بریج دندان چیست | قیمت بریج در سال ۱۴۰۳

دسترسی سریع

بریج دندان یعنی پر کردن جای خالی دندان به صورت مصنوعی که در بین دندان های دیگر قرار گرفته می شود و در اصل دندان های دو طرف آن را نگه می دارند به این عمل پونتیک نیز گفته می شود.

بریج دندان چیست؟

آیا شده است در آینه به دندان های خود نگاه کنید و جای خالی برخی دندان ها لبخندتان را زشت نشان دهد.روش های زیادی وجود دارد که لبخندتان را زیبا کرده و جای خالی دندانتان را به شکل بسیار شگفت انگیزی پر می کند. بریج دندان یعنی پر کردن جای خالی دندان به صورت مصنوعی که در بین دندان های دیگر قرار گرفته می شود و در اصل دندان های دو طرف آن را نگه می دارند و به این عمل پونتیک نیز گفته می شود.

معمولا از مواد متفاوتی برای پر کردن دندان ها استفاده می شود تا دندان رنگ طبیعی خود را داشته و با دندان های دیگر هماهنگ شود، جنس انها معمولا از پرسلین بوده البته برخی افراد به دلخواه خود از جنس طلا نیز استفاده می کنند که به همان رنگ طلایی است.

بریج دندان چیست
بریج دندان چیست

در حالی که این ایده اغلب در فرهنگ ما نادیده گرفته شده است ، آمارها نشان می دهد که ۶۹٪ از بزرگسالان آمریکایی حداقل در ۴۴ سالگی دست کم یک دندان از دست رفته را تجربه کرده اند. این ناشی از یک پوسیدگی ریشه ای ، تصادف ، بیماری لثه یا پوسیدگی دندان است ، بریج یک راه حل برای بهبود جویدن و عزت نفس است.

هنگام جایگزینی دندان های از دست رفته ، پل های دندانی یکی از متداول ترین راه حل ها هستند. در اینجا ما انواع ، هزینه ها ، موارد استفاده و درمان های جایگزین را در مورد پل های دندانپزشکی پوشش خواهیم داد.

آیا بریج دندان خوب است ؟

بریج دندان به طور کلی از هزینه مناسبی برخودار می باشد و میتواند جایگزینی برای دندان از دست رفته شما باشد اما ایمپلنت دندان انتخاب بهتری می باشد.

قیمت بریج دندان ۱۴۰۳

قیمت بریج دندان
قیمت بریج دندان

هزینه این نوع کاشت نسبت به روش های دیگر مناسب تر است. این نوع هزینه متغیر است و بسته به اینکه چه نوع بریجی فرد انجام دهد، هزینه توسط دندانپزشکان تعیین می شود.

بریج دندان قیمت و انواع مختلفی دارد که هر کدام ساختار متفاوتی دارد که بر روی قیمت بریج دندان موثر هستند. یکی دیگر از عوامل موثر بر تعرفه بریج دندان ، کیفیت جنس بریج است.

بریج ها از مواد مختلفی ساخته می شوند و هر کدام دارای زیبایی ، استحکام و طول عمر متفاوتی هستند و مسلما هرچه کیفیت مواد بیشتر باشد ، هزینه بریج دندان بیشتر میشود.

قیمت بریج دندان
قیمت بریج دندان را نمیتوان به طور دقیق اعلام کرد و ابتدا باید نوع ، جنس بریج شما توسط پزشک تعیین شود .
شما می توانید برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


فیلم بریج دندان

در انیمیشن بریج دندان زیر شما می توانید با نحوه گذاشتن بریج دندان آشنا شوید و ساختار کلی بریج دندان به خوبی نمایش داده می شود.

