ایمپلنت به روش پانچ چیست ؟

همانطور که می دانید ایمپلنت دندان بهترین درمان برای بی دندانی می باشد به همین علت نیز محبوبیت این درمان بسیار بالا است و بیماران زیادی قصد استفاده از این درمان را دارند. در این مقاله قصد داریم ایمپلنت به روش پانچ را مورد بررسی قرار دهیم.

ایمپلنت به روش پانچ چیست ؟
ایمپلنت به روش پانچ

افراد بسیار زیادی در دنیا دارای بی دندانی هستند که شرایط درمانی آنها با یک دیگر متفاوت است. همین موضوع باعث شده تا روش ایمپلنت دندان تکامل های بسیاری کند و انواع متفاوتی از آن ارائه شود که یکی از آنها ایمپلنت به روش پانچ نام دارد.

ایمپلنت به روش پانچ چیست؟

ایمپلنت به روش پانچ یکی از انواع روش کاشت ایمپلنت دندان می باشد و در این روش مقدار درد ، خونریزی و دوران نقاهت بسیار کاهش پیدا می کند. ایمپلنت به روش پانچ نیازی به بخیه ایمپلنت نداشته و برخی نام های دیگر شامل موارد زیر می شود :

 • ایمپلنت فلپس
 • ایمپلنت پانچی
 • ایمپلنت بدون جراحی

کاربرد ایمپلنت به روش پانچ چیست ؟

ایمپلنت به روش پانچ برای افرادی که خواهان درد و خونریزی کمتر خواستار هستند، بسیار مناسب است. از طرفی می توان گفت در ایمپلنت به روش پانچ به علت وجود عکس های سه بعدی و بدون جراحی بودن این روش، درد و خونریزی در آن کمتر است و درصد موفقیت این روش درمانی بسیار بالا است.

مراحل انجام ایمپلنت به روش پانچ

ایمپلنت به روش پانچ چگونه انجام میشود؟
ایمپلنت به روش پانچ چگونه انجام میشود؟
 1. مرحله اول مراجعه به پزشک می باشد. در این مرحله شما توسط پزشک متخصص مورد معاینه قرار می گیرد و چند عکس سه بعدی برای شما تجویز خواهد شد. پس از آن طرح درمان دقیق خود را دریافت می کنید.
 2. در برخی از موارد پزشک معالج با تحلیل عکس های گرفته شده به این نتیجه می رسد که شما نیاز به انجام درمان های جانبی دارید که قبل از شروع مراحل ایمپلنت باید آنها را انجام دهید.
 3. در ایمپلنت به روش پانچ که یکی از جدیدترین روش ایمپلنت می باشد، پایه ایمپلنت درون استخوان فک شما به روش پانچ قرار می گیرد و دیگر لثه شما نیاز به بخیه ندارد.
 4. پس از طی شدن مراحل بالا شما نیاز به زمانی برای بهبود و جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان فک خواهید داشت. به صورت معمول این زمان ۳ ماه طول می کشد.
 5. در آخر نوبت به قالب گیری خواهد رسید. در این مرحله قالبی از دهان شما به صورت اختصاصی گرفته می شود و برای ساخت به لابراتور فرستاده می شود. پس از ساخته شدن روکش های دائم پزشک آنها را بر روی پایه ایمپلنت ها قرار می دهد.

مزایا و معایب ایمپلنت پانچ

شما می توانید با دانستن مزایا و معایب ایمپلنت به روش پانچ نسبت به شرایط خود بهترین تصمیم را درباره انجام یا عدم انجام این درمان داشته باشید. پس دانستن مزایا و معایب این درمان از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

مزایای ایمپلنت پانچ

جدیدترین روش ایمپلنت بودن می تواند مزایای بسیار زیادی را برای این درمان به وجود آورد. زیرا در این درمان از تکنولوژی های جدید استفاده می شود که تجربه بهتری را از ایمپلنت به روش پانچ برای شما به همراه می آورد. مزایای ایمپلنت به روش پانچ به شرح زیر است:

 • کاهش درد
 • عدم نیاز به بخیه
 • کاهش خونریزی
 • بدون جراحی بودن
 • درصد موفقیت بالا
 • کاهش طول درمان

معایب ایمپلنت پانچ

در بالا گفته شد مزایای ایمپلنت پانچ به علت جدیدترین روش ایمپلنت بودن آن است. اما برخی از معایب این روش درمانی نیز به همین علت خواهد بود. قیمت ایمپلنت پانچ به علت استفاده از تکنولوژی های جدید در این درمان بالاتر می باشد از طرفی نیز همه دندان پزشکی ها قادر به انجام این درمان نیستند.

