09336661088 - 46132385 info@markazimplant.com

مراحل ایمپلنت

مراحل ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان به دو مرحله تقسیم می شوند. همانطور که می دانید کاشت دندان یک فرایند آزمایش شده و بی خطر است که در 50 سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است. از اواسط دهه 60، یک دکتر سوئدی، که به عنوان بنیانگذار کاشت ایمپلنت شناخته میشود، که مراحل ایمپلنت دندان را بیان کرده است. او پس از درج ایمپلنت دندان، فرآیندهای موجود در استخوان را بررسی کرده است. وی طی بیش از 40 سال تحقیق، پروتکل ایمپلنتولوژی را ارائه کرده است که بهترین روش درمانی را به بیماران ارائه می دهد. مراحل ایمپلنت دندان به فاصله ی 2 تا 6 ماهه بین مدت مورد نیاز برای ترمیم ایمپلنت، به 2 مرحله تقسیم شد.

مراحل ایمپلنت دندان با عکس

در این بخش تمامی مراحل ایمپلنت دندان را همراه با عکس برای شما توضیح داده ایم. مراحل منع ایمپلنت نیز در تمامی مراحل بیان شده است.

مراحل ایمپلنت
مراحل ایمپلنت دندان با عکس

اولین مرحله از مراحل ایمپلنت، تشخیص ایمپلنت

تشخیص ایمپلنت، اولین مرحله ایمپلنت دندان است.اولین جلسه ی مشاوره قبل از درمان کاشت با هدف نشان دادن دقیق ترین برنامه درمانی، زمان و هزینه های درمان به بیمار است. برای انجام صحیح درمان، متخصص ایمپلنت باید از وضعیت سلامت عمومی بیمار اطلاع داشته باشد.

موارد منع استفاده از ایمپلنت دندان به شرح زیر است:

بیماری روانی

هموپاتی

بیماری استخوان

بیماران مبتلا به سرطان در طول رادیوتراپی

ایدز ، الکلیسم ، اعتیاد به مواد مخدر

وافراد زیر 18 سال (رشد اسکلتی کامل نشده است).

بیماری روماتیسمی

موارد منع مصرف نسبی:

دیابت (فقط یک مورد غیرقانونی)

وضعیت بسیار بد بهداشت دهان و دندان

افراد سیگاری

برخی از بیماری های تنفسی

لازم است پزشک خود را در مورد داروهای موجود، تاریخچه پزشکی ، بیماری فعلی و درمان احتمالی آگاه سازید. بیمارانی که از سلامت کامل برخوردار نیستند، مجبور به معاینه اضافی نیستند.

مراحل ایمپلنت دندان، RTG

RTG یکی از مراحل ایمپلنت دندان است و نوعی معاینه است که برای برنامه ریزی صحیح برای ایمپلنت دندان ضروری است، گرفتن عکس با اشعه X است. عکس اصلی اشعه ایکس که برای درمان کاشت مورد نیاز است ، اشعه ایکس پانوراما است.

این عکس تمام ساختارهای استخوانی مفید برای کاشت را نشان می دهد. طبق آن ، پزشک می تواند برنامه ریزی کند که ، چه تعداد و از چه نوع ایمپلنت دندان استفاده می شود. متأسفانه ، این عکس مقطع استخوان و عرض آن را نشان نمی دهد ، بنابراین پزشک مجبور است آن را با معاینه بالینی تخمین بزند که همیشه امکان پذیر نیست.

