریعا به پزشک معالج خود مراجعه کنید . هر چه مراقبت خوبی از لمینت دندان داشته باشید مدت زمان بیشتری می توانید از زیبایی آن استفاده نمائید. همه مراحلی که نام بردیم در طی 2 جلسه انجام می شود. این دو جلسه ممکن است در طی 2 هفته یا 4 هفته به صورت کامل انجام شود. البته در صورتی که نیاز به درمان تکمیلی  دیگری برای دندان های کاندید لمینت شما  نیاز نباشد.  

فیلم مراحل لمینت دندان

فیلم مراحل لمینت دندان

لمینت دندان چقدر طول میکشد ؟

لمینت دندان بر خلاف کامپوزیت دندان نیاز به چند جلسه دارد و بسته به مدت آماده شدن لمینت ها توسط لابراتور دارد و به طور کلی بین 7 الی 14 روز طول می کشد و در این مدت شما از روکش های موقت استفاده میکنید.

لمینت دندان چگونه انجام می شود ؟

لمینت دندان چگونه انجام می شود ؟

مزایای لمینت دندان

 • لمینت دندان یک درمان زیبایی لبخند است و این درمان این نیاز به بهترین شکل بر طرف می کند و لبخندی درخشان به شما هدیه می کند.
 • انجام درمان لمینت دندان احتیاج به تعداد جلسات و طول درمان بالا نیست و در حدود دو الی سه جلسه انجام میشود.
 • یکی از مزایای بزرگ لمینت دندان در زیبایی آن ، شفافیت آن است.
مزایای لمینت دندان
مزایای لمینت دندان
 • روکش های لمینت جدید به شما امکان می دهد دندان هایی به رنگ، اندازه و شکل دلخواه داشته باشید.
 • روکش لمینت از مواد مقاوم ساخته شده و در برابر عوامل سایش و شکستگی بسیار مقاوم است. روکش لمینت در مدت زمان بسیار کوتاهی بر دندان متصل شده و توسط دستگاه برش الماس برداشته می شود.
 • از روکش های لمینت می توان برای از بین بردن تغییر رنگ، اتصال دندان های فاصله دار، ترمیم دندان های ساییده شده یا درمان پر کردن تغییر شکل یافته استفاده کرد.
 • روکش های لمینت به شما امکان می دهد در مدت زمان کوتاهی نتایج مثبت و مطلوبی داشته باشید و همچنین دندان های کج و ناهموار را صاف کنید.
 • روکش های لمینت در برابر لکه و تغییر رنگ بسیار مقاوم است.

معایب لمینت دندان

 • روکش های لمینت فقط برای بیمارانی مناسب است که نگران زیبایی هستند و لایه ای نازک و نیمه شفاف دارند و برای بیمارانی که دارای شلوغی بسیار هستند ، ممکن است ابتدا نیاز به ارتودنسی وجود داشته باشد.
 • لمینت دندان دارای مزایای بسیار زیادی است اما به دلیل مقاومت ، جنس خاص و هزینه لابراتور نسبت به سایر درمان از قیمت لمینت بیشتر است.
 • ممکن است خطر شکستگی یا لب پر شدن آن وجود داشته باشد. پس از درمان، برخی از افراد ممکن است دندان قروچه داشته باشند.
 • بسیار مهم است که دندانپزشک مورد استاندارد استفاده از روکش های لمینت را مشخص کند. در صورت بسته شدن نامناسب فک در بیمار، ممکن است در معرض شکستگی قرار بگیرند.
 • برای قرار دادن روکش های لمینت دندان ، احتیاج با تراش دندان های طبیعی وجود دارد.

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان رو می توان به عنوان پوشش یا روکشی برای دندان نامید که بدرنگی یا نامنظمی سطحی دندان را می پوشاند و لبخند زیبایی را افراد ارائه می کند. همچنین درمان لمینت دندان ، درمان مشابهی مانند کامپوزیت وجود دارد که هر کدام دارای مزایای و معایب مخصوص به خود می باشند. در ادامه کاندیدا های مناسب لمینت دندان را نام میبریم :

 • افرادی که می خواهد بدرنگی دندان های خود را بپوشانند و درمان بلیچینگ برای آن ها مناسب نیست.
 • عزیزانی که دارای نامنظمی کمی دندان می باشند. در صورت نامنظمی شدید باید ابتدا ارتودنسی انجام شود.
 • افرادی که قصد تغییر سایز و فرم در دندان های خود را دارند.
 • افرادی که علاقه مند به داشتن لبخند دیجیتال و درخشان هستند.
 • افرادی که به دنبال افزایش طول تاج دندان خود هستند.

