قیمت ایمپلنت کامل دندانها

ایمپلنت کامل چیست؟

ممکن است بیماران زیادی دندان‌های خود را در یک فک و یا در دو فک از دست داده‌ باشند . این بیماران دچار بی دندانی کامل شده اند و یا بیشتر دندان‌های خود را از دست داده‌اند. برای بازگشت دندان به دهان این بیماران چند راه مختلف و جود دارد. برای حل این مشکل ما به شما ایمپلنت کامل دندان ها را معرفی می کنیم.

 ایمپلنت دندان بهترین روش برای داشتن دندان های زیبا و مرتب است. برای انجام این عمل جراحی نیاز به آمادگی بدنی  بیمار دارد. پزشک در جلسه مشاوره بیمار را معاینه میکند. اگر برای عمل ایمپلنت مشکل خاصی وجود نداشت زمان عمل و نوع ایمپلنت را تعیین میکند. ایمپلنت دندان از یک پایه فلزی تشکیل شده است. پایه فلزی ایمپلنت از جنس تیتانیوم است. تیتانیوم سازگاری بسیار بالایی با بدن انسان دارد و بدون ایجاد حساسیت با استخوان بدن انسان جوش می خورد.

دندان پزشک پایه ایمپلنت را درون استخوان فک بیمار قرار میدهد. به پایه ایمپلنت یک پروتز دندان که تاج دندان نام دارد وصل میشود. پزشک با کاشت پایه ایمپلنت بعد از بهبودی و جوش خوردن پایه تیتانیومی به استخوان فک تاج دندان را به پایه ایمپلنت میچسباند.

ایمپلنت ها مدل‌های مختلفی دارند که پزشک نسبت به شرایط هر بیمار و جای کاشت پایه ایمپلنت از یک نوع خاص استفاده میکند. برای بیمارانی که همه‌ی دندان‌های خود را از دست داده‌اند بهترین روش ایمپلنت اوردنچر یا دست دندان کامل بر پایه ایمپلنت است.

قیمت ایمپلنت کامل دهان
برای درخواست وقت ویزیت و مشاوره رایگان با متخصص کافی است باشماره 09336661088 یا 02146132385 تماس بگیرید و یا از طریق چت واتس اپ و تلگرام با ما درارتباط باشید.

در گذشته بیمارانی که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند از دست دندان‌های کامل متحرک استفاده میکردند. این روش بسیار آسان و ارزان است. دست دندان‌خای متحرک یه راحتی از دهان خارج میشوند و نظافت آن بسیار آسان است. این دست دندان‌ها به دلیل اینکه روی استخوان فک قرار میگیرند و متحرک است مشکلاتی در جویدن غذا و تکلم ایجاد میکند همچنین بیماران در طول مدت استفاده دچار تحلیل لثه میشوند. عمر این دست دندان ها 5 سال است.

در روش اوردنچر یا ایملنت کامل دندان محل کاشت ایمپلنت و تعداد آنها با دیگر ایمپلنت‌های تکی یا چند تاییی تفاوت دارد. هرچه تعداد پایه های ایمپلنت کمتر باشد فشار بر روی استخوان فک نیز بیشتر است. فشار زیاد بر روی استخوان فک خوب نیست و باعث تحلیل لثه میشود. تعداد کم پایه باعث استحکام کمتر درون دهان میشود و زمان جویدن غذا بسیار تاثیر گذار خواهد بود.هنگام چویدن غذا لرزش الکلنگی آن را احساس میکنید.

دندان پزشک معمولا برای عمل ایمپلنت کامل یا اوردنچر 4 ایمپلنت را در استخوان فک بالا قرار میدهد و در مقابل 2 عدد ایمپلنت را درون فک پایین قرار میدهد. بیمارانی که حداقل 4 عدد ایمپلنت در فک بالا و 2 عدد ایمپلنت درون فک پایین قرار میدهند نه تنها از عملکرد بهتری بهره میبرند بلکه از لحاظ ظاهر بسیار زیبا و طبیعی تر خواهد بود.

ایمپلنت کامل فک پایین
ایمپلنت کامل فک پایین

پایه تیتانیومی ایمپلنت در حقیقت نقش ریشه دندان را بازی میکند و با جوش خوردن درون استخوان فک درست مانند دندان طبیعی عمل میکند. پایه ها درون استخوان فک مانع از تحلیل لثه میشوند. بخاطر ثابت بودن ایمپلنت دیگر مانند پروتزهای متحرک دندانی در جویدن غذا‌های مختلف مشکل ندارید و مشکل تکان خوردن دندان هنگام تکلم را نخواهید داشت.

