09336661088 - 46132385 info@markazimplant.com

پروتز ایمپلنت

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


پروتز ایمپلنت چیست ؟

پروتز ایمپلنت

دندان ها همیشه دارای دوامی همیشگی نیستند. از این رو برخی از افراد پس از مدتی دچار آسیب هایی در دندان می شوند. یکی از راهکارهای عالی برای برطرف نمودن مشکلات دندان، پروتز ایمپلنت می باشد. ایمپلنت دندان با استفاده از پیچ ساخته شده ای از جنس تیتانیوم صورت می گیرد، که در استخوان فک جایگذاری می شود. 

با روش پروتز ایمپلنت می توان جایگزینی عالی برای دندان های از دست رفته انتخاب نمود. این روش درمانی به دو صورت یک تکه و دو تکه انجام می شود. تمامی تجهیزاتی که برای ایمپلنت دندان استفاده می شود، اصولا از جنس تیتانیوم می باشند. 

بیشتر افراد در مورد این که پروتز ایمپلنت چیست؟ سوالاتی دارند. باید بیان نماییم که اصولا پروتز ایمپلنت به روش های مختلفی انجام می شود. پروتز تک دندان، پروتز چند دندان، پروتز فک با بی دندانی کامل و … همگی از جمله موارد پروتز ایمپلنت دندان به شمار می روند. 

بیماران بعد از انجام ایمپلنت دندان، همزمان با نصب پایه ها، اقدام به استفاده از روکش ایمپلنت نیز می نمایند. اصولا برای استفاده از روکش ها در پروتز ایمپلنت در صورتی که  همزمان در زمان نصب پایه روکش انجام نشده باشد، فک پایین به دو ماه و نیم و فک بالا به سه ماه و نیم زمان نیاز خواهد داشت. 

این زمان برای جوش خوردن انواع پوشش های ایمپلنت در دندان می باشند. در انتها پس از این که پروتز ایمپلنت به صورت کامل صورت پذیرفت، روکش نهایی استفاده می شود. 

انواع روکش ایمپلنت

انواع روکش ایمپلنت
انواع روکش ایمپلنت

روکش های ایمپلنت دندان از نظر جنس ماده متفاوت می باشند. روکش های تمام فلزی، روکش های تمام سرامیکی، روکش های فلزی- سرامیکی، روکش های پرسلن یا چینی، روکش ایمپلنت زیرکونیوم و … از جمله نمونه های روکش ها در پروتز ایمپلنت می باشند. 

روکش های تمام فلزی

روکش های تمام فلزی در پروتز ایمپلنت از آلیاژ فلزات ساخته شده اند اما فلز خالص نمی باشند. این نوع روکش ها از نظر ماندگاری و دوام بسیار عالی میباشند، اما از آنجایی که از طریق ریختگی تولید می شوند ممکن است با نسج دندان مطابق نباشند. 

روکش های تمام سرامیکی 

جنس این روکش های دندان برای پروتز ایمپلنت تمام سرامیک است. سالهاست از انواع سرامیک های مختلفی برای زیباتر نمودن نمای دندان ها استفاده می شود. در چند سال اخیر برخی سرامیک ها وارد بازار شده اند، که هم از استحکام و هم از زیبایی فوق العاده ای برخوردار می باشند. 

روکش های فلزی- سرامیکی

این روکش ها بیشترین کاربرد را در مطب های دندانپزشکی دارند، و استفاده از آنها بسیار رواج یافته است. لایه زیرین این روکش ها از فلز و لایه سطحی ان یا از نوع سرامیک است یا چینی و … . استفاده از این روکش ها به منظور پوشاندن نمای فلزی آن می باشد. 

روکش های پرسلن یا چینی

این روکش ها معمولا بر روی فریم فلزی یا سرامیک، یا نسج دندان قرار می گیرند. به دلیل داشتن نمای زیبا و درخشان بسیار پر طرفدار هستند و از قدیمی ترین روکش های پروتز ایمپلنت دندان به شمار می روند. 

روکش ایمپلنت زیرکونیوم 

این دسته از روکش های پروتز ایمپلنت هم به صورت دولایه و هم به صورت تک لایه ساخته می شوند. تمامی این روکش ها به صورت یکپارچه از زیرکونیوم تولید شده و همین مسئله مقاومت این محصول را بالا برده است. این روکش ها به هیچ عنوان دچار پارگی و شکستگی نمی شوند. 