فیلم بریج دندان

پرسش و پاسخ بریج دندان

بریج دندان چیست ؟
بریج دندانی یکی از درمان های محبوب برای جایگزینی دندان از دست رفته است که در این درمان با استفاده از دندان های مجاور بی دندانی ، پلی ساخته می شود و ناحیه بی دندانی با یک شبه دندان پر می شود.
آیا بریج دندان دردناک است؟
اگر با روند مراحل انجام بریج دندان آشنا شوید ، متوجه می شوید بریج دندان ، بی درد بوده و دردی شما در طول درمان احساس نخواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر مقاله ما را دنبال کنید.
بریج دندان بهتر است یا ایمپلنت ؟
ایمپلنت های دندانی در مقابل بریج های مزایای بسیار زیادی دارند و شباهت بسیار زیادی نسبت به دندان طبیعی دارند اما در بریج دندان طول و هزینه درمان کمتر است.
قیمت بریج دندان چه قدر است ؟
قیمت بریج های دندانی به عوامل همچون جنس روکش ، تعداد روکش بستگی دارد و قیمت دقیق آن باید توسط پزشک بعد از انجام معاینه برای شما تعیین شود. با پر کردن فرم های ما کارشناسان ما با شما تماس خواندن گرفت .

بریج دندان چقدر طول می کشد؟

انجام بریج دندان به طور کلی در حدود دو جلسه انجام می شود که به این صورت است که در جلسه اول ابتدا دندان های مجاور تراش داده می شود و قالب گیری انجام می شود. قالب ها به لابراتور ارسال شده و پس از ساخت به کلینیک ارسال میشود و در جلسه بعد این بریج بر روی دندان های شما قرار میگیرد.

ارزان ترین روش جایگزینی دندان از دست رفته چیست؟

یکی از ارزان ترین درمان های جایگزینی دندان ، بریج دندان است. بریج دندان به نسبت ایمپلنت ها از هزینه کمتری برخوردار است اما ایمپلنت دندان در کنار مزایای بسیار زیادی که دارد ، قطعا ارزش این هزینه را دارد.

آیا می توان بریج دندان را در یک روز انجام داد؟

بریج های دندانی باید ابتدا بعد از انجام تراش دندان ، قالب گیری شود و قالب ها در لابراتور ساخته شود و پس از ساخته شدن بر روی دندان شما قرار می گیرد.

آیا بریج دندان به دندان شما آسیب می رساند؟

برای انجام بریج دندان، ابتدا باید بر روی دندانهای مجاور تراش انجام شود و این تراش بخشی از مینای دندان را از بین می برد اما روکش بریج بر روی آن قرار می گیرد. به طور کلی دندان هایی که بریج می شوند ، دارای آسیب پذیری بالاتری هستند و نیاز به مراقبت های ویژه دارند تا پوسیده نشوند.

با بریج دندان چه چیزی نمی توانید بخورید؟

امروزه روکش های بریجی که ساخته می شوند ، دارای استحکام بالایی هستند اما از انجایی که در بریج دندان  استحکام از دندان های مجاور است ، دارای استحکامی به اندازه ایمپلنت دندان نمی باشد. بهتر است با دندان های بریج شده از خوردن آبنبات های سفت ، سبزیجات خام و آجیل های سفت خودداری فرمایید و فشار زیادی بر روی آن وارد نکنید.

مراحل بریج دندان

بریج های دندانی یکی از روش های جایگزینی برای دندان های از دست رفته است و دارای هزینه بسیار به صرفه است. برای پاسخ به سوال اینکه بریج دندان چگونه انجام می شود و یا نحوه انجام بریج دندان چگونه است با ما در این مقاله همراه باشید.

مراحل بریج دندان
مراحل بریج دندان

ابتدا برای انجام بریج دندان ، ابتدا از دندان های قالبگیری می شود. دندانپزشک ماده ای خمیری شکل که خاصیت شکل پذیری دارد را بر روی ناحیه بی دندانی قرار می دهد ، تا فرم و قالب مورد نظر گرفته شود.

از دندانهایی که قرار است به عنوان پایه برای پل استفاده شود ، تا حدی برای قراردادن روکش ها به تراش احتیاج دارند. تراش بر روی این دندان ها تا حدی است ، شباهت خود را نسبت به دندان طبیعی از دست ندهند و سپس از دندان های تراشیده شده نیز قالب گیری انجام می شود.

پس آماده شدن بریج های شما ، آن ها را بر روی دندان های قرار میگیرند و در صورتی که فضای خالی را به خوبی پر کرده باشد ، قالب ها را با استفاده از چسب بر روی دندان های می چسبانند.