آیا لمینت دندان درد دارد ؟

همانطور که با روند درمان لمینت دندان آشنا شدید ، در این درمان ابتدا مقداری دندان را برای قراردادن روکش لمینت تراش داده می شود و قالب گیری انجام می شود. پس از آماده شدن لمینت ها ، لمینت ها بر روی دندان شما قرار می گیرد.

حال در زمان تراش دندان برای شما بی حسی انجام می شود و در طول درمان دردی احساس نخواهید کرد اما ممکن است بعد از انجام تراش ، حساسیت دندان شما زیاد بشود و این حساسیت موقتی بوده و بعد از مدتی از بین می رود.

به طور کلی نیاز به نگرانی برای درد لمینت دندان وجود ندارد و این درد جزئی خواهد بود و در طول درمان شما دردی احساس نخواهید کرد و ممکن است دندان تا چند روز دارای حساسیت شود.

آیا لمینت دندان دائمی است ؟

عمر لمینت دندان
عمر لمینت دندان

لمینت دندان در مقابل کامپوزیت ونیر دارای طول عمر ، استحکام و مقاومت بالاتر در برابر تغییر رنگ دارد. لمینت دندان طول عمر بالایی دارد اما نمیتوان گفت دائمی است. میزان طول عمر لمینت دندان شما بسته به کیفیت و مراقبت های شما دارد و می توان طول عمر لمینت ها را بست داد.

عوارض لمینت دندان

لمینت دندان مانند هر درمان دیگری ممکن است دارای عوارض و مشکلاتی برای افراد بشود. لمینت دندان در اکثر افراد بدون عارضه بوده اما نمی توان گفت این درمان عوارض ندارد بنابراین عوارض لمینت دندان در افراد متفاوت است و از عوارض لمینت دندان می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

ترمیم ناپذیر بودن

لمینت های دندانی ، بر خلاف کامپوزیت و دندان طبیعی در صورت شکستگی و لبپر شدن، امکان ترمیم برای آن ها وجود ندارد و باید لمینت به طور کامل تعویض شود.

ایجاد تغییر در دندان طبیعی

برای قرار دادن لمینت برای روی دندان های طبیعی ، نیاز به ایجاد تراش بر روی دندان وجود دارد و اگر لمینت های برداشته شود ، دندان های طبیعی تراش خورده ، ظاهر مناسبی ندارند.

هزینه بالا

لمینت های دندانی بنابه دلایلی همچون احتیاج به قالبگیری و لابراتور ، چند جلسه ای بودن و سرامیکی بودن آن از هزینه های بیشتری به نسبت کامپوزیت برخوردار هستند.

حساسیت های دندانی

دندان ها بعد از انجام لمینت ها ، به علت تراش خوردن ممکن است نسبت به سرما ، گرما و فشار حساس شوند که با در میان گذاشتن با دندانپزشک برای شما رفع می شود.

تغییر رنگ

لمینت های دندانی با مصرف مواد رنگ دهنده ای همچون قهوه ، چایی ممکن است به مرور زمان دچار تغییر رننگ بشوند.

پوسیده شدن دندان

بعد از تراش خوردن دندان ، در صورت مراقبت های نادرست از آن ها ممکن سبب پوسیده شدن دندان ها بشود.

