09036826938 - 91091002 info@markazimplant.com

ایمپلنت فوری دندان تنها در یک روز | قیمت ایمپلنت فوری

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


ایمپلنت فوری چیست ؟

ایمپلنت یکی از روش های درمانی مناسب برای جایگزینی دندان های دارای مشکل می باشد. می توان با استفاده از ایمپلنت فوری به راحتی و در زمانی کوتاه، دندانی را جایگزین نمود. بسیاری از افراد که اقدام به استفاده از روش ایمپلنت فوری نموده اند، از نتیجه این عمل رضایت بسیار زیادی داشتند. 

به صورت کلی باید بگوییم ایمپلنت فوری می تواند گزینه ای مناسب برای حل مشکلات دندان های از دست رفته به شمار می رود. مسئله ای که امروزه به میزان زیادی افراد را درگیر نموده است. ایمپلنت های فوری اصولا از تیتانیوم می باشند. که در داخل استخوان فک قرار می گیرند. 

ایمپلنت فوری دیجیتال نوعی روش جایگذاری ریشه برای نگهداری دندان هایی است که از داشتن ریشه طبیعی محروم هستند. البته برای این کار لازم است فلز ایمپلنت را چند ماهی در استخوان فک قرار دهیم. تا قادر باشد با استخوان دندان به خوبی جوش بخورد. 

پس از آن می توانیم با قرار دادن تاج بر روی ایمپلنت فوری در یک روز، دندانی طبیعی در دهان خود جای گذاری کنیم. این ایمپلنت ها به صورت پیچ هستند و در استخوان جای می گیرند. شاید برخی از افراد تصور کنند ایمپلنت در یک روز مناسب نباشد. 

اما باید بیان نماییم، افراد بسیار زیادی اقدام به ایمپلنت دندان در یک روز نموده و از نتیجه آن راضی بوده اند. کاشت ایمپلنت فوری بدون شک می تواند روشی عالی برای جایگزینی دندان های طبیعی از دست رفته باشد. 

ایمپلنت فوری دندان چیست؟
ایمپلنت های فوری ، در واقع همان ایمپلنت های ساده هستند که سرعت بیشتری در جوش خوردن پایه فک دارند و طول درمان آن ها بسیار کمتر از ایمپلنت های ساده هستند .
ایمپلنت فوری با ایمپلنت های ساده چه تفاوتی دارد ؟
همانطور که نام ایمپلنت های فوری مشخص است ، طول درمان آن کمتر از ایمپلنت های ساده است و تمامی مراحل ایمپلنت به صورت تک جلسه ای انجام می شود .
قیمت ایمپلنت فوری چه قدر است ؟
هزینه ی ایمپلنت های فوری ، همانند ایمپلنت های ساده در انواع برند و کشور های مختلف موجود است که در این مقاله به طور مفصل به هزینه ایمپلنت یک روزه پرداخته ایم.
مزایای ایمپلنت فوری دندان چیست ؟
طول درمان کمتر – عوارض کمتر – تک جلسه ای بودن – کاهش بار روانی – کمک به حفظ بافت لثه
منظور از ایمپلنت دندان یک روزه چیست ؟
منظور از ایمپلنت یک روزه همان ایمپلنت های فوری است که تمامی مراحل ایمپلنت فوری برای بیمار در طی یک جلسه انجام می شود .

قیمت ایمپلنت فوری دندان چقدر است ؟

قیمت ایمپلنت فوری دندان در تهران به طور کلی در بازه قیمتی 13.000.000 الی 28.000.000 تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند، جنس روکش و شرایط فرد متفاوت خواهد بود.