در آخر دندانپزشک ، نکات های مراقبتی و نگهداری از بریج های دندان را برای شما شرح و آموزش می دهد زیرا عمر بریج های دندان شما ، نسبت مستقیمی با نحوه مراقبت شما از آن ها دارد.

انواع بریج دندان

بریج های دندانی نیز دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام از نوع ها برای درمان و طول عمر بهتر و وابسته به شرایط شما توسط پزشک به شما پیشنهاد می شود.

بریج دندان های معمولی

بریج دندان
بریج دندان

در این نوع بریج ها برای استحکام از دندانهای مجاور ناحیه بی دندانی استفاده می شود و این نوع بریج ها بیشتر توسط افراد شناخته می شود.

بریج دندان کانتی لور

در این نوع بریج وقتی مورد استفاده قرار می گیرد که در کنار ناحیه بی دندانی ، فقط یک دندان طبیعی وجود داشته باشد. منظور از این نوع این است که استحکام بریج بر روی دندان کناری قرار گرفته خواهد شد و ممکن این دندان را دچار آسیب کند.

بریج های متکی بر ایمپلنت

بریج های دندانی به معنای پل زدن می باشد. این این نوع بریج به جای ایجاد استحکام از دندان های مجاور ، از پایه های ایمپلنت استفاده می شد. ایمپلنت های دندان در درون فک قرار می گیرد و روکش ها بر روی آن قرار می گیرد. مزیت این درمان این است که از تحلیل استخوان جلوگیری می کند.

بریج مریلند

در این نوع بریج دندانی ، برای برقرار استحکام دندانی از یک چارچوب آهنی یا فلزی استفاده می شود.

فیلم انواع بریج دندان

فیلم انواع بریج دندان

در ویدئو آماده شده در سایت مرکز ایمپلنت به بررسی انواع بریج دندان می پردازیم.

تفاوت ایمپلنت و بریج

بریج ایمپلنتی
بریج
 • از لحاظ بهداشتی ایمپلنت نسبت به بریج بسیار بهتر است، زیرا این نوع دندان مصنوعی درون فک قرار داده می شود و به راحتی مسواک زده شده و می توانید نخ دندان بکشید.
 • دندانی که از طریق ایمپلنت کاشت می شود عمری طولانی تر نسبت به بریج دارد زیرا ریشه دندان ایمپلنتی از تیتانیوم است و این جنس وقتی به خوبی با فک جوش بخورد نسبت به پوسیدگی دندان مقاوم است و حتی بسیاری از افراد تا آخر عمر این نوع دندان را مانند دندان های خود می دانند.
 • ایمپلنت دندانی زیباست، البته دندان هایی که از طریق بریج گذاشته می شوند نیز در صورت تراش خوب و جنس عالی داشتن بسیار زیبا هستند. اما ایمپلنت های دندانی به دلیل اینکه کاملا رویه یک دندان طبیعی را به شما نشان می دهند، زیباتر و مقاوم تر هستند.
 • قطعا هزینه ایمپلنت از بریج دندانی بسیار بیشتر است، اما می توان گفت بریج دندانی هر چند سال یکبار باید توسط متخصص چک شود و در صورت شکستن و یا از بین رفتن چسب دندانی باید مراجعات زیادتری نسبت به ایمپلنت داشت.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی یکی از روش هایی است که می توان با آن جای خالی یک دندان را پر کرد. ریشه دندانی به کار رفته برای جایگزینی دندان، مصنوعی است و باید بدانید کاشت ایمپلنت برعکس بریج در درون استخوان فک انجام می گیرد به طوریکه در حدود ۶ ماه کاملا به فک جوش می خورد. سپس بعد از گذاشتن ریشه، تاج دندانی به شکل مرتب و زیبایی قرار می گیرد.شاید بتوان گفت ایمپلنت تنها راهی است که فرد با کاشت آن احساس راحتی بیشتری نسبت به سایر روش های جایگزینی دندان دارد زیرا درون فک قرار داده می شود.

