ایمپلنت سوئیسی

اگر به دنبال یک ایمپلنت با کیفیت و با دوام بگردید، مطمئناً اسم ایمپلنت سوئیسی را شنیده اید. سوئیس یکی از کشور های پیشرو در صنعت ایمپلنت می باشد و برند های بسیار محبوب و با کیفیتی در این کشور مشغول به فعالیت هستند.

ایمپلنت سوئیسی

در این مقاله به معرفی انواع برند ایمپلنت های سوئیسی به همراه هزینه های آنها می پردازیم و می توانید به ایمپلنت های این کشور بیشتر آشنا شوید.

به برند های ایمپلنتی که در کشور سوئیس به تولید ایمپلنت می پردازند، ایمپلنت سوئیسی گفته می شود و این دسته ایمپلنت ها، دارای شباهت زیادی به یکدیگر هستند و به علت کیفیت بالا شهرت زیادی پیدا کرده اند.

البته ایمپلنت های سوئیسی، بسیاری از شهرت خود را مدیون برند اشترومن هستند. این برند به عنوان بهترین ایمپلنت دنیا شناخته می شود و یکی از پیشرفته ترین و با کیفیت ترین ایمپلنت های جهان را تولید می کند.

قیمت ایمپلنت سوئیسی معمولاً بر اساس برند ارزش گذاری می شود و هزینه ایمپلنت اشترومن بین ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۲۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان، spi حدوداً ۱۸ میلیون، sic 10 میلیون، tri 11 میلیون تومان به ازای هر واحد بدونه روکش می باشد.

نوع ایمپلنتقیمت
ایمپلنت sic10/900/000
ایمپلنت SGS10/900/000
ایمپلنت SPI18/900/000
ایمپلنت IRES14/900/000
اشترومن iti (Roxalid)25/900/000
اشترومن iti (SLA Active)26/900/000

مارک ایمپلنت سوئیسی زیادی در این کشور مشغول به فعالیت هستند و بسیار از آنها در ایران نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به بررسی محبوبترین این برند ها می پردازیم : 

ایمپلنت سوئیسی اشترومن

اشترومن ( straumann )  در سال ۱۹۵۴ تاسیس شد و در سال ۱۹۷۴ از اولین ایمپلنت تیتانیومی خود رونمایی کرد که لقب بهترین ایمپلنت دنیا را دارا می باشد و محصولات آن در بیش از ۱۰۰ کشور مورد استفاده قرار گرفته است.  

ایمپلنت سوئیسی اشترومن

ایمپلنت اشترومن با تیم های تحقیقاتی همچون iti مشغول به همکاری است که همین موضوع سبب شده است، ایمپلنت های این برند همواره مشغول پیشرفت و نوآوری باشند.

انواع ایمپلنت اشترومن

 1. blx
 2. tlx
 3. tissue level
 4. bone level
 5. ceramic implant
 6. mini implant

ایمپلنت سوئیسی iti

ای تی ای بزرگترین سازمان پژوهشی درباره ایمپلنت است که در سال ۱۹۸۰ تاسیس شد و همکاری بسیار نزدیک با کمپانی اشترومن دارد و نام آن مخفف INTERNATIONAL TEAM FOR IMPLANTOLOGY که به معنی تیم جهانی تحقیقاتی ایمپلنت است.

Iti یک تولید کننده ایمپلنت نیست و صرفاً یک سازمان تحقیقاتی است اما بسیاری از ایمپلنت اشترومن با همکاری iti ساخته شده اند و در مواردی از آن ها به نام ایمپلنت سوئیسی iti یاد می شود.

ایمپلنت سوئیسی spi

Spi یکی از محصولات شرکت Thommen medical سوئیس است که این شرکت در سال ۱۹۷۵ تاسیس شده است و تولید ایمپلنت spi خود را از سال ۲۰۰۲  آغاز کرده است و تمرکز این شرکت بر روی تولید ایمپلنت با کیفیت است.

ایمپلنت سوئیس برزیلی نئودنت

ایمپلنت نئودنت ( neodent ) یک ایمپلنت سوئیس – بزریلی است که بیش از ۳۵ است به تولید ایمپلنت دندان می پردازد و سالانه بیش از ۳ میلیون ایمپلنت آن به سرتاسر جهان ارسال می کند.

ایمپلنت سوئیسی نئودنت

مرکز تولید ایمپلنت دندان نئودنت در کشور بزریل قرار دارد و در سال ۲۰۱۲ این برند توسط اشترومن سوئیس خریداری شد که به همین علت به عنوان یک ایمپلنت سوئیس برزیلی شناخته می شود.

ایمپلنت سوئیسی Sic

اس ای سی ( SIC ) یک برند تولید کننده ایمپلنت است که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد و دفتر مرکز آن در شهر بازل سوئیس قرار دارد و تولیدات ایمپلنت این شرکت در آلمان انجام می شود.