هر روز شاهد پیشرفت علم هستیم. پیشرفت علم در حوزه درمانی دندان پزشکی هم هر روزه انقلابی جدیدی در دمان بیماران خواهد داشت. این پیشرفت ها در حوزه دندان پزشکی  کار را هم برای پزشک و درمان را هم برای بیمار راحتر میکند. دندان پزشک برای  در ایمپلنت سنتی استخوان فک را جراحی میکند. برای هر دندان یک ایمپلنت استفاده میشود. زمانی که تعداد دندان‌ها بیشتر میشود میزان عمل جراحی خونریزی و عوارض بعد از عمل نیز بیشتر میشود. در نهایت به دلیل ناحیه بیشتر جراحی شده احساس درد بیشتری هم دارید. زمان انتظار در ایمپلنت سنتی  برای بهبودی کامل ایمپلنت و جوش خوردن آن به استخوان فک نیز بیشتر است و بیمار تا پایان جوش خوردن برای چسباندن تاج سرامیکی صبر کنند.

محققان در طول سالهای گذشته برای راحت تر کردن عمل ایمپلنت تحقیقاتی را انجام داده‌اند. در طی این تخقیقات روش جدیدی از ایمپلنت به نام ایمپلنت دیجیتال را ارائه کردند. ایمپلنت دیجیتال به ایمپلنت یکروزه هم معروف است. ایمپلنت دیجیتال از دقت بسیار بالایی برخوردار است. بیماران ایمپلنت دیجیتال معمولا چند دندان یا همه‌ی دندان‌های خود را از دست داده اند. در ایمپلنت دیجیتال برای هر دندان نیاز به یک ایمپلنت نیست. پزشک بعد از دیدن عکس‌های رادیو گرافی از استخوان فک و اسکن دیجیتالی دهان تشخیص کاشت چند پایه و با چه مشخصاتی در چه ارتفاع و ناحیه از استخوان فک را میدهد.

 به دلیل دقت بالای ایمپلنت دیجیتال شانس موفقیت در عمل جراحی بسیار بالاتر است و طول عمر ایمپلنت به دلیل ظرافت و دقت در ساخت آن نیز بسیار بالا است. ایمپلنت های دیجیتال توسط نرم افزارهای خاص کامپیوتری طراحی و ساخته میشوند. در ایمپلنت دیجیتال دندان پزشک دیگر با مشکل خاص زاویه کاشت دندان مواجه نمیشود. بعد از کاشت پایه ایمپلنت بیمار برای دریافت تاج دندانی اقدام میکند اگر در این زمان کاشت ایمپلنت در زاویه خوبی قرار نگرفته باشد در چسباندن تاج سرامیکی نیز به مشکل مواجه میشوند. همانطور که گفته شده ایمپلنت دیجیتال این مشکل را بر طرف کرده است. ایمپلنت‌های دیجیتال به منظور جراحی کمتر و کاشت پایه کمتر حتی در عمق کمتری از استخوان بیمار طراحی میشوند. بیماران پس انجام این نوع از ایمپلنت احساس رضایت کاملی داشته اند.

شرایط لازم برای ایمپلنت کامل چیست؟

شرایط لازم برای ایمپلنت کامل دندان یا اوردنچر بی دندانی کامل بیمار است. دیگر شرایط برای انجام ایمپلنت کامل مانند بقیه ایمپلنت های تک است. در ایمپلنت کامل و یا تک دندان پزشک با معاینه لثه و جای خالی دندان میزان و حجم استخوان فک را اندازه گیری میکند. در صورت خالی بودن جای دندان از ریشه و داشتن فضای کافی عمل ایمپلنت در جلسه بعد انجام میشود. تعداد دندان هایی که جایگزین میشود نیز بسیار مهم است.  دندان پزشک در جلسه مشاوره تمامی مراقبت های قبل از عمل را در اختیار بیمار قرار میدهد.

شرایط لازم ایمپلنت کامل
شرایط لازم ایمپلنت کامل

بعد از ایمپلنت

دندان پزشک برای بعد از عمل ایمپلنت دارو هایی تجویز میکند. دربین دارو های تجویز شده مسکن برای کمک کردن درد دندان استفاده میشود. دکتر از آنتی بیوتیک خوراکی برای جلوگیری از جمع شدن باکتری و ایجاد عفونت استفاده میکند. دندان پزشک بیمار را تشویق به استفاده به وقت دار‌ها میکند. معمولا تا 1 ساعت بعد از عمل ایمپلنت خونریزی قطع میشود و شما میتوانید آب سرد بخورید. توجه داشته باشید در تمامی دوران نقاهت از خوردن و آشامیدن ممنوعات خود داری کنید. به هیچ عنوان غذای سفت و داغ استفاده نکنید. بیماران در 24 ساعت اول فقط نوشیدنی های سرد میتواند استفاده کند. حتی بعد از گذشت مدت  24 ساعت پس از جراحی هم  فقط غذاهای نرم و سرد میتواند بخورد. دوران نقاهت از 3 روز تا 7 روز به طول می انجامد . جوش خوردن پایه ایمپلنت به ططور کامل هم به 3 ماه زمان نیاز دارد. در دوران نقاهت استفاده از نخ دنداند و مسواک نیز ممنوع است. میتوانید از دهان شویه های خانگی مثل آب نمک دهان خود را بشویید اما توجه داشته باشید که از قرقره کردن و توف کردن بپر هیزید. برای داشتن و حفظ کردن ایمپلنتهای خود مرتبا آنها را نظاف کنید تا شاهد عمر دائمی آنها باشید.