مزایای بریج دندان

بریج دندانی یکی از روش های سنتی کاشت دندان است.که فواید بریج دندان بریج دندان اعم از :

 • بازگشت زیبایی لبخند با هزینه به صرفه
 • طول درمان و جلسات درمان پایین
 • بازگشت زیبایی دندان از دست رفته
 • بدون نیاز به انجام جراحی کاشت دندان

معایب بریج دندان

معایب بریج دندان
معایب بریج دندان

در بریج دندانی این احتمال وجود دارد که به دندان های کناری شما آسیب برساند و حتی باعث پوسیدگی دندان های طبیعی شما بشود. به دلیل اینکه بر روی لثه قرار می گیرد، ممکن است باعث پوسیدگی لثه شود و می توان از معایب بریج دندانی این طور گفت که باید به شکل دوره ای تعویض شود، در غیر اینصورت عمر آن کوتاه مدت است، میزان طول عمر این نوع دندان مصنوعی را حدود ۵ سال قرار داده اند اما ممکن است بیشتر از این مدت دوام داشته باشند.

افرادی که می توانند از کاشت بریج دندانی استفاده کنند

این نوع کاشت برای افرادی است که ۳ دندان متوالی آنها از دست رفته است، این افراد به جای اینکه از دندان های مصنوعی که مرتبا لق می خورند استفاده کنند از نوع کاشت بریج استفاده می کنند. پروتز های ثابت و یا متحرک تا حدودی آزار دهنده هستند، فردی که دارای بیماری لثه است نمی تواند از این نوع کاشت استفاده کند زیرا بریج بر روی لثه انجام می شود و نیازمند لثه ای مقاوم و سالم است.

عوارض بریج دندان

 • چسب دندانی در این نوع کاشت ممکن است بعد از چند سال از بین برود بنابراین باید آن را تمدید کرد.
 • اگر بهداشت دندانی رعایت نشود دندان های کناری پوسیده می شوند، باید همیشه مسواک بزنید و نخ دندان بکشید تا دندان ها پوسیده نشوند.

هدف این مقاله ارائه خدمات باکیفیت و ماندگار با کیفیت بالا و طولانی در یک محیط شاد و راحت است و امیدواریم که شما از دیدگاه طولانی مدت ما نسبت به مراقبت از دندان خود قدردانی کنید. ما روشهای علمی را به شما یاد می دهیم كه به شما كمك می كنند به حفظ سلامت دهان توجه بیشتری کنید و دندان ها را از بیماری پوسیدگی و لثه دور نگه دارید و اطلاعاتی درباره راه هایی برای کاشت دندان های مفقود شده بدست اورید  . ما همچنین آرزو می کنیم تا انتخاب روش های علمی  از درمان های زیبایی دندانپزشکی را در اختیار شما قرار دهیم تا لبخندی را که همیشه مورد نظر شما بوده است به شما ببخشیم.

باید بدانید بعد از هر نوع کاشتی فرد باید مراقبت های دندانی خود را بیشتر کند. بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است و مراقبت از دندان هایی که کاشت شده اند بسیار سخت تر است.  طول عمر بریج دندانی را حداقل ۵ سال و در صورت مراقبت های دندانی حداکثر ۱۵ سال است، بنابراین هر چه مراقبت های دندانی مانند مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را به شکل مرتب انجام دهید، طول عمر کاشتی که انجام شده نیز بیشتر خواهد شد.

ایا بریج دندان درد دارد  ؟

اصولا یکی از سوالات رایجی که هر فرد قبل از انجام درمانی برایش مطرح می شود که آیا بریج دندان درد دارد؟ بریج های دندانی مانند پلی عمل می کنند و به کمک دندانهای مجاور ناحیه بی دندانی ، یک شبه دندان ایجاد می کنند.

برای قرار دادن بریج ها بر روی دندان های مجاور ، نیاز به تراش کمی وجود دارد که دکتر از بی حسی برای شما استفاده می کند و شما در طول انجام بریج دندان دردی را احساس نخواهید کرد اما ممکن است این دندان تا چند روز حساس شود.

