اوردنچر دندان چیست به همراه قیمت اوردنچر + فیلم

دسترسی سریع

اوردنچر چیست ؟

همه ی افراد ممکن است در طول دوره ی زندگی خود دچار بی دندانی بشوند. در برخی از افراد ممکن است که بی دندانی کامل در یک داشته باشند . برای اینگونه افراد درمان های متفاوتی مانند ایمپلنت ، دست دندان و اوردنچر وجود دارد.

اوردنچر های دندانی در مقایسه با درمان مشابه از هزینه به صرفه و استحکام قابل قبولی برخوردار است. اوردنچر های دندانی بر روی پایه های ایمپلنت قرار می گیرد و مشکلات لقی دست دندان ها ندارد و به علت پایه های ایمپلنت کمتر برای ایمپلنت ، از ایمپلنت کامل هزینه کمتری در بر دارد.

اوردنچر چیست
اوردنچر چیست

اوردنچر ثابت یک نوع از این عمل بوده، و روش دیگری که برای آن می توانیم بیان نماییم اوردنچر بر پایه ایمپلنت است. ایمپلنت ها از فلز تیتانیوم ساخته می شوند، و درون استخوان فک جای می گیرند. به نوعی وظیفه ریشه دندان را بر عهده دارند. 

اوردنچر دندان چیست
در اصل باید بگوییم این روش درمانی، مشکل لق بودن دندان های مصنوعی را بر دهان، حل می کند. به نوعی پروتز کامل است که در استخوان فک و بر روی تعدادی پایه قرار می گیرد. این روش خود به انواع مختلفی تقسیم می شود.

اوردنچر متکی بر دندان به گونه ای عمل می کند که جای خالی دندان را در دهان بیمار پر کند. بعد از آن روکش دندانی بر روی آن قرار گرفته و نمای مناسبی بدست می آورد. اصولا انجام این روش کاشت دندان، هم به صورت اوردنچر فک بالا، و هم به روش اوردنچر فک پایین توسط پزشک صورت می پذیرد. 

قیمت اوردنچر دندان

قیمت اوردنچر دندان چقدر است ؟ به صورت میانگین قیمت اوردنچر دندان ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد.

اگر بخواهیم در مورد هزینه اوردنچر دندان سخن بگوییم، باید بیان نماییم که هزینه اوردنچر به تعداد ایمپلنت هایی که درفک کاشته می شود بسیار بستگی دارد. از طرف دیگر قیمت ایمپلنت اوردنچر ممکن است بسته به تعداد عمل جراحی که بر روی فک انجام می شود نیز متغیر باشد.

اوردنچر

برای درخواست وقت ویزیت و مشاوره رایگان با متخصص کافی است باشماره ۰۹۰۳۶۸۲۶۹۳۸ یا ۰۲۱۹۱۰۹۱۰۰۲ تماس بگیرید و یا از طریق چت واتس اپ و تلگرام با ما درارتباط باشید.همچنین با تکمیل فرم نوبت دهی زیر در سریع ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

رزرو نوبت


زمانی که شما اقدام به پروتز دندان در فک بالا یا فک پایین می نمایید، باید بانید چه تعداد ایمپلنت باید در آن به کار رود. زیرا هزینه اوردنچر فک بالا و هزینه اوردنچر فک پایین می تواند به صورت مجزا محاسبه شود، آن هم بسته به تعداد ایمپلنت هایی که در فک استفاده می شود. 

قیمت اوردنچر
قیمت اوردنچر

حتی نوع پروتزی که برای دندان استفاده می شود، نیز می تواند در میزان هزینه پروتز دندان تاثیر گذار باشد. باید خاطر نشان کنیم با تمام  مزایا و معایبی که در مورد این روش درمانی بیان نمودیم، مسلما با این روش درمانی ابتدا هزینه بالایی پرداخت می شود، اما در بلند مدت می تواند صرفه جویی مناسبی برای پروتز دندان و استفاده از دندان های مصنوعی به شمار رود. 

بسیاری از افراد پس از مدتی نیاز به ترمیم و تعویض دندان های مصنوعی خود می یابند، که با انجام اوردنچر می توان این مسئله را از بین برد. 

برای اطلاع از قیمت اوردنچر با شماره ۰۹۰۳۶۸۲۶۹۳۸ تماس بگیرید یا از طریق تلگرام و واتساپ با ما در تماس باشید .

فیلم اوردنچر دندان

اوردنچر

پرسش و پاسخ متداول اوردنچر

اوردنچر ثابت چیست ؟
منظور از اوردنچر های ثابت ، به اوردنچر هایی گفته می شود که قابلیت جا به جایی ندارند . در اوردنچر های ثابت ، دست دندان ها بر روی پایه های ایمپلنت قرار گرفته اند .
دست دندان کامل اوردنچر چیست ؟
منظور از دست دندان های کامل اوردنچر ، یعنی قرار دادن یک دست دندان کامل برای یک فک است .
اوردنچر متکی بر ایمپلنت بهتر یا دست دندان های سنتی ؟
اوردنچر ها اصولا متکی بر ایمپلنت هستند و به همین دلیل دارای استحکام بسیار بالایی هستند و از تحلیل استخوان جلوگیری می کنند و صد در صد تفاوت های بسیاری اعم از تکلم و جویدن بهتر نسبت به دست های سنتی دارند .
مراحل لابراتواری ساخت اوردنچر چگونه است ؟
ابتدا دندانپزشک باید جراحی ایمپلنت را برای شما انجام دهد و پس از جوش خوردن پایه ها به فک ، مرحله قالب گیری آغاز می شود و قالب به لابراتور ارسال می شود . پس از ساخته شدن دست دندان و ارسال آن توسط لابراتور ، بر روی پایه های ایمپلنت های شما سوار می شوند .

جراحی اوردنچر

اوردنچر های دندانی ، دست دندانی هایی هستند که بر روی پایه های ایمپلنت قرار می گیرند و منظور از جراحی اوردنچر ، جراحی برای قراردادن پایه ایمپلنت است. پایه های ایمپلنت از جنس تیتانیوم هستند و سازگاری بالایی با بدن داشته و به استخوان بدن جوش می خورند.

برای جراحی اوردنچر دندانپزشک ابتدا تعیین می کند که برای فک شما چند عدد پایه نیاز است. سپس بر روی لثه شما برشی ایجاد می کند و پایه ایمپلنت را در درون فک شما قرار می دهد. سپس شما چند ماه احتیاج به زمان دارید تا پایه های ایمپلنت به خوبی به استخوان فک شما جوش بخورند تا بتوان اوردنچر ها را بر روی آن ها قرار داد.

مقایسه اوردنچر

مقایسه اوردنچر با درمان مشابه
مقایسهاوردنچرایمپلنت کاملدست دندان
قدرت جویدنبستگی به تعداد پایه دارد.همانند دندان های طبیعی و بیشترین استحکامبه علت پشتیبانی لثه از سایر درمان ها کمتر می باشد.
هزینه درماندر کنار استحکام قابل قبول ، از هزینه مناسبی برخوردار است.به علت تعداد پایه ی ایمپلنت بالا ، بیشترین هزینه را دارد.هزینه کمتر به نسبت سایر درمان ها
قدرت تکلمعالیعالیممکن است مشکلاتی ایجاد کند.
طول درمانچند ماهبرای ایمپلنت کال چدین ماه زمان لازم استچند هفته
جلوگیری از تحلیل استخوانبلهبلهخیر

اوردنچر متکی بر ایمپلنت بهتر یا دست دندان های سنتی ؟

اوردنچر های متکی بر ایمپلنت تفاوت های بسیار زیادی با دست دندان های سنتی دارند . اوردنچرها به دلیل اینکه بر روی پایه های ایمپلنت سوار می شوند از استحکام بسیار بالاتری نسبت به دست دندان های برخوردار هستند و جویدن را بسیار راحت تر انجام می شود .

تفاوت اوردنچر و دست دندان
تفاوت اوردنچر و دست دندان

همچنین اوردنچر های مانند دست دندان های دچار لقی نمی شوند و تکلم در آن ها بهتر انجام می شوند. همچنین اوردنچر به دلیل متکی بودن بر ایمپلنت از تحلیل استخوان جلوگیری می کند .

انواع اوردنچر کدام است؟

انواع کاشت و پروتز دندان به روش دنچر را می توانیم به سه دسته کلی تقسیم بندی نماییم. هر یک از این روزها عملکرد متفاوتی دارند که به انها اشاره خواهیم نمود.

انواع اوردنچر
انواع اوردنچر

کاشت دندان متکی بر بافت لثه

در این روش ایمپلنت هایی که در فک بالا و فک پایین قرار گرفته اند، کاشت دندان مستقیما بر روی آنها خواهد بود. روش اتصالی در این روش باید کاملا با ایمپلنت منطبق باشد. بسته به نظر بیمار، تا هر زمان که بخواهد اوردنچر در جای خود باقی مانده و خارج نمی شود. 

البته می توانیم این روش درمانی و کاشت دندان را شبیه ترین روش به دندان مصنوعی سنتی به شمار آوریم. از این رو می تواند حداقل استانداردهایی را که لازم است برای بیماری که دندان های خود را به کل از دست داده است، فراهم کند.

اوردنچر بر پایه ایمپلنت

در این روش که یکی از متداول ترین و بهترین روش های کاشت دندان می باشد، ایمپلنت ها حکم حمایت کننده تمام را در دهان بر عهده دارند. به نوعی دندان های مصنوعی کامل یا با ضمائمی، به ایمپلنت ها متصل شده، یا از طریق تاج های تلسکوپی روی آن قرار می گیرند.

