ایمپلنت تیتانیوم یا زیرکونیا ؟ کدام بهتر است؟

ایمپلنت زیرکونیا یا تیتانیوم
ایمپلنت زیرکونیا یا ایمپلنت تیتانیومی

هنگام پیدا کردن درمان مناسب برای دندان های جایگزین ، عوامل زیادی باید در نظر گرفته شود. با توجه به افزایش علاقه به داروهای کل نگر و نگرانی از قرار دادن هر چیز مصنوعی در بدن ما ، بیشتر بیماران در مورد نوع ایمپلنت های دندانی سؤال می کنند. برای اکثر بیماران ، دریافت ایمپلنت دندان یک قدم بزرگ در جهت بهبود سلامت دهان و دندان آنها است ، بنابراین می دانیم که آنها می خواهند اطمینان حاصل کنند که بهترین گزینه را برای بدن خود انجام انتخاب می کنند. در مقاله زیر ، ما سعی خواهیم کرد به پاسخ دادن به سوالات شما کمک کنیم و به نوبه خود ، شما را به سمت تصمیم گیری درست راهنمایی کنیم.

ایمپلنت زیرکونیا

ایمپلنت دندان جایگزین های ریشه دندان است که با تاج دندان سرامیکی پوشانده شده است. تاج با استفاده از اباتمنت به ایمپلنت متصل می شود. ایمپلنت زیرکونیا در عرصه کاشت تا حدودی جدید است. در ایالات متحده ،از سال 2007 (از اواخر دهه 1980) از زیرکونیا برای کاشت ایمپلنت استفاده شده ، در حالی که از دهه 1960 از تیتانیوم برای کاشت دندان استفاده می شده. هر دو ماده زیست سازگار با میزان پذیرش پیوند استخوان با میزان پذیرش بالایی هستند ، بدین معنی که استخوان می تواند مانند ماده اطراف ریشه دندان طبیعی ما در اطراف ماده کاشت رشد کند. در حال حاضر ، اکثر کاشت زیرکونیا مورد تأیید FDA است. این بدان معنی است که ریشه دندان مصنوعی و عضو متصل هستند..

ایمپلنت تیتانیوم

تیتانیوم برای چندین دهه در صنعت پزشکی استفاده شده است. علاوه بر دندانپزشکی معمولاً برای تعویض مفصل ران و زانو مورد استفاده قرار می گیرد. تیتانیوم فلزی است که قوی ، سبک وزن ، غیر سمی و مقاوم در برابر خوردگی است. کاشت دندان از تیتانیوم دارای میزان موفقیت در دراز مدت حدود 95٪ است. برخی از بیماران بیش از 30 سال در کاشت دندان تیتانیوم خود در شرایط عالی قرار داشته اند. علاوه بر این ، زیرکونیا به اندازه کافی طولانی در دندانپزشکی استفاده نشده است تا موفقیت دراز مدت آن را بفهمد و مدل های زیرکونیا به طور مداوم در حال تغییر است

مقایسه ایمپلنت تیتانیوم و زیرکونیا

برای تشخیص این که کدام یک می تواند برای ما گزینه بهتری باشد نیاز داریم که از جهات مختلف آن ها را بررسی کنیم :

مقایسه ایمپلنت تیتانیومی با ایمپلنت زیرکونیا
  • هزینه

هزینه ساخت زیرکونیا از تیتانیوم بالاتر است بنابراین کاشت زیرکونیا هزینه بیشتری برای بیماران خواهد داشت. شرکت های بیمه غالباً قیمت ایمپلنت دندان را پوشش نمی دهند ، اما تعدادی از ما شاهد هستیم بیمه دندانپزشکی بخشی از هزینه ها را تقبل می کند.

  • پیوند استخوان و بهبود بافت نرم

 هر دو ماده ایمپلنت زیرکونیا و تیتانیوم زیست سازگار هستند و به خوبی با استخوان و لثه ها ادغام می شوند. ایمپلنت تیتانیوم اغلب به مدت 20 سال به دوام دارد در حالی که زیرکونیا هنوز در حال تحقیق است زیرا به اندازه کافی مورد استفاده قرار نمی گیرد تا موفقیت دراز مدت را نشان دهد. نسخه های قدیمی زیرکونیا به شکستگی دچار شده که نیاز به کاشت ایمپلنت دندان جدید را دارند. برخی از  بیماران ترسیده و فکر می کنند که اگر تیتانیوم در دهان وجود داشته باشد ، باعث ایجاد شوک یا جریان پیزو الکتریکی خواهد شد. با این حال ، این نگرانی نسبتاً بی اساس است زیرا هیچ مدرکی جهت اثبات این مسئله هنوز پیدا نکردیم.

  • سهولت قرار دادن

کاشت تیتانیوم مدتی است که در تعویض دندان استاندارد بوده است زیرا تعداد بیشتری از افراد به جای تعویض یک دندان مصنوعی برای تعویض چند دندان مراجعه می کنند. کاشت تیتانیوم روشی بسیار متداول است و در صورت خوب بودن تراکم استخوان و سلامت استخوان ، برای دندانپزشک آسان است و بدون عوارض است. جایگیری در جراحی کاشت ایمپلنت زیرکونیا مقداری سخت تر است. بیشتر کاشت زیرکونیا تک قطعه است که به طور کامل در زیر لثه ها قرار نمی گیرد و از نظر زاویه ای دشوار است. امکان قرار دادن ایمپلنت با زاویه اندک برای دندانپزشک از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا گاهی اوقات به دلیل تراکم استخوان و مشخصات دندان ها ، موقعیت بهینه ایمپلنت کمی متمرکز می شود.

  • زیبایی شناسی

 برای اکثر بیماران ، تیتانیوم نتایج بسیار خوبی می دهد. با این حال ، برخی از بیماران نگران ایجاد یک خط خاکستری قابل مشاهده در زیر لثه ها یا در امتداد لبه دندان هستند. اگر بیماران دارای استخوان یا لثه نازک باشند ، می توان از ایمپنت دندان سرامیک استفاده کرد تا هیچ فلزی خاکستری نباشد. از طرف دیگر ، زیرکونیا به دلیل زیبایی شناسی شناخته شده است. رنگ زیبای دندان سفید سرامیک بسیار طبیعی به نظر می رسد و از طریق بافت لثه نمایان نمی شود.

  • استقامت

ایمپلنت تیتانیوم فوق العاده قوی است ، از خاصیت خمشی بالایی برخوردار بوده و در برابر شکستگی مقاومت می کند. زیرکونیا دارای خاصیت ارتجاعی کمتری است که می تواند منجر به شکستگی میکرو شود ، اما همچنین بسیار سخت و قوی است.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

    دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.