اصولا بریج های دندانی دارای درد خاصی نیستند و فرد می تواند بعد از انجام بریج به تمامی کار های روزمره خود برسد و درد یا حساسیت بعد از انجام بریج تا چند روز به طور کامل تسکین پیدا می کند.

رنگ بریج دندان

بریج های دندانی جنسی مشابه با روکش های دندان هستند و این بریج های دندان نیز باید انتخاب رنگ آنها با دقتی بیشتری انجام شود تا بین بریج ها و دندانها هماهنگی خاصی وجود داشته باشد. رنگ بریج های دندانی از مهمترین عامل ها در زیبایی بریج هستند و باید وابسته به رنگ دندان ها و پوست انتخاب شود.

همچنین جنس روکش ها نیز رنگ بریج ها موثر است و این روکش های سرامیکی دارای شفافیت بیشتری هستند و رنگ طبیعی تری به دندان می بخشند.

طول عمر بریج دندان

عمر بریج های دندانی به فاکتور های مختلفی اعم از جنس روکش ساخته شده ، نحوه مراقبت و نوع بریج دارد اما به طور متوسط عمر بریج های دندانی حدود ۱۰ سال است و نحوه مراقبت این طول عمر میتواند کاهش یا افزایش داشته باشد.

از عوامل کوتاه شدن عمر بریج های دندانی بسته به غذاهایی که مصرف می کنید و قدرت دندان های مجاور است.

آیا بریج دندان خوب است

بریج های دندانی ، به نسبت ایمپلنت ها گزینه های مناسبی نیستند و دارای معایب بسیار به نسبت به ایمپلنت ها است. مهم ترین معایب بریج دندانی ایجاد تراش در دندان های مجاور است و باعث تضعیف ، آسیب به این دندان ها می شود.

به طور کلی بین بریج و ایمپلنت ، ایمپلنت ها گزینه بهتری هستند اما با توجه به اینکه بریج های دندانی دارای طول درمان و هزینه کمتری هستند ممکن است برای برخی از افراد بسته به شرایط خود بریج را انتخاب کنند.

تعویض بریج دندان

بریج های دندانی عمر مفید و مشخصی دارند و مادام العمر نیستند و ممکن است نیاز به تعویض وجود داشته باشد. طول عمر بریج های دندانی حدود ۵ تا ۸ است و بعد از ایجاد مشکلات بریج های دندانی تعویض می شوند. مراحل تعویض بریج های دندانی با روند معمولی آن تفاوت چندانی ندارد.

مشکلات بریج دندان

بریج های دندانی یکی از درمان های بی دندانی می باشند که کنار تمامی مزایا و معایبی که دارد، ممکن است برخی مشکلات را داشته باشند.

یکی از رایج ترین مشکلات بریج دندان ، تراش دندان مجاور یا تکیه گاه است. از آنجایی که بریج های دندانی مادام العمر نیستند ، بعد از حذف بریج دندان ، حتما باید دندان تکیه گاه روکش بشود.

یکی دیگر از مشکلات بریج دندان نیاز به مراقبت های ویژه از آن است. باید مراقبت ویژه ای دندان تکیه گاه داشته باشید زیرا به علت تراش ، مقاومت کمتری در برابر پوسیدگی دارد و همچنین سلامت آن برابر سلامت دندان بریج شده شما می باشد.

بریج دندان چقدر طول میکشد ؟

شاید یکی از مسائلی که برای شما در انتخاب بریج دندان یا ایمپلنت مطرح باشد ، این است بریج دندان چه قدر طول می کشد ؟ ایمپلنت دندانی در کنار مزایای بسیار زیادی که دارد اما مدت زمانی نیاز است تا پایه به استخوان فک جوش بخورد.

بریج دندان در حدود ۱ الی ۲ هفته به طول می انجامد و در طی دو جلسه انجام می شود.

برای بریج دندان ابتدا به پیش پزشک مراجعه می کنید ، تراش های لازم انجام شده و قالب گیری انجام می شود. قالب ها به لابراتور ارسال می شود. در لابراتور بریج های شما ساخته شده و پس از آماده شدن آن ها شما به پیش پزشک مراجعه می کنید تا بریج ها بر روی دندان شما قرار بگیرد.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

  دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.