09336661088 - 46132385 info@markazimplant.com

بریج دندان

بریج دندان یعنی پر کردن جای خالی دندان به صورت مصنوعی که در بین دندان های دیگر قرار گرفته می شود و در اصل دندان های دو طرف آن را نگه می دارند به این عمل پونتیک نیز گفته می شود.

بریج دندان چیست؟

بریج دندان چیست

آیا شده است در آینه به دندان های خود نگاه کنید و جای خالی برخی دندان ها لبخندتان را زشت نشان دهد.روش های زیادی وجود دارد که لبخندتان را زیبا کرده و جای خالی دندانتان را به شکل بسیار شگفت انگیزی پر می کند. بریج دندان یعنی پر کردن جای خالی دندان به صورت مصنوعی که در بین دندان های دیگر قرار گرفته می شود و در اصل دندان های دو طرف آن را نگه می دارند. به این عمل پونتیک نیز گفته می شود. معمولا از مواد متفاوتی برای پر کردن دندان ها استفاده می شود تا دندان رنگ طبیعی خود را داشته و با دندان های دیگر هماهنگ شود، جنس انها معمولا از پرسلین بوده البته برخی افراد به دلخواه خود از جنس طلا نیز استفاده می کنند که به همان رنگ طلایی است.

در حالی که این ایده اغلب در فرهنگ ما نادیده گرفته شده است ، آمارها نشان می دهد که 69٪ از بزرگسالان آمریکایی حداقل در 44 سالگی دست کم یک دندان از دست رفته را تجربه کرده اند. این ناشی از یک پوسیدگی ریشه ای ، تصادف ، بیماری لثه یا پوسیدگی دندان است ، بریج یک راه حل برای بهبود جویدن و عزت نفس است.

هنگام جایگزینی دندان های از دست رفته ، پل های دندانی یکی از متداول ترین راه حل ها هستند. در اینجا ما انواع ، هزینه ها ، موارد استفاده و درمان های جایگزین را در مورد پل های دندانپزشکی پوشش خواهیم داد.

انواع بریج دندانپزشکی

چهار نوع بریج اصلی وجود دارد:

بریج سنتی

بریج سنتی

نوع بریج دندانپزشکی سنتی شامل یک دندان کاذب یا مصنوعی است که توسط تاج های دندانی که بر روی هر یک از دندان های دیگر قرار گرفته اند به همدیگر وصل می شوند. نوع سنتی مشهورترین نوع بریج دندانپزشکی است و در صورت داشتن دندانهای طبیعی در هر دو طرف ، شکاف ایجاد شده توسط دندانی که از دست رفته است توسط نوع سنتی به خوبی پوشیده می شود.

بریج کانتی لور:

اگرچه شبیه به بریج سنتی است ، پونتیک موجود در یک بریج دندانپزشکی به دندان کناری چسب زده می شود و از روکش های دندانی برای دندان مصنوعی جایگذاری شده استفاده خواهد شد. شما فقط به یک دندان طبیعی در کنار شکاف دندان از دست رفته نیاز دارید.

بریج مریلند

تا حدودی مشابه بریج سنتی است ، بریج  های دندانپزشکی مریلند از دو دندان طبیعی استفاده می کنند ، یکی در هر طرف هر شکاف یعنی دندان در بین دو دندان اصلی قرار می گیرد. تفاوت این نوع با نوع سنتی این است که روکش ها متفاوت نصب می شود به شکلی که روکش سنتی بر روی دندان های مجاور قرار می گیرند و در نوع مریلند در پشت دندان های مجاور متصل می شود. نوع مریلند نیز باید در طرفین دندان ها به صورت طبیعی وجود داشته باشد.

نوع بریج محافظ ایمپلنت:

محافظ ایمپلنت با توجه به قوی ترین و پایدارترین سیستم ، یک بریج برای پشتیبانی ایمپلنت است معمولاً این نوع نیاز به دو عمل جراحی دارد:

طول می کشد تا چند ماه کامل شود. با این حال ، در حالی که یک بریج سنتی از تاج های دندانی روی دندان های اباتمنت استفاده می کند ، یک بریج مریلند از چارچوبی از فلز یا چینی استفاده می کند که به پشت دندانهای اباتمنت وصل شده است.