افتادن روکش ایمپلنت

افتادن روکش ایمپلنت

افتادن روکش ایمپلنت

روکش های دندان ممکن است به دلایل مختلفی شل شده و یا دچار افتادگی شوند. مثلا بیشتر افراد برای این که از هزینه کمتری برای پروتز ایمپلنت استفاده نمایند، از روکش های موقتی ایمپلنت استفاده می کنند. این روکش ها با استفاده از ساده ترین روش که پیچ شدگی است، بر روی ایمپلنت دندان انجام می شوند. 

در اصل باید بگوییم برای استفاده از روکش پروتز ایمپلنت می توان از پیچ استفاده نمود، تا روکش را در جای مناسب خود نگه دارد. با این روش بافت های لثه به آرامی باز شده و روکش ایمپلنت در جای خود، قرار می گیرد. 

اگر به هر دلیلی با روکش افتاده دندان روبه رو شدید، در اولین قدم بهتر است آن را از دهان خود خارج نمایید.

اگر غیر عمد و به صورت تصادفی روکش پروتز ایمپلنت را قورت دهید، به راحتی آن را از طریق روده ها دفع خواهید کرد. اما دیگر قادر به استفاده مجدد از آن نخواهید بود.

 در هر صورت باید حتما به پزشک دندانپزشک خود مراجعه نموده و به دنبال راه درمان باشید. روکش پروتز ایمپلنت جدید شما به سرعت آماده خواهد شد، و می توانید از آن استفاده نمایید. تمامی پزشکان پس از استفاده روکش های ایمپلنت، ناحیه مورد نظر را به خوبی ضد عفونی می نمایند.

با این عمل به باکتری ها اجازه نمی دهند تا در کنار روکش های ایمپلنت محلی برای پنهان شدن داشته باشند. زیرا اگر روکش از روی دندان بیفتد، این محل در معرض باکتری های بسیار زیادی قرار خواهد گرفت. زمانی که روکش پروتز ایمپلنت را  بخواهید مجددا بر روی دندان قرار دهید، باکتری های زیادی بین سطح دندان و روکش ان باقی می ماند. پس از آن شروع به رشد و تکثیر نموده، منجر می شود تا آسیب جدی به فک و لثه وارد شود. 

قیمت پروتز ایمپلنت

قیمت پروتز ایمپلنت

قیمت پروتز ایمپلنت

قیمت ایمپلنت دندان بسته به عوامل مختلف، متفاوت می باشد. زیرا مواد اولیه ای که برای پروتز ایمپلنت استفاده می شود، از قیمت بیشتری برخوردار هستند. علاوه بر آن این پروسه زمان بر بوده و از حساسیت بالایی برخوردار می باشد.

بخش بسیار زیادی از هزینه پروتز ایمپلنت به مواد و متریال مصرفی جهت ایمپلنت دندان صرف می شود. از طرفی بیشتر خدماتی که توسط دندانپزشکان به منظور ایمپلنت دندان ارائه می شود، مستلزم تخصص بالا بوده و از هزینه به نسبت بالاتر نیز برخوردار می باشد. 

البته برخی پروتز ایمپلنت نیز با هزینه های کم وجود دارد. می توانید با هزینه ی کمتر ایمپلنت های مناسب تر اقدام به ایمپلنت فوری نمایید. زمانی که شما از پایه های فلزی استفاده نمایید، به جای استفاده از پایه های دیگر، هزینه کمتری پرداخت خواهید نمود. 

حتی باید بگوییم استفاده از پایه های فلزی، بیشتر با بدن سازگار بوده و به راحتی قادر است جایگزین مناسبی برای دندان های شما باشد. تمامی روند پروتز ایمپلنت توسط پزشک انجام می شد و پس از آن نیز با روکش دندان، شما به دندان هایی کاملا طبیعی دست خواهید یافت. 

تمامی این متریال ها و جنس مواد اولیه که برای ایمپلنت دندان استفاده می شود، در قیمت و هزینه ایمپلنت تاثیر گذار خواهد بود. 

برچسب ها

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

    WhatsApp مشاوره با پزشک