در کل می توان گفت معایب ایمپلنت پانچ بسیار کمتر از دیگر روش های ایمپلنت می باشد اما برخی از معایب ایمپلنت نیز دارا است که اتفاق افتادن آنها احتمالی می باشد. معایب ایمپلنت پانچ به شرح زیر است:

 • احتمال بروز عفونت
 • احتمال آسیب به دندان های مجاور
 • احتمال بروز مشکلات سینوسی

طول جراحی ایمپلنت به روش پانچ

در قسمت های بالایی گفته شد طول درمان در ایمپلنت پانچ کاهش می یابد اما شاید برای شما جالب باشد تا بدانید مدت زمان مورد نیاز برای قرار دادن پایه ایمپلنت در استخوان فک نیز در ایمپلنت به روش پانچ کاهش یافته. باید گفت قرار دادن پایه ایمپلنت در این روش درمان برای یک الی چند پایه کمتر از یک ساعت طول می کشد.

قیمت ایمپلنت به روش پانچ چقدر است ؟

قیمت ایمپلنت به روش پانچ به طور میانگین ۲ الی ۵ میلیون تومان هزینه نصبت به روش های عادی ایمپلنت در بر خواهد داشت که این هزینه وابسته به تعداد،برند، میزان تخصص پزشک و …. متفاوت می باشد و هزینه ایمپلنت پانچی به علت جدید بودن و تکنولوژی بیشتر از ایمپلنت معمولی بیشتر می باشد.

یکی از فاکتور های مهم در هر درمان قیمت آن می باشد زیرا بیماران دارای شرایط اقتصادی یکسانی نیستند. قیمت ایمپلنت به روش پانچ نیز بسیار مهم است و به فاکتور های مختلفی بستگی دارد.

جدیدترین روش ایمپلنت بودن باعث می شود تا در این درمان از تکنولوژی های بسیار جدید استفاده شود از طرفی نیز پزشک معالج برای انجام این روش درمانی نیاز به تخصص بیشتری دارد که تمام این موارد در کنار هم باعث می شود تا قیمت ایمپلنت به روش پانچ از دیگر انواع ایمپلنت بالاتر باشد.

ایمپلنت پانچ ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد؟

شاید بر اساس توضیح های بالا به این سوال برخورد کرده باشید که آیا پرداخت هزینه بیشتر برای ایمپلنت پانچ منطقی است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله. درست است که شما برای ایمپلنت به روش پانچ باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید اما مزایای آن نیز نسبت به دیگر روش های ایمپلنت بسیار بیشتر است. برای مثال می توان گفت در این درمان شما درد و خون ریزی کمتری را خواهید داشت از طرفی نیز درصد موفقیت درمان شما بالاتر خواهد بود پس می توان نتیجه گرفت ایمپلنت به روش پانچ ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد.

فیلم ایمپلنت به روش پانچ

ایمپلنت به روش پانچ یکی روش ایمپلنت است که با نام ایمپلنت بدون جراحی نیز گاهی شناخته می شود. در صورتی که می خواهید فیلم مراحل انجام ایمپلنت به روش پانچ برای شما قرار داده ایم.

فیلم ایمپلنت به روش پانچ

ایمپلنت دیجیتال پانچ چیست؟

در حقیقت می توان گفت در این روش با استفاده از دستگاه دیجیتالی محل قرار گیری پایه ایمپلنت بر روی استخوان فک به صورت دقیق مشخص می شود. پس از آن پزشک پایه ایمپلنت را با استفاده از روش پانچ در استخوان فک قرار می دهد. اما نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید آن است که ایمپلنت دیجیتال همان ایمپلنت به روش پانچ نمی باشد.