ایمپلنت سوئیسی Tri

تی ار ای ( TRI ) یک ایمپلنت سوئیسی است که ۲۰۱۱ فعالیت خود را آغاز کرده است و در بیش از ۵۰ کشور محصولات این برند، مورد استفاده قرار می گیرد. تمرکز این شرکت بر روی تولید ایمپلنت های دندانی با کیفیت و دیجیتال است.

ایمپلنت سوئیسی TRI

ایمپلنت سوئیسی IRES

ایمپلنت آیرس ( IRES ) یک ایمپلنت سوئیسی با هزینه بسیار مناسب است که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است که محصولات آن در بیش از ۱۷ کشور مورد استفاده قرار می گیرد و دارای ۱۲ مدل ایمپلنت مختلف است.

ایمپلنت اشترومن لقب بهترین ایمپلنت دنیا را دارا می باشد و از نظر کیفیت، نوآوری و تکنولوژی لیاقت شناخته شدن به عنوان بهترین ایمپلنت سوئیسی را دارد و از نظر فاکتور ارزش خرید می توان از برند ایمپلنت آیرس یاد کرد.

بهترین ایمپلنت سوئیسی

البته بهترین ایمپلنت سوئیسی وابسته به شرایط فرد، بودجه فرد ممکن است متفاوت باشد و هر برند ایمپلنت سوئیسی مزایا، معایب و کاربرد مخصوص به خود را دارا می باشد که تشخیص بهترین برند ایمپلنت سوئیسی برای توسط پزشک انجام می شود.

 1. کیفیت و عمر مفید بالا
 2. رعایت استاندارد CE اروپا
 3. ضمانت
 4. بهره گیری از تکنولوژی دیجیتال
 5. وجود بسیار از برند های معتبر آنها در ایران

مهم ترین مزیت ایمپلنت سوئیسی معمولاً کیفیت بالای این دسته از این برند ها است و به علت اینکه این برند ها در اروپا مشغول فعالیت هستند، باید گواهینامه CE دریافت کنند و همین موضوع سبب می شود موارد بسیار زیادی در آنها رعایت شود.

همچنین ایمپلنت سوئیسی امروزه تمرکز ویژه بر روی ایمپلنت دیجیتال دارند که همین موضوع سبب افزایش عمر ایمپلنت و کاهش بسیاری از عوارض می شود.

جعبه ایمپلنت سوئیسی

بسیاری از برند های ایمپلنت سوئیسی امروزه در ایران دارای نمایندگی هستند و محصولات آن به خوبی به دست متقاضیان می رسد.

یکی از مزایای ایمپلنت سوئیسی، ضمانت ها با سال بالا در کلینیک های دندانپزشکی است. این ایمپلنت ها معمولاً به علت کیفیت بالایی که دارند، شامل ضمانت با سال های بین ۱۰ الی مادام العمر هستند.

 1. دسترسی نسبتاً غیر آسان به قطعات
 2. هزینه بیشتر به نسبت سایر رقبا

۱-دسترسی نسبتاً غیر آسان به قطعات

برند های سوئیسی متنوعی امروزه دارای نمایندگی هستند اما در همه موارد و شرایط، این مورد یکسان نیست. در برخی شرایط ممکن است دسترسی به قطعات ایمپلنت با مشکل مواجه شود و نیاز به زمان بیشتری وجود داشته باشد.

۲- هزینه بیشتر به نسبت سایر رقبا

ایمپلنت های سوئیسی معمولاً به کیفیتشان مشهور هستند اما این کیفیت سبب شده است که هزینه آنها  به نسبت ایمپلنت های کره ای، اروپایی بیشتر شود اما هنوز هزینه کمتری به نسبت ایمپلنت های آمریکایی دارا می باشد.

بیشتر بخوانید » قیمت ایمپلنت ۱۴۰۳

البته هزینه ایمپلنت ها باید به صورت برند به برند مقایسه شود و ممکن است در همه شرایط این موضوع صادق نباشد.

ایمپلنت های سوئیسی به علت کیفیت بالایی که دارند، معمولا طول عمر بیشتری به نسبت سایر دارند اما برند ایمپلنت یکی از فاکتور های موثر بر روی ایمپلنت است و عمر ایمپلنت سوئیسی به طور میانگین بین ۲۰ الی ۲۵ سال است.

ایمپلنت های سوئیسی و کره ای محبوب ترین کشور های سازنده ایمپلنت در ایران هستند و در هر شرایط و هر برند ممکن است مقایسه متفاوت باشد. در مقایسه فرق ایمپلنت کره و سوئیسی به طور خلاصه باید گفت :

اگر به دنبال یک ایمپلنت به هزینه مناسب و کیفیت قابل قبول هستید، به سمت ایمپلنت کره ای بروید اما اگر برای شما کیفیت برای شما اولویت اول است، ایمپلنت سوئیسی انتخاب خوبی هستند.

منابع » straumann ، ITI ، thommenmedical

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

  دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.