رزرو نوبت


قیمت ایمپلنت فوری
نام برند ایمپلنت هزینه ایمپلنت + روکش زیرکنیا ضمانت کشور سازنده
biotem13.000.00015 سالکره
IRES15.500.00020 سالسوئیس
Slactive اشترومن28.000.000مادام العمرسوئیس
قیمت ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت عادی

ایمپلنت سادهایمپلنت فوری
نیاز به دو الی چند جلسه تک جلسه
طول درمان یک یا چند ماهطول درمان یک الی چند روز
نیاز به روکش موقتعدم نیاز روکش موقت
هزینه کمتر هزینه بیشتر

مراحل ایمپلنت فوری دندان 

فیلم ایمپلنت فوری

در این  روش درمانی باید بگوییم مدت زمان کاشت و ایمپلنت بسیار کوتاه است. در اصل می توانیم با این روش دوره درمانی کوتاه مدتی داشته باشیم. اما باید بدانیم ایمپلنت فوری چگونه است؟ آیا لازم است پیش از اقدام به کاشت ایمپلنت عکس ایمپلنت فوری را مشاهده کنیم؟

اصولا پزشکان بر این عقیده هستند که بیمار پیش از هر گونه جراحی بهتر است فیلم و عکس آن عمل را مشاهده نماید. مثلا مشاهده فیلم ایمپلنت فوری، یا کلیپ ایمپلنت فوری و ویدئو ایمپلنت فوری میتواند نحوه و تمامی مراحل ایمپلنت را به راحتی به نمایش میگذارد. 

مراحل ایمپلنت فوری دندان

بیمار باید تمامی این مراحل را با دقت مشاهده نموده و از نحوه ایمپلنت آگاه شود. برای کاشت دندان باید حفره ای در قسمتی که دندان از دست رفته است ایجاد شود، تا ایمپلنت در آن جای گیرد. این حفره را می توانیم در اصل محل قرار گیری  ایمپلنت به شمار آوریم. 

بسیاری از بیماران همیشه با این سوال مواجه هستند، که ایمپلنت فوری چگونه انجام می شود؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم ایمپلنت به نوعی حکم ریشه را برای دندان ایفا می کند. پایه ای که برای اتصال پروتز دندان مورد استفاده قرار می گیرد. 

برای این کار باید حفره ای را با دقت بر روی فک ایجاد نمود. تا نوبت به قرار گرفتن و پیچ کردن ایمپلنت برسد. زمانی که ایمپلنت در این حفره قرار گیرد، نیازی نیست چند ماه صبر کنیم تا پس از آن اقدام به ایمپلنت فوری نماییم. 

در این روش اصولا از یک روکش موقت به جای روکش دائم برای دندان استفاده می شود. پس از این که چند ماهی از ایمپلنت فوری گذشت، پروتز اصلی را به ایمپلنت متصل می نماییم. البته لازم به ذکر است که این روش درمانی، بیشتر برای دندان های جلویی انجام می شود. زیرا بیشتر در معرض دید هستند. 

مزایای ایمپلنت فوری دندان 

مزایا ایمپلنت فوری

مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان نماییم بسیار زیاد هستند. ایمپلنت یک روزه را بیشتر برای دندان های جلویی استفاده می کنند. زیرا در ظاهر انسان اهمیت بیشتری دارند. در دندان های کرسی اگر به صورت گروهی نیاز به ایمپلنت داشته باشند، از این روش استفاده می شود. 

از جمله مزایای ایمپلنت فوری می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم. 

طول درمان کمتر
در یک جلسه تمام می شود
عوارض کمتر
با روکش داشتن موقت ، بیمار در طول درمان ، اعتماد به نفس خود را از دست نمیدهد.
کاهش بار روانی در بیمار
کمک به حفظ بافت لثه

معایب ایمپلنت فوری دندان

در کنار مزایای یاد شده می توانیم برای ایمپلنت فوری معایبی را نیز بیان نماییم. 

این روش درمانی ممکن است به راحتی و با کوچکترین حرکتی دچار شکستگی شود. اگر پروتز موقتی به خوبی و با مهارت جایگذاری نشود، مسلما مشکلاتی را با خود به همراه خواهد آورد. اگر در ایمپلنت فوری تاج با تکنیک دقیقی به لثه متصل نشود، ممکن است پایه ایمپلنت حرکت نموده و منجر به ایجاد شکست در دندان گردد.

از طرف دیگر این روش درمانی برای همه بیماران ایده آل نبوده و مناسب نیست. افرادی که دارای استخوان فک محکمی هستند، تنها می توانند از ایمپلنت فوری استفاده نمایند. به همین دلیل فک پایین بهترین و مناسب ترین محل برای ایمپلنت های فوری به شمار می رود. زیرا این فک ها از استقامت بالاتری برخوردار هستند. 

در انتها باید بگوییم نیز همچون دیگر روش های درمانی، دارای ریسک است. ممکن است پروتز فلزی به استخوان فک جوش نخورد.

شرایط ایمپلنت فوری دندان

شرایط ایمپلنت فوری

 برای این که بدانیم بهترین زمان ایمپلنت فوری چه موقع می باشد، باید بگوییم بیمار می تواند با استفاده از مشورت با متخصص ایمپلنت برنامه ریزی لازم و زمان مشخص را برای انجام چنین عملی انتخاب کند. برای این که بدانیم چه زمان می توانیم به ایمپلنت دندان بپردازیم، باید موارد مختلفی را در نظر بگیریم. 

یکی از این عوامل می تواند ارتفاع، تراکم، و پهنای استخوان فک باشد. که این اطلاعات را با استفاده از عکس اشعه ایکس از استخوان فک یا سی تی اسکن می توان بدست آورد. از طرف دیگر این کسب اطلاعات به پزشک کمک می کند تا بتواند به صورت سنجیده و مناسب، محل کاشت ایمپلنت فوری را انتخاب نموده و اقدام به عمل نماید. 

به همین دلیل بیشتر پزشکان بر این باور هستند که بهتر است بیمار به محض کشیدن دندان، اقدام به کاشت ایمپلنت نماید. یکی دیگر از مواردی که در کاشت ایمپلنت فوری موثر است، نحوه کاشت آن می باشد. این روش به کاشت دندان اتروماتیک شهرت دارد. 

در این روش حفره های استخوانی در اطراف دندان کمک می کند تا نحوه کاشت ایمپلنت راحت تر و سریع تر صورت پذیرد. پس از بررسی های کامل، پزشک به شما خواهد گفت آیا ایمپلنت دندان برایتان مناسب است یا خیر. 

برخی از افراد ممکن است قصد داشته باشند، اقدام به ایمپلنت دندان در طی یک یا دوماه نمایند. این روش کاشت ایمپلنت فوری بلافاصله پس از کشیدن دندان انجام می شود. در حالی که برخی دیگر از افراد ترجیح می دهند بین 2 تا 4 ماه اقدام به ایمپلنت دندان خود نمایند. حتی می توانیم بگوییم می توان بیش از 6 ماه هم برای ایمپلنت دندان انتظار کشید. 

عوارض ایمپلنت فوری دندان 

عوارض ایمپلنت فوری

در مقالات بسیاری می توانید با عوارض ناشی از ایمپلنت های فوری روبه رو شوید. اما باید بگوییم این عوارض می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شوند. البته اگر توسط پزشکی ماهر و حاذق انجام شود. برخی از عوارض کوتاه مدت ایمپلنت دندان به صورت فوری، عفونت، خونریزی، آمفیزم، هماتوم و .. می باشد. 

علاوه بر این عوارض که در کوتاه مدت بروز می نمایند و به سرعت برطرف می شوند، عوارض دیگری نیز برای ایمپلنت فوری می توانیم بیان نماییم. 

عدم رعایت فاصله مناسب بین ایمپلنت و دندان طبیعی از جمله دیگر عوارضی می باشد که در ایمپلنت فوری با ان روبرو هستیم. در روش معمول بین دو ایمپلنت معمولا کمتر از 3 میلی متر و بین دندان ایمپلنت و طبیعی کمتر از 2 میلی متر باید فاصله باشد. 