ایمپلنت بدون جراحی چیست؟

ایمپلنت بدون جراحی به روشی می گویند که در آن از بخیه استفاده نشود و در این روش خونریزی بیمار در حداقل ترین حالت ممکن باشد. جراحی ها معمولا دارای زخم، تورم و خونریزی هستند. پس ایمپلنت بدون جراحی نباید دارای خونریزی های زیاد و بخیه باشد.

ایمپلنت به روش پانچ همان ایمپلنت بدون جراحی است؟

بر اساس گفته های بالا می توان به این سوال جواب داد. در جدیدترین روش ایمپلنت یعنی همان ایمپلنت به روش پانچ خونریزی به حداقل ترین حالت ممکن خود خواهد رسید و از بخیه استفاده نمی شود. پس می توان گفت ایمپلنت به روش پانچ همن ایمپلنت بدون جراحی است.

مقایسه ایمپلنت به روش پانچ با ایمپلنت معمولی

مقایسه ایمپلنت به روش پانچ با ایمپلنت معمولی می تواند بسیار سخت باشد به همین دلیل ما آنها را در حوضه های متفاوتی با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد تا شما بتوانید انتخاب راحتری را داشته باشید.

تفاوت ایمپلنت به روش پانچ به ایمپلنت معمولی
تفاوت ایمپلنت به روش پانچ به ایمپلنت معمولی

مقایسه قیمت ایمپلنت به روش پانچ و ایمپلنت معمولی

همانطور که در بالاهم گفته شد قیمت یکی از مهم ترین فاکتور های هر درمان می باشد. قیمت ایمپلنت پانچ از ایمپلنت های معمولی بالاتر است دلیل این موضوع نیز استفاده از تکنولوژی های بالاتر در ایمپلنت به روش پانچ می باشد.

مقایسه میزان تخصص پزشک در ایمپلنت پانچ و معمولی

جدیدترین روش ایمپلنت نیازمند تخصص بیشتر هم می باشد. بنابراین پزشکانی برای انجام ایمپلنت به روش پانچ نیازمند تخصص بیشتری هستند. از طرفی نیز این موضوع باعث می شود تا ایمپلنت به روش پانچ در کلینیک های کمتری انجام شود.

مقایسه طول درمان در ایمپلنت پانچ و معمولی

یکی از ویژگی های مهم در ایمپلنت به روش پانچ کاهش طول درمان است که در حقیقت یکی از مزایای آن به حساب می آید. پس طول درمان در ایمپلنت به روش پانچ کمتر از ایمپلنت های معمولی می باشد و شما زودتر به خواسته های خود می رسید.

مقایسه عوارض در ایمپلنت به روش پانچ و معمولی

عوارض در ایمپلنت دندان به دسته های مختلفی تقسیم می شود. یکی از آنها عوارض بعد از جراحی ایمپلنت می باشد. به علت اینکه ایمپلنت به روش پانچ دارای جراحی نیست و از بخیه در آن استفاده نمی شود دارای عوارض کمتری نسبت به ایمپلنت های معمولی می باشد.

مراقبت های بعد از ایمپلنت پانچ

مراقبت های پس از هر درمان بسیار مهم است زیرا بر طول عمر ایمپلنت آن اثر می گذارد و از طرفی نیز با رعایت کردن آنها تجربه بهتری را از درمان بدست خواهید آورد. به همین دلیل پزشکان بعد از ایمپلنت به روش پانچ مراقبت های مخصوص را به شما ارائه می دهند که شما باید آنها را به دقت انجام دهید و توجه ویژه ای به آنها داشته باشید.

مهم ترین مراقبت بعد از ایمپلنت پانچ حفظ بهداشت دهان و دندان ها است. شما می توانید با استفاده از مسواک، نخ دندان و دهان شویه های مخصوص ایمپلنت، بهداشت دهان خود را حفظ کنید. از طرفی نیز بهتر است که تا چند روز پس از ایمپلنت به روش پانچ از غذا های نرم با دمای ولرم استفاده نمائید.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

  دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.