ایمپلنت کامل در چه افرادی انجام میشود؟

شاید برای شما این سوال باشد که اوردنچر برای چه افرادی است؟ همان طوری که قبلا گفتیم اوردنچر یا ایمپلنت کامل مختص افرادی است که تمام دندان‌های خود را در یک فک از دست داده است. اما اگر بپرسید چه افرادی میتوانند اوردنچر یا ایمپلنت کامل انجام دهند؟ شرایط عمل جراحی ایمپلنت اوردنچر دقیقا مانند ایمپلنت‌های تک و سنتی هستند. شرایط جسمانی بیماران اهمیت زیادی دارد. بیمارانی که سکته کرده‌اند و کمتر از 6 ماه از سکته کردن آنها میکذرد و سلامتی خود را به طور کامل به دست نیاورده اند. .

این بیماران با مراجعه به پزشک کسب آمادگی برای کنترل ارامش خود میتوانند عمل ایمپلنت را انجام دهند. بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی و پرتو درمانی هستند نمی توانند عمل ایمپلنت را انجام دهند. بیماران سرطانی حنما بعد پس از گذشا 3 ماه از شیمی درمانی و 6 ماه از پرتو درمانی با اجازه پزشک متخصص میتواننند عمل ایمپلنت را انجام دهند.

ایمپلنت کامل
ایمپلنت کامل

بیمارانی که سرطان خون دارند یا از مریضی های سیستم امنیتی بدن رنج میبرند نمیتوانند عمل ایمپلنت را انجام دهند. بیمارانی که تراکم استخوانی کمی دارند یا دچار پوکی استخوان نیز شده اند نمی توانند ایمپلنت انجام دهند.  لثه بعضی از بیماران دچار تحلیل شده است. معنی تحلیل لثه یعنی کوتاه شدن و یا ازبین رفتن استخوان فک است که دلایل مختلفی از جمه خالی ماندن جای دندان به مدت طولانی یا بالا رفتن سن انسان است. این بیماران نمی توانند عمل ایمپلنت انجام دهند. متخصص فک با انجام عمل جراحی می تواند بیمار را آماده انجام ایمپلنت کند. برای جبران استخوان فک بالا عمل لیفت سینوس انجام میشود.

در عمل  لیفت سینوس تکه ای استخوان از اطراف دهان یا بافت های دیگر بدن انسان پیوند می زنند. برای استخوان فک پایین عمل پیوند استخوان انجام میگیرد. استخوان برای جوش خوردن کامل در عمل پیوند استخوان و لیفت سینوس 9 ماه زمان لازم است. بیمار پس از 9 ماه میتوانند اقدام به عمل ایمپلنت کند

بیمارانی که حجم استخوان فک آنها کم است معمولا از روش ایمپلنت دیجیتال استفاده میکنند. زیرا در ایمپلنت دیجیتال دندان پزشک پس از بررسی عکس‌های رادیو گرافی بهترین مکان را برای کاشت پایه ایمپلنت انتخاب میکند و سطح کمتری از استخوان فک را جراحی میکند و پایه در سطح بالا تری قرار میگیرد.

هزینه ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به دلیل ثابت و دائمی بودن نسبت به روش های دیگر طرفدار بسیاری دارد. هزینه ایمپلنت دندان در مقابل روشهای دیگر بسیار بیشتر است. هزینه ایمپلنت برای بیمارانی که 1 دندان از دست داده دارند با کسانی که چند دندان دارند متفاوت است.

برای اطلاع از هزینه ایمپلنت به لینک زیر مراجعه کنید .

هزینه ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت کامل چقدر است؟

هزینه کاشت دندان کامل بر پایه اوردنچر یا ایمپلنت کامل کمتراست. در روش اوردنچر یا ایمپلنت کامل از پروتز های ثابت و متحرک استفاده میشود که بر چند ایمپلنت سوار میشوند. حتی اگر 2 عدد پایه ایمپلنت برای پروتز های ثابت و متحرک استفاده شود تا 50 درصد  در استفاده بیمار تاثیر میگذارد. به دلیل استفاده کمتر از ایمپلنت هزینه ایمپلنت کامل یا اوردنچر کمتر است.

رزرو نوبت


مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

    دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.