مراحل ایمپلنت دندان، CT 3D CT 3D از دیگر مراحل ایمپلنت دندان است. ایمپلنتولوژیست ها برای برنامه ریزی عمل جراحی کامل، بیشتر و مرتب سفارش CT 3D می دهند که تمام ساختارها و ابعاد آناتومیکی لازم را در فناوری سه بعدی نشان می دهد. این معاینه هم از بیمار و هم پزشک در برابر چیزهای ناخوشایند هنگام عمل محافظت می کند.یکی از مهمترین مراحل ایمپلنت دندان است به پزشک کمک می کند تا تقریباً تمام جراحی ها را با برنامه های رایانه ای ویژه، برنامه ریزی کند و سپس آن را به صورت دقیق در واقعیت انجام دهد. ابعاد دقیق طول و عرض ایمپلنت دندان را که در دهان بیمار وارد شده است، به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به عصب رامی یا سینوس ماگزیلاری استخوان تحویل می دهد. معاینه CT به ایجاد تصویر سه بعدی از ساختارهای صورت کمک می کند. طبق آن ، پزشک می تواند علاوه بر این پیچیده ترین موارد قبل از عمل جراحی را نیز تجزیه و تحلیل کند. بازسازی سه بعدی ساختار عناصر اسکلتی واقعی را که در زیر بافتهای نرم قرار دارد نشان می دهد.

عکس ایمپلنت
عکس ایمپلنت

مراحل ایمپلنت دندان با ویدئو

در زیر این قسمت مراحل ایمپلنت دندان با ویدئو را برای شما قرار داده ایم. کافیست بر روی ویدئو کلیک کنید و تمامی مراحل ایمپلنت دندان را براحتی مشاهده کنید.

بزودی

مرحله جراحی، دومین مرحله از مراحل ایمپلنت

مرحله جراحی آخرین مرحله از مراحل ایمپلنت دندان است که بسیار حائز اهمیت و حساس است. وقتی یک یا برخی از ایمپلنت های دندانی را در موقعیت دقیقی در استخوان قرار می دهیم تا پایه برای زیبایی تاج یا یک پل آماده شود. این عمل جراحی باید با فناوری جراحی انجام شود تا آسیب کمتری وارد شود، در مرکز ایمپلنت ما از سیستم مدرن برای جراحی استفاده می کنیم.

قرار دادن اباتمنت

وقتی Osseo integration به پایان رسید، ممکن است شما نیاز به عمل جراحی اضافی برای قرار دادن جابجایی – قطعه ای که در نهایت تاج به آن وصل خواهد شد. این جراحی جزئی به طور معمول با بی حسی موضعی در یک سرپایی انجام می شود.

برای قرار دادن اباتمنت:

جراح دهان شما لثه شما را مجدداً در معرض کاشت دندان قرار می دهد. Abutment به ایمپلنت دندان متصل است. بافت لثه بسته شده است ، اما هنوز تمام نشده است.

در بعضی موارد ، هنگام ایمپلنت پشت، abutment به پشت فلزی ایمپلنت دندان وصل می شود. این بدان معنی است که شما به یک عمل جراحی اضافی احتیاج نخواهید داشت. از آنجا که خلط خارج از خط لثه وجود دارد ، با این وجود وقتی دهان خود را باز می کنید قابل مشاهده است و تا زمانی که دندانپزشک شما پروتز دندان را کامل کند، به این صورت خواهد بود. بعضی از افراد ظاهر آن را دوست ندارند و ترجیح می دهند که فرورفتگی در یک روش جداگانه قرار گیرد. بعد از گذاشتن پایه، جای عمل در لثه شما باید حدود دو هفته قبل از اتصال دندان مصنوعی بهبود یابد.

مراحل ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

مراحل ایمپلنت

مراحل ایمپلنت دندان بین 3 تا 6 ماه طول می کشند. ایمپلنت دندان باید در استخوان از قبل تثبیت شود اما برای افزایش بیشتر، چند هفته در زیر لثه بسته می شود. زمان به میزان کیفیت بافت استخوان اطراف بستگی دارد. توسعه و تحقیقات مداوم فن آوری در مورد بهترین سطح کاشت ایمپلنت اجازه می دهد تا این زمان به طور قابل توجهی کوتاه شود.

اما وقتی صحبت از کاشت دندان Osseo speed ساخته شده توسط استرا تک می شود ، این زمان از 1.5 تا 3 ماه است. ایمپلنت هایی با سطح هیدروسکوپ SLA active ساخته شده توسط شرکت سوئدی استرومن فقط 4 هفته نیاز دارند. مرحله پروتز مرحله ای است که یک تاج، پل یا پروتز روی ایمپلنت دندان تشکیل می شود. این مرحله طی 3-4 بازدید انجام می شود و 2-3 هفته به طول می انجامد. در مرکز ایمپلنت ما، از سیستم Cerec 3D استفاده می شود که این مرحله را تا یک بازدید طولانی تر کوتاه می کند. هنگام بازسازی بیش از دو دندان، احتمالاً به دو جلسه مراجعه نیاز است.

مراحل کاشت دندان

دانستن مراحل کاشت دندان برای یک پزشک ضروری است. جراحی کاشت دندان روشی است که باعث جایگزینی ریشه های دندان با فلز، پست های پیچ مانند می شود و دندان های آسیب دیده یا مفقود شده را جایگزین دندان های مصنوعی می کند که بسیار شبیه به نمونه های واقعی عمل می کند. جراحی کاشت دندان می تواند جایگزین خوبی برای کاشت سطحی دندان باشد که در صورت عدم وجود ریشه های طبیعی دندان امکان ساخت دندان های مصنوعی یا جایگزینی دندان را فراهم نمی کند.

نحوه انجام عمل جراحی کاشت دندان بستگی به نوع کاشت و وضعیت استخوان فک شما دارد. جراحی کاشت دندان ممکن است چندین روش را شامل شود. فایده اصلی کاشت ، پشتیبانی کامل از دندانهای جدید شماست – فرایندی که استخوان نیاز به محکم در اطراف کاشت دارد. از آنجا که این بهبودی استخوان نیاز به زمان دارد ، این روند می تواند ماه ها طول بکشد.

ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود؟

همانطور که از قبل بیان کردیم مراحل ایمپلنت دندان در واقع چگونگی ایمپلنت دندان را بیان می کند. ایمپلنت دندان با جراحی در استخوان فک شما قرار می گیرد، جایی که به عنوان ریشه دندان های از دست رفته خدمت می کند. از آنجا که تیتانیوم موجود در ایمپلنت ها با استخوان فک شما به هم می پیوندد، ایمپلنت ها تکان نمی خورند و ثابت می مانند. دقیقا شبیه به دندان های شما عمل می کنند، کمی صدا ایجاد می کنند ولی به هیچ وجه پوسیده نمی شوند.

به طور کلی ، اگر شما: یک یا چند دندان از دست رفته داشته باشید. یک فک داشته باشید که رشد کامل داشته باشد. استخوان کافی برای تأمین ایمپلنت یا داشتن پیوند استخوانی داشته باشید. بافت های دهانی سالم داشته باشید. شرایط سلامتی بدی نداشته باشید که بر بهبود استخوان تأثیر بگذارد. ایمپلنت ها مدت زمان طولانی قادرند برای شما کار کنند.

روند برنامه ریزی برای ایمپلنت دندان ممکن است متخصصان مختلفی را شامل شود ، از جمله پزشک متخصص در شرایط دهان ، فک و صورت (جراح دهان و فک و صورت) ، دندانپزشک متخصص در درمان سازه هایی که از دندان ها پشتیبانی می کند، مانند لثه ها و استخوان ها. پریودنتیست، دندانپزشکی است که دندان مصنوعی را طراحی و متناسب می کند (متخصص پروتز) یا گاهی اوقات متخصص گوش و حلق و بینی.

قرار دادن ایمپلنت دندان

در حین جراحی برای قرار دادن ایمپلنت دندان ، جراح دهان شما برای باز کردن لثه، در بخش استخوان برش ایجاد می کند. سوراخ ها به استخوان حفر می شوند که در آن قسمت فلزی ایمپلنت دندان قرار می گیرد. از آنجایی که این قسمت به عنوان ریشه دندان عمل می کند، در اعماق استخوان کاشته می شود.

در این مرحله، شکافی وجود دارد که دندان شما از دست می رود. در صورت لزوم می توان یک نوع پروتز جزئی موقت را برای ظاهر خوب قرار داد. می توانید این پروتز را برای تمیز کردن و در حالی که خواب هستید در بیاورید.

برچسب ها

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

    مرکز ایمپلنت
    WhatsApp مشاوره با پزشک