مراقبت های لمینت دندان

یکی از نکاتی که باید پس از انجام لمینت دندان به آن دقت شود انجام مراقبت های لازم از لمینت است. برخی تصور می کنند زمانی که لمینت کردند دیگر نیاز به مراقبت از دندان نخواهند داشت اما باید بدانید پس از لمینت دندان باید مراقبت های بیشتری از دندان های خود داشته باشید زیرا دندان هایتان حساس تر شده است. قصد داریم در این بخش هر آنچه باید در رابطه با مراقبت لمینت بدانید را برایتان شرح دهیم:

رعایت بهداشت دهان و دندان

یکی از مهم ترین مراقبت های لازم بعد از نصب روکش لمینت دندان رعایت کردن بهداشت دهان و دندان است. در صورتی که بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید بیش از 15 الی 20 سال می توانید از  عمر و ماندگاری لمینت دندان خود استفاده نمائید.  با لمینت دندان باید مانند دندان طبیعی رفتار نمود. نکته دیگری که باید به آن دقت نمائید این است که دندان لمینت شده هم مانند دندان طبیعی ممکن است دچار پوسیدگی شود. پس بهتر است نکات بهداشتی را رعایت نمائید تا دندان های شما سالم بماند. جهت رعایت بهداشت دهان و دندان باید سه مورد زیر با دقت و به میزان کافی انجام شود.

 • بعد از صرف مواد غذایی و نوشیدنی حداقل دو مرتبه در روز مسواک زدن دندان هایتان ضروری است. برخی نگران فشاری هستند که مسواک به لمینت وارد می کند اما باید بدانید که لمینت دندان دارای استحکام بسیار بالایی است که با مسواک زدن مشکلی پیش نخواهد آمد.
 • بهتر است پس از هر بار غذا خوردن دندان های خود را نخ بکشید زیرا استفاده نکردن از نخ دندان به مرور زمان موجب پوسیدگی دندانی می شود.
 • حداقل یک مرتبه در روز استفاده از دهان شویه برای از بین بردن پلاک، باکتری و میکروب الزامی است.  هنگام استفاد از دهان شویه دقت کنید دهانشویه بدون الکل باشد زیرا دهانشویه دارای الکل عاملی که پیوند بین دندان و لمینت را برقرار کرده است از بین میبرد. در نتیجه روکش لمینت دندان به مرور از روی دندان شما میافتد.

هرچه بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمائید قطعا کمتر در معرض بیماری های دهان و لثه قرار خواهید گرفت.

استفاده مسواک های نرم و خمیر دندان های مناسب

پس از آن که دندان خود را لمینت کردید بهتر است از مسواک هایی که نرم هستند و خمیر هایی که مخصوص دندان های حساس هستند استفاده نمائید. مسواک هایی که سخت هستند و دارای پرز سفت هستند باعث سایش لمینت های شما و آسیب به آن ها می شوند. بهتر است از پزشک متخصص خود بخواهید تا یک خمیر دندان با ترکیبات مناسب برای لمینت را به شما معرفی کند.

مراقبت از لثه و جلوگیری از بیماری های پریودنتال

برخی بیماری ها لثه مانند عفونت و بیماری پریودنتال باعث ایجاد التهاب در ناحیه لثه شما می شوند. در صورتی که دچار این بیماری ها شوید احتمال تحلیلی لثه شما بیشتر می شود و در نهایت تاثیر منفی بر ونیر های شما خواهد گذاشت. آن بخشی از لثه که در تماس با لمینت شما است تاثیر زیادی بر سالم ماندن و افزایش طول عمر لمینت شما دارد. در صورتی که دندان زیر لمینت شما دچار عفونت شد بهتر است بلافاصله اقدام به درمان آن نمائید زیرا این پوسیدگی گسترش پیدا می کند و احتمال آسیب به دندان های دیگر بیشتر می شود. در صورتی که عفونت گسترش پیدا کند پیوند مستحکم بین مینای دندان و روکش لمینت از بین می رود و روکش به راحتی کنده می شود.

جلسات چکاپ منظم

باید به صورت مرتب هر 6 ماه یک مرتبه برای چکاپ و معاینه های لازم به متخصص دندان پزشکی خود مراجعه نمائید. در صورتی که به صورت متوالی به پزشک خود مراجعه نمائید از بیماری های لثه جلوگیری می شود و آسیبی به لمینت دندان شما نخواهد رسید. اگر عفونت یا مشکلات پریو دنتال برای شما پیش آید می تواند به مرور زمان گسترش پیدا کند و موجب آسیب به دندان و دهان های شما شود. با مراجعه مرتب به پزشک از بروز مشکلات دهان و دندان برای شما جلوگیری می شود. گاهی ممکن است دندان شما دچار ترک خوردگی یا شکستگی جزئی شود که در صورت مراجعه مرتب به پزشک از پیشروی آن می توان به خوبی جلوگیری نمود.

