09336661088 - 46132385 info@markazimplant.com

همه چیز در مورد مینی ایمپلنت که باید بدانید

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


مینی ایمپلنت ها شباهت بسیار زیادی با ایمپلنت اصلی دارند ، با این تفاوت که مینی ایمپلنت قطری تقریبا نصف ایمپلنت های ساده دارند و برای کاشت های کوچک معمولا استفاده می شوند .

مینی ایمپلنت
مینی ایمپلنت

چه زمانی از کاشت مینی ایمپلنت استفاده می شود؟

کاشت مینی دندان فقط در موارد خاص استفاده می شود. این لزوماً چیزی نیست که بتوانید انتخاب کنید زیرا ایده داشتن کاشت های کوچکتر را دوست دارید.

در بیشتر موارد ، دندانپزشک شما ممکن است در این شرایط از یک مینی ایمپلنت استفاده کند:

اگر دندانهای کوچک دارید

برای تعویض دندانهای جلو

تعویض دندان مولر

دندانهای موجود در یک فضای باریک

دلیل این نوع پروتز دندان به عنوان ایمپلنت به جای چسب استفاده می شود زیرا امنیت بسیار بیشتری دارد. امنیت بیشتر به معنای راحتی بیشتر و استفاده طبیعی تر از دندان است.

کاشت های کوچک دندانپزشکی چقدر کوچک هستند؟

صادقانه بگویم ، مینی ایمپلنت در واقع به اندازه اندازه یک کاشت سنتی (تقریباً قطر یک خلال دندان) است. حتی اگر استخوان زیادی نیز از دست داده باشید ، مینی ایمپلنت ها هنوز هم گزینه عالی و بهتر از کاشت های سنتی هستند.

کاشت مینی دندان در مقابل کاشت های سنتی

دانستن تفاوت های بین کاشت های کوچک و سنتی دندانپزشکی مهم است. با کمال تعجب ، برخی افراد این دو را اشتباه می گیرند . بنابراین در زیر ، ما می خواهیم هر یک از آنها و همچنین تفاوت های آنها را پوشش دهیم.

کاشت دندان سنتی

معمولاً یک کاشت سنتی از دو قطعه با یک پیچ خارجی ساخته می شود که به استخوان می رود و قطر آن بزرگتر از 3 میلی متر است. در داخل کاشت نخ وجود دارد که با بسیاری از انواع مختلف پروتزها سازگار است. این ویژگی چند منظوره یکی از بهترین های آن است.

ایمپلنت مینی دندان

برخلاف کاشت سنتی ، مینی ایمپلنت ها یک قطعه جامد هستند که با قطر کوچکتر از 3 میلی متر در استخوان پیچ می شوند. در بالای دستگاه یک برآمدگی به شکل توپ وجود دارد که به پشتیبانی از پروتز کمک می کند. به طور معمول ، دندان مصنوعی دارای یک حلقه O لاستیکی است که بر روی این قسمت از توپ شکل می چرخد.

طول عمر مینی ایمپلنت ها بسته به عوامل مختلفی متفاوت است ، که شامل موارد زیر است:

پوکی استخوان یا سایر بیماری های استخوانی

سیگار کشیدن

عدم مراقبت از ایمپلنت

سوء مصرف الکل یا مواد

اما نکته آخر این است که هر دهان متفاوت است. دو نفری که در همان روز یک مینی ایمپلنت دریافت می کنند ، ممکن است طول عمر متفاوتی را در ایمپلنت خود تجربه کنند.

تفاوت اصلی بین کاشت های کوچک و سنتی

همانطور که در بالا گفته شد ، یک کاشت مینی دندان به اندازه نصف قطر یک کاشت سنتی است ، به این معنی که دو مینی ایمپلنت برای پشتیبانی از یک کاشت سنتی نیاز دارد. این به نظر می رسد مانند یک چیز بد ، اما همیشه نیست. برای اینکه بتوانید آن را در یک فضای کوچکتر قرار دهید ، گاهی به کاشت کوچکتر نیاز دارید.

تفاوت اصلی بین کاشت های کوچک و سنتی
تفاوت اصلی بین کاشت های کوچک و سنتی

ایمپلنت های سنتی معمولاً بیشتر از مینی ایمپلنت ها ماندگار هستند زیرا قادر به توزیع وزن یک دندان مصنوعی هستند. اما باز هم ، گاهی اوقات چنین فضای کوچک وجود دارد که شما به یک مینی نیاز دارید که یک کاشت سنتی خیلی بزرگ باشد.

هزینه کاشت مینی دندان

بنابراین مینی ایمپلنت دندان چقدر است؟ پاسخ کوتاه این است: کمتر از کاشت سنتی.

اگر مینی کاشت فقط نیمی از کاشت های سنتی است ، چرا آنها بیش از دو برابر ارزان هستند؟ خوب ، در اینجا چند دلیل وجود دارد:

پیچ های کاشت مقرون به صرفه تر: پیچ های کوچکتر مورد استفاده در مینی ایمپلنت بسیار ارزان تر از پیچ های بزرگتر مورد استفاده برای کاشت سنتی است

روش ساده تر: فرایند قرار دادن مینی ایمپلنت بسیار کم تهاجمی است و وقت گیر و بدون نیاز به جراحی لازم است. بنابراین ، وقت و تلاش کمتری به معنای صرف هزینه کمتری است.

بدون نیاز به پیوند استخوان: در بسیاری از مواقع ، دندانپزشکان نیازی به انجام پیوند استخوانی روی بیماران با تراکم استخوان فک پایین ندارند. یک قدم کمتر در این فرآیند به معنای صرف هزینه کمتری است.

با این حال ، فقط به دلیل اینکه مینی ایمپلنت ها به طور قابل توجهی ارزان تر هستند ، این بدان معنی نیست که کیفیت روش یا جایگزینی کمتر از کاشت های سنتی است. این فقط یک فرایند متفاوت برای یک وضعیت متفاوت است.

روز بعد از قرار دادن

بعد از اینکه دندانپزشک مینی کاشت دندان (های) خود را وارد کرد ، می خواهید آن را تا زمان خوابیدن رها کنید. در روز اول ، احساس ناراحتی خواهید کرد ، اما این طبیعی است (به علاوه ، دندانپزشک به شما دارو درمانی توصیه می کند).

شما می خواهید از غذاهای سخت و چسبنده پرهیز کنید و از گزش های کوچک استفاده کنید. حداقل در ابتدا ، شