09336661088 - 46132385 info@markazimplant.com

اوردنچر

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


اوردنچر چیست ؟

اوردنچر
اوردنچر چیست

یکی از روش های زیبا سازی دندان ها که بسیار مورد توجه دندانپزشکان قرار گرفته است، اوردنچر می باشد. در این روش افرادی که بدون دندان شده اند، می توانند اقدام به پروتز دندان نموده یا از دندان های مصنوعی بر روی فک استفاده کنند.

حتما از خود می پرسید اوردنچر چیست؟ در اصل باید بگوییم این روش درمانی، مشکل لق بودن دندان های مصنوعی را بر دهان، حل می کند. به نوعی پروتز کامل است که در استخوان فک و بر روی تعدادی پایه قرار می گیرد. این روش خود به انواع مختلفی تقسیم می شود.

اوردنچر ثابت یک نوع از این عمل بوده، و روش دیگری که برای آن می توانیم بیان نماییم اوردنچر بر پایه ایمپلنت است. ایمپلنت ها از فلز تیتانیوم ساخته می شوند، و درون استخوان فک جای می گیرند. به نوعی وظیفه ریشه دندان را بر عهده دارند. 

اوردنچر متکی بر دندان به گونه ای عمل می کند که جای خالی دندان را در دهان بیمار پر کند. بعد از آن روکش دندانی بر روی آن قرار گرفته و نمای مناسبی بدست می آورد. اصولا انجام این روش کاشت دندان، هم به صورت اوردنچر فک بالا، و هم به روش اوردنچر فک پایین توسط پزشک صورت می پذیرد. 

انواع اوردنچر کدام است؟

انواع اوردنچر
انواع اوردنچر کدام است

انواع کاشت و پروتز دندان به روش دنچر را می توانیم به سه دسته کلی تقسیم بندی نماییم. هر یک از این روزها عملکرد متفاوتی دارند که به انها اشاره خواهیم نمود.

کاشت دندان متکی بر بافت لثه:

در این روش ایمپلنت هایی که در فک بالا و فک پایین قرار گرفته اند، کاشت دندان مستقیما بر روی آنها خواهد بود. روش اتصالی در این روش باید کاملا با ایمپلنت منطبق باشد. بسته به نظر بیمار، تا هر زمان که بخواهد اوردنچر در جای خود باقی مانده و خارج نمی شود. 

البته می توانیم این روش درمانی و کاشت دندان را شبیه ترین روش به دندان مصنوعی سنتی به شمار آوریم. از این رو می تواند حداقل استانداردهایی را که لازم است برای بیماری که دندان های خود را به کل از دست داده است، فراهم کند.

اوردنچر بر پایه ایمپلنت:

در این روش که یکی از متداول ترین و بهترین روش های کاشت دندان می باشد، ایمپلنت ها حکم حمایت کننده تمام را در دهان بر عهده دارند. به نوعی دندان های مصنوعی کامل یا با ضمائمی، به ایمپلنت ها متصل شده، یا از طریق تاج های تلسکوپی روی آن قرار می گیرند.

برای اوردنچر بر پایه ایمپلنت نیاز به کاشت 4 تا 6 ایمپلنت خواهیم داشت. که درفک کاشته می شود. البته این که بسته به فشار و نیروی وارده، پزشک تعداد آنها را مشخص خواهد کرد. 

کاشت دندان متکی بر ایمپلنت و لثه:

 در این روش پروتز دندان با دو ایمپلنت که به جای دندان های نیش یا آسیاب استفاده می شود، بر روی لثه صورت می گیرد. باید برای این کار از یک میله که ایمپلنت ها را به یکدیگر متصل می کند، استفاده نماییم. از این رو به این روش اوردنچر میله ای نیز می گویند.

متخصص اوردنچر و پروتز دندان

اوردنچر

معمولا این مسئله برای تمامی بیماران از اهمیت بالایی برخوردار است. داشتن یک پزشک و متخصص برای پروتز دندان، از مهمترین فاکتور های کاشت دندان به شمار می رود. اگر شما برای انجام چنین جراحی حساسی به کلینیک های نامعتبر مراجعه نمایید، بدون تردید می تواند برای شما خسارات و خطرات بسیاری به بارآورد.

پس به یاد داشته باشید یک متخصص اوردنچر مسلما می توانید به میزان بالایی عوارض و خطرات پروتز دندان را از شما دور کند. دقت و حساسیت بالایی که این روش درمانی با خود به همراه دارد، ریسک بیمار را برای مراجعه به هر پزشکی کاهش می دهد. 

مشکلات اوردنچر

هر روش درمانی برای خود مشکلات خاصی را به همراه دارد. پروتز دندان نیز یکی از این روش های درمانی می باشد. برخی از هزینه بالای آن گلایه می کنند و برخی دیگر از خطرات انجام آن می ترسند. اما این که پروتز دندان مشکلاتی را با خود به همراه داشته باشد، امری طبیعی است. 

اگر توسط یک پزشک ماهر و با تجربه اوردنچر دندان انجام شود، مشکلات آن تا حدود بسیار زیادی کاهش و حتی از بین خواهد رفت. پس اولین فاکتور برای انجام این روش درمانی، مراجعه به پزشک متخصص در یک کلینیک معتبر خواهد بود. 

در غیر این صورت باید خاطر نشان کنیم که هر روش درمانی برای خود مزایا و معایبی را به همراه دارد. که تنها می توان آنها را کاهش داد و در برخی مواقع با رعایت برخی نکات، آنها را از میان برداشت. 

مزایای اوردنچر یا پروتز دندان

مزایا اوردنچر
مزایا اوردنچر

از جمله مزایایی که می توانیم برای پروتز دندان بیان نماییم، جلوگیری از تحلیل استخوان های فک است. در این روش چون پروتز بر روی ریشه های طبیعی دندان که در فک قرار داشته اند، جای گرفته است، بر خلاف دندان مصنوعی، منجر به تحلیل رفتن استخوان نمی شوند. 

ایمپلنت ها در اصل همچون ریشه ای مستحکم بر روی استخوان فک قرار گرفته و از چروک شدن و جمع شدن فک به راحتی جلوگیری می نمایند. از طرف دیگر استفاده از اوردنچر می تواند به حفظ ساختار چهره کمک بسیار زیادی نماید. 

می توانید با پروتز دندان احساس راحتی بیشتری داشته باشید و در حین غذا خوردن راحت تر غذا را بجوید. که این مسئله کمک می کند تا غذای شما راحت تر نیز هضم شود. از طرف دیگر جنس تیتانیوم ایمپلنت هایی که جهت اوردنچر استفاده می شود، از مقاومت و طول عمر بالایی برخورداراند. که استفاده از آنها می تواند دندان ها را در برابر هر خطری محافظت نماید. 

معایب اوردنچر 

از جمله مهمترین معایبی که می توانیم برای این روش درمانی بیان نماییم، مدت زمان ترمیم آن است. اصولا باید پس از پروتز دندان هر 6 تا یک سال به پزشک مراجعه نماییم. تا اگر مشکلی در اباتمنت یا ایمپلنت های دندان رخ داد، به سرعت برطرف شود. 

در بیشتر مواقع افراد از دندان های مصنوعی خود همچون دندان های طبیعی شان به خوبی مراقبت نمی کنند. که این مسئله منجر به آسیب رساندن به دندان می شود. نیاز است که فرد برای ترمیم یا تعویض مشکل به پزشک مراجعه کند. اگر مراقبت با دقت صورت پذیرد، مسلما دیگر نیازی به تعمیر یا تعویض نخواهد بود. 

قیمت اوردنچر دندان

قیمت اوردنچر
قیمت اوردنچر

اگر بخواهیم در مورد هزینه اوردنچر دندان سخن بگوییم، باید بیان نماییم که هزینه اوردنچر به تعداد ایمپلنت هایی که درفک کاشته می شود بسیار بستگی دارد. از طرف دیگر قیمت ایمپلنت اوردنچر ممکن است بسته به تعداد عمل جراحی که بر روی فک انجام می شود نیز متغیر باشد. 

زمانی که شما اقدام به پروتز دندان در فک بالا یا فک پایین می نمایید، باید بانید چه تعداد ایمپلنت باید در آن به کار رود. زیرا هزینه اوردنچر فک بالا و هزینه اوردنچر فک پایین می تواند به صورت مجزا محاسبه شود، آن هم بسته به تعداد ایمپلنت هایی که در فک استفاده می شود. 

حتی نوع پروتزی که برای دندان استفاده می شود، نیز می تواند در میزان هزینه پروتز دندان تاثیر گذار باشد. باید خاطر نشان کنیم با تمام  مزایا و معایبی که در مورد این روش درمانی بیان نمودیم، مسلما با این روش درمانی ابتدا هزینه بالایی پرداخت می شود، اما در بلند مدت می تواند صرفه جویی مناسبی برای پروتز دندان و استفاده از دندان های مصنوعی به شمار رود. 

بسیاری از افراد پس از مدتی نیاز به ترمیم و تعویض دندان های مصنوعی خود می یابند، که با انجام اوردنچر می توان این مسئله را از بین برد. 

برای اطلاع از قیمت اوردنچر با شماره 09336661088 تماس بگیرید یا از طریق تلگرام و واتساپ با ما در تماس باشید .

برچسب ها

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

    WhatsApp مشاوره با پزشک