پرهیز از جویدن مواد غذایی سفت

عمر لمینت های دندان بسیار بالا است و دارای استحکام بسیار خوبی می باشندو اما اگر به صورت مداوم از آن برای جویدن مواد غذایی سفت یا مواد سفت مانند سر بطری، سر مداد یا ناخن استفاده نمائید قطعا آسیب هایی جبران ناپذیر برای شما خواهد داشت. بهتر است گاز زدن و جویدن مواد غذایی و هرگونه مواد سفت را حتی الامکان انجام ندهید تا طول عمر لمینت های خود را افزایش دهید. بهتر است برای جویدن مواد غذایی سفت از دندان های طبیعی و عقب خود کمک بگیرید. درصد لب پریدگی و شکستگی دندانی در گاز زدن و جویدن مواد غذایی سفت بسیار بالا می رود.

عدم ساییدن دندان ها

 افرادی هستند که عادت به ساییدن دندان های خود دارند و به اصطلاح دچار بیماری دندان قروچه هستند. در صورتی که دارای این عادت هستید باید بدانید دندان های شما سریعت تر از دیگر بیماران دچار آسیب می شود و باید از نایت گارد یا محافظ دندان استفاده نمائید. البته برای لمینت یک سری محافظ های مخصوص وجود دارد. فشاری که با دندان قروچه به دندان شما وارد می شود باعث ترک خوردن، شکستن و افتادن روکش لمینت می شود. در صورتی که این مشکلات برای دندان لمینت شده شما پیش آید قطعا دیگر زیبایی قبل را تجربه نخواهید کرد و مستلزم پرداخت هزینه ای زیاد برای ترمیم آن هستید. باید دقت داشته باشید که هیچ گونه استرسی برای جلوگیری از فشار  به دندان های لمینت شده نباید به بیمار وارد شود.

عمر لمینت دندان

طول عمر لمینت دندان به طور معمول بین 10 الی 20 سال است که بسته به عوامل موثر این طول عمر اضافه یا کم می شود.

 لمینت های دندانی طول عمری تقریبا دو برابر به نسبت کامپوزیت های دندانی دارند و  ولی این طول عمر بسته به عوامل مختلفی بستگی دارند اعم از :

کیفیت ساخت لمینت های دندانی

امروزه مدل های مختلفی از لمینت ها وجود دارد که هرکدام دارای مزایای مخصوص به خود هستند و این لمینت ها دارای استحکام و طول عمر مخصوص به خود هستند.

میزان سلامت دندان های شما

همانطور که می دانید لمینت های دندانی بر روی دندان های شما قرار داده می شود و هر چه دندان شما از سلامت بیشتری برخوردار باشد ، طول عمر لمینت های شما بیشتر است.

میزان مراقبت از دهان و دندان

بعد از انجام لمینت دندان ، دندان های شما همچنان به مراقبت نیاز دارند و چه بسا بیشتر. زیرا در صورت پوسیده شدن دندان ، لمینت نیز از بین می رود.

عادت های غذایی

عادت های غذایی فرد یکی از عوامل موثر بر طول عمر لمینت دندان است زیرا عادت های غذایی به طور مستقیم بر روی رنگ لمینت های دندانی موثر است و هم با لمینت های دندانی نباید مواد غذایی سفت مثل ابنبات ، ته دیگ و اجیل های سفت را بجوید.

رنگ بندی لمینت سرامیکی

همان طور که می دانید برای انتخاب رنگ مورد نظر از رنگ بندی لمینت سرامیکی هر کس برای خود ملاک های کاملا مختلفی دارد. مهم ترین ملاکی که باید در انتخاب رنگ از رنگ بندی مورد توجه قرار داده شود رنگ پوست متقاضی است. افرادی که دارای پوست تیره و سیاه هستند باید بدانند که انتخاب رنگ سفید براق و درخشام برای ان ها بسیار اشتباه است و نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت.