در برخی موارد موقعیت نامناسب ایمپلنت می تواند منجر به بروز مشکلاتی گردد. از طرف دیگر اگر بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت ننماییم، یا از جنس نامطلوبی برای پروتز دندان استفاده کنیم، یا از کانتور پروتز غیر مطلوب بهره مند شویم، ایمپلنت فوری با مشکلات جدی رو به رو خواهد شد. 

هزینه ایمپلنت فوری

برای دریافت قیمت ایمپلنت های غیر فوری به لینک زیر مراجعه کنید .

در اصل برای این که بدانیم هزینه ایمپلنت فوری چقدر است، باید تمامی شرایط خاص را بررسی نماییم. واقعیت این است که هر کسی در شرایط متفاوتی قرار دارد و اقدام به ایمپلنت دندان می نماید. در نتیجه همین مسئله نیز می تواند قیمت ایمپلنت فوری را متغیر نماید. 

بهترین روشی که می توانیم از هزینه مناسب ایمپلنت دندان به صورت فوری آگاه شویم، مراجعه به مشاوره پیش از جراحی خواهد بود. شاید ایمپلنت فوری قیمت بالاتری داشت باشد. اما به هیچ عنوان اجازه ندهید این مسئله منجر شود شما در خصوص تغییر در روش بهبودی زندگی خود دچار تزلزل شوید.

بدون شک داشتن یک لبخندی زیبا و دلنشین می تواند شما را در زندگی به درجه ای دیگر برساند. قیمت هر واحد ایمپلنت بر حسب برندی که از آن استفاده می شود، متفاوت است. اما زمانی که ایمپلنت فوری را درون استخوان فک قرار می دهند، بسته به سختی قرار گیری در استخوان فک، یا انجام سینوس لیفت و بازسازی استخوان ممکن است ایمپلنت از هزینه ای متفاوت برخوردار شود. 

اگر بخواهیم به صورت کلی قیمت و هزینه ایمپلنت را بسته به عواملی بیان کنیم، می توانیم بگوییم این عوامل عبارتند از:

  • مراجعه به بهترین کلینیک جهت انجام ایمپلنت فوری دندان و ضمانت پزشک از ایمپلنت انجام داده بر روی استخوان فک.
  • اصلی ترین عامل که بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر گذار است، هزینه درمانی متخصص ایمپلنت می باشد. 
  • در انتها برند ایمپلنت و کشوری که آن را تولید نموده است نیز از جمله مواردی است هزینه ایمپلنت فوری را متغیر می نماید. 

ایا ایمپلنت فوری خوب است ؟

همانطور که می دانید ایمپلنت دندان یکی از بهترین درمان ها برای جایگزینی دندان است که اما یکی از معایب آن طول درمان بالای آن است. بیشتر افراد ممکن است مدت زمان بی دندانی برای آن ها آزاردهنده است و دوست دارند هر چه سریع تر جای آن را پر کنند.

از طرفی دیگر کیفیت ، استحکام و طول عمر آن بسیار مهم است که بریج دندان طول درمانی کمتری دارد اما دیگر کیفیت ، استخکام ، طول عمر ایمپلنت را ندارد. پس می توان گفت بهترین انتخاب برای این افراد ایمپلنت فوری است.

ایمپلنت فوری دارای طول عمر و استحکام بالا است و از طرفی دیگر طول درمان در آن بسیار کمتر است و در صورتی که شرایط فرد مساعد باشد ، می تواند در کمتر از یک هفته آن را انجام داد و فکر کنم متوجه شده باشید که آیا ایمپلنت فوری خوب است یا نه ؟

اما مسئله که در ایمپلنت فوری مطرح است که فرد باید دارای شرایط استخوانی و لثه مناسبی باشد و دچار تحلیل استخوان نشده باشد زیرا ایمپلنت فوری به استخوان قوی نیاز دارد. برای انجام ایمپلنت فوری ابتدا باید وضعیت استخوان و لثه به خوبی توسط دکتر به کمک عکس ها و معاینه مشخص شود ؟

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

    WhatsApp مشاوره با پزشک