برای اوردنچر بر پایه ایمپلنت نیاز به کاشت ۴ تا ۶ ایمپلنت خواهیم داشت. که درفک کاشته می شود. البته این که بسته به فشار و نیروی وارده، پزشک تعداد آنها را مشخص خواهد کرد. 

کاشت دندان متکی بر ایمپلنت و لثه

 در این روش پروتز دندان با دو ایمپلنت که به جای دندان های نیش یا آسیاب استفاده می شود، بر روی لثه صورت می گیرد. باید برای این کار از یک میله که ایمپلنت ها را به یکدیگر متصل می کند، استفاده نماییم. از این رو به این روش اوردنچر میله ای نیز می گویند.

متخصص اوردنچر و پروتز دندان

معمولا این مسئله برای تمامی بیماران از اهمیت بالایی برخوردار است. داشتن یک پزشک و متخصص برای پروتز دندان، از مهمترین فاکتور های کاشت دندان به شمار می رود. اگر شما برای انجام چنین جراحی حساسی به کلینیک های نامعتبر مراجعه نمایید، بدون تردید می تواند برای شما خسارات و خطرات بسیاری به بارآورد.

پس به یاد داشته باشید یک متخصص اوردنچر مسلما می توانید به میزان بالایی عوارض و خطرات پروتز دندان را از شما دور کند. دقت و حساسیت بالایی که این روش درمانی با خود به همراه دارد، ریسک بیمار را برای مراجعه به هر پزشکی کاهش می دهد. 

مشکلات اوردنچر

هر روش درمانی برای خود مشکلات خاصی را به همراه دارد. پروتز دندان نیز یکی از این روش های درمانی می باشد. برخی از هزینه بالای آن گلایه می کنند و برخی دیگر از خطرات انجام آن می ترسند. اما این که پروتز دندان مشکلاتی را با خود به همراه داشته باشد، امری طبیعی است. 

اگر توسط یک پزشک ماهر و با تجربه اوردنچر دندان انجام شود، مشکلات آن تا حدود بسیار زیادی کاهش و حتی از بین خواهد رفت. پس اولین فاکتور برای انجام این روش درمانی، مراجعه به پزشک متخصص در یک کلینیک معتبر خواهد بود. 

در غیر این صورت باید خاطر نشان کنیم که هر روش درمانی برای خود مزایا و معایبی را به همراه دارد. که تنها می توان آنها را کاهش داد و در برخی مواقع با رعایت برخی نکات، آنها را از میان برداشت. 

مزایای اوردنچر یا پروتز دندان

از جمله مزایایی که می توانیم برای پروتز دندان بیان نماییم، جلوگیری از تحلیل استخوان های فک است. در این روش چون پروتز بر روی ریشه های طبیعی دندان که در فک قرار داشته اند، جای گرفته است، بر خلاف دندان مصنوعی، منجر به تحلیل رفتن استخوان نمی شوند. 

مزایا اوردنچر
مزایا اوردنچر

ایمپلنت ها در اصل همچون ریشه ای مستحکم بر روی استخوان فک قرار گرفته و از چروک شدن و جمع شدن فک به راحتی جلوگیری می نمایند. از طرف دیگر استفاده از اوردنچر می تواند به حفظ ساختار چهره کمک بسیار زیادی نماید. 

می توانید با پروتز دندان احساس راحتی بیشتری داشته باشید و در حین غذا خوردن راحت تر غذا را بجوید. که این مسئله کمک می کند تا غذای شما راحت تر نیز هضم شود. از طرف دیگر جنس تیتانیوم ایمپلنت هایی که جهت اوردنچر استفاده می شود، از مقاومت و طول عمر بالایی برخورداراند. که استفاده از آنها می تواند دندان ها را در برابر هر خطری محافظت نماید. 

معایب اوردنچر 

از جمله مهمترین معایبی که می توانیم برای این روش درمانی بیان نماییم، مدت زمان ترمیم آن است. اصولا باید پس از پروتز دندان هر ۶ تا یک سال به پزشک مراجعه نماییم. تا اگر مشکلی در اباتمنت یا ایمپلنت های دندان رخ داد، به سرعت برطرف شود. 

در بیشتر مواقع افراد از دندان های مصنوعی خود همچون دندان های طبیعی شان به خوبی مراقبت نمی کنند. که این مسئله منجر به آسیب رساندن به دندان می شود. نیاز است که فرد برای ترمیم یا تعویض مشکل به پزشک مراجعه کند. اگر مراقبت با دقت صورت پذیرد، مسلما دیگر نیازی به تعمیر یا تعویض نخواهد بود. 

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

    دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.