اگر رنگ پوست شما سفید است می توانید از رنگ لمینت سفید درخشان و روشن استفاده نمائید تا تضادی بین لبخند و پوست شما ایجاد نشود. البته امروزه پزشکان با استفاده از تکنیک لایه گذاری می توانند طیف رنگی بسیار طبیعی و درخشان برای شما ایجا کنند. یکی از نکات جالبی که در انتخاب رنگ از رنگ بندی لمینت مورد توچه قرار می گیرد میزان سفیدی چشم های بیمار است. باید رنگی را از طیف رنگی سفید تا رنگ طبیعی دندان لمیت سرامیکی انتخاب کنید که از سفیدی چشمان شما خیلی سفیدتر نباشد.

سفیدترین رنگ لمینت دندان
رنگ لمینت خیلی سفید برای افرادی مناسب است که چهره آن ها بسیار سفید است در این صورت کمی این رنگ طبیعی تر به نظر می رسد. اما اگر پوست شما تیره است توصیه می کنیم با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهید و یک رنگ طبیعی انتخاب کنید تا نتیجه ای مطلوب دریافت کنید. زیرا این روش اصلاح طرح لبخند کاملا غیر قابل بازگشت است.

درجه بندی رنگ لمینت دندان

طبق تحقیقات انجام شده در حال حاضر شرکت های زیادی هستند که در داخل و خارج از کشور مشغول تولید لمینت های سرامیکی با درجه رنگ بندی بسیار متفاوت هستند. معمولا درجه بندی رنگ لمینت دندان از یک الگوی کلی تبعیت می کند که در4 سطح A ،B ،C و Dارائه می شود. این 4 درجه رنگ بندی لمینت دندان از شماره 1 الی 4 قرار گرفته است و انتخاب با توجه به قوانین اصولی انتخاب رنگ و سلیقه بیمار آزاد است. پس از آن که بیمار رنگ مورد نظر خود را از درجه بندی انتخاب می کند پزشک موظف است نظر خود را اعلام کند و به طبیعی تر شدن نتیجه کار خود کمک کند. در ادامه با انواع رنگ لمینت دندان آشنا می شویم.

رنگ لمینت دندان A1

A1 ، یکی از  سفیدترین رنگ های  لمینت دندان است که به لبخند هالیوودی نیز معروف است. این رنگ بسیار مقاومت و ثبات خوبی دارد اما سفیدی و درخشندگی آن بسیار زیاد است و افرادی که به دنبال رنگی ملایم تر اما سفید هستند باید بدانند این رنگ، گزینه مناسبی برای آن ها نخواهد بود. 

رنگ لمینت دندان A2

رنگ لمینت دندان A2، به رنگ استخوانی روشن و طبیعی است. افرادی که به دنبال طبیعی تر شدن رنگ دندان خود در لمینت هستند باید این رنگ که دارای شفافیت بالایی هم هست را انتخاب کنند.

رنگ لمینت دندان B1

b1 یکی از سفیدترین سایه رنگ های لمینت سرامیکی که با لایه گذاری مناسب بسیار زیبا خواهد شد.

رنگ دندان A2 رنگی طبیعی است و افرادی که می خواهند اقدام به لمینت دندان طبیعی کنند باید از این گزینه استفاده نمایند.

تفاوت لمینت دندان و کامپوزیت

لیمنت دندان و کامپوزیت رایج ترین نوع روکش ها هستند. اگرچه هر دو روش یک هدف را دنبال می کنند؛ اما تفاوت اصلی آن ها در ماده مورد استفاده است. روکش های کامپوزیت از رزین ساخته شده اند که کاملا شبیه رنگ دندان طبیعی است.از طرف دیگر روکش های چینی از ظروف چینی است و معمولا در لابراتور ساخته می شود.

فرقی نمی کند کدام گزینه را انتخاب کنید. هر دو نوع روکش پوسته ای ایجاد می کند که هر گونه آسیب یا تغییر رنگ را پوشانده است. با استفاده از روکش، دندانپزشکان آرایشی با تجربه می توانند لبخند هالیوودی را به شما هدیه دهند.با این حال، بسته به بودجه، هدف و میزان آسیب شما، ممکن است گزینه دیگری داشته باشید.