افرادی که می توانند از کاشت بریج دندانی استفاده کنند:

این نوع کاشت برای افرادی است که 3 دندان متوالی آنها از دست رفته است، این افراد به جای اینکه از دندان های مصنوعی که مرتبا لق می خورند استفاده کنند از نوع کاشت بریج استفاده می کنند. پروتز های ثابت و یا متحرک تا حدودی آزار دهنده هستند، فردی که دارای بیماری لثه است نمی تواند از این نوع کاشت استفاده کند زیرا بریج بر روی لثه انجام می شود و نیازمند لثه ای مقاوم و سالم است.

ایمپلنت:

بریج ایمپلنتی
بریج

ایمپلنت دندانی یکی از روش هایی است که می توان با آن جای خالی یک دندان را پر کرد. ریشه دندانی به کار رفته برای جایگزینی دندان، مصنوعی است و باید بدانید کاشت ایمپلنت برعکس بریج در درون استخوان فک انجام می گیرد به طوریکه در حدود 6 ماه کاملا به فک جوش می خورد. سپس بعد از گذاشتن ریشه، تاج دندانی به شکل مرتب و زیبایی قرار می گیرد.شاید بتوان گفت ایمپلنت تنها راهی است که فرد با کاشت آن احساس راحتی بیشتری نسبت به سایر روش های جایگزینی دندان دارد زیرا درون فک قرار داده می شود.

ایمپلنت نسبت به بریج دندانی بهتر است:

مزایای بریج دندانی چیست:

بریج دندانی یکی از روش های سنتی کاشت دندان است. این نوع روش دندان هایی زیبا را به شما خواهد داد. در صورت نداشتن تک دندان در درون دهان شما، بریج دندانی با هزینه کمی که دارد می تواند لبخندی زیبا را به شما تحویل دهد. شما می توانید به راحتی یک دندان طبیعی از این نوع دندان برای جویدن غذا استفاده کنید. شکل و رنگی که برای این نوع دندان انتخاب می شود، دقیقا به همان شکل و رنگ دندان های طبیعی شما است.

معایب بریج دندانی چیست:

معایب بریج دندانی

در بریج دندانی این احتمال وجود دارد که به دندان های کناری شما آسیب برساند و حتی باعث پوسیدگی دندان های طبیعی شما بشود. به دلیل اینکه بر روی لثه قرار می گیرد، ممکن است باعث پوسیدگی لثه شود و می توان از معایب بریج دندانی این طور گفت که باید به شکل دوره ای تعویض شود، در غیر اینصورت عمر آن کوتاه مدت است، میزان طول عمر این نوع دندان مصنوعی را حدود 5 سال قرار داده اند اما ممکن است بیشتر از این مدت دوام داشته باشند.

 قیمت بریج دندان :

هزینه این نوع کاشت نسبت به روش های دیگر مناسب تر است. این نوع هزینه متغیر است و بسته به اینکه چه نوع بریجی فرد انجام دهد، هزینه توسط دندانپزشکان تعیین می شود.

عوارض بریج دندانی:

هدف این مقاله ارائه خدمات باکیفیت و ماندگار با کیفیت بالا و طولانی در یک محیط شاد و راحت است و امیدواریم که شما از دیدگاه طولانی مدت ما نسبت به مراقبت از دندان خود قدردانی کنید. ما روشهای علمی را به شما یاد می دهیم كه به شما كمك می كنند به حفظ سلامت دهان توجه بیشتری کنید و دندان ها را از بیماری پوسیدگی و لثه دور نگه دارید و اطلاعاتی درباره راه هایی برای کاشت دندان های مفقود شده بدست اورید  . ما همچنین آرزو می کنیم تا انتخاب روش های علمی  از درمان های زیبایی دندانپزشکی را در اختیار شما قرار دهیم تا لبخندی را که همیشه مورد نظر شما بوده است به شما ببخشیم.

باید بدانید بعد از هر نوع کاشتی فرد باید مراقبت های دندانی خود را بیشتر کند. بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است و مراقبت از دندان هایی که کاشت شده اند بسیار سخت تر است.  طول عمر بریج دندانی را حداقل 5 سال و در صورت مراقبت های دندانی حداکثر 15 سال است، بنابراین هر چه مراقبت های دندانی مانند مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را به شکل مرتب انجام دهید، طول عمر کاشتی که انجام شده نیز بیشتر خواهد شد.

برچسب ها

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

    مرکز ایمپلنت
    WhatsApp مشاوره با پزشک