در اینجا، ما به جزئیات مربوط به روکش های مختلف دندان می پردازیم که به شما کمک می کند تفاوت بین روکش های کامپوزیت و پرسلن و جوانب مثبت و منفی هر یک را درک کنید.

مزایای روکش های کامپوزیت

 • اولین نکته مثبت در مورد روکش های کامپوزیت قیمت آنها است.این یک روش سریع است که به نظر می رسد قیمت مناسب آن عاملی تعیین کننده برای بیماران است. تخمین زده شده است که قیمت روکش های چینی دو برابر بیشتر از روکش های کامپوزیت است.
 • درمان یک روزه یکی دیگر از مزایای اصلی آن است. نیازی به تغییر سایز دندانی از قبل یا کار لابراتور نیست. تراشه های آماده شکل دندان مستقیم بر روی سطح دندان های بیماران قرار می گیرند. به این نوع روکش ها باند کامپوزیت مستقیم نیز گفته می شود.
 • یکی دیگر از مزایای کامپوزیت روکش این است که به حداقل تغییر شکل دندان ها یا کارهای آماده سازی نیاز دارد. در نتیجه، در صورت تمایل بیماران به برداشتن روش، برگشت پذیر است. به عبارت دیگر، هر زمان که نیاز باشد، می توان مواد کامپوزیتی را برداشته یا جایگزین کرد؛ زیرا تغییری در شکل دندان های شما ایجاد نمی کند.
 • همچنین برای کسانی که از ترک های کوچک یا کمبودهای کوچک رنج می برند، نرم ترین گزینه است. ونیرهای کامپوزیت با ارائه یک قیمت مقرون به صرفه و یک روش سریع، یک گزینه عالی برای پنهان کردن مشکلات دندان و محافظت از بقیه دندان ها در برابر آسیب است.

معایب کامپوزیت

 • در مورد متخلخل بودن روکش های کامپوزیت، مستعد لک شدن هستند. این امر تقاضای قابل توجهی از بیماران را به دنبال داشتن رژیم غذایی با غذای کم لکه و محافظت از دندان هایشان پس از تهیه روکش می کند.
 • در مقایسه با روکش های چینی، پیوند کامپوزیت طول عمر کمتری دارد.
 • Ø     5 یا 7 سال طول می کشد و سپس نیاز به تعویض یا تعمیر دارند.
 • روکش های کامپوزیت یک گزینه جایگزین برای کسانی است که ممکن است به دنبال دندانپزشکی زیبایی جزئی باشند.
 • ماسک های کامپوزیت فقط تغییر نامناسب دندان، تغییر رنگ و خرد شدن دندان است و در رفع مشکلات جدی یا پر کردن فاصله های زیاد بین دندان ها ناتوان است. در موارد شدید، دندانپزشکان زیبایی انواع دیگری از روکش را توصیه می کنند

مزایای لمینت دندان

 • در مقایسه با رزین کامپوزیت، روکش های پرسلن به لطف مواد محکم تری که در آن ها وجود دارد، دوام بیشتری دارند. به طور متوسط، طول عمر روکش های لمینت 10 تا 15 سال است؛ زیرا مواد با کیفیت و قوی هستند.
 • از جنبه زیبایی شناسی، ظروف چینی به دلیل مواد شفاف واقع گرایانه، طبیعی ترند.
 • یکی دیگر از مزایای پرسلان این است که برای همه موارد انتخاب خوبی است. مهم نیست که شما از نقص شدید یا مشکلات جزئی رنج می برید. این یک گزینه مناسب برای انواع بیماران است.

معایب لمینت دندان

 • اگر روکش های چینی آسیب ببیند، باید پوسته ها را تعویض کنید؛ در حالی که یک روکش ترکیبی شکسته یا خرد شده قابل ترمیم است.
 • با توجه به زمان اختصاص یافته، مواد استفاده شده و تخصص لازم برای قرار دادن روکش های لمینت، هزینه شما بسیار بیشتر از اتصال کامپوزیت است.
 • نکته منفی دیگر زمان است. بسته به اینکه دندانپزشک شما از تجهیزات پیشرفته استفاده می کند یا خیر، این روش می تواند حداقل دو ویزیت داشته باشد.

  نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

  WhatsApp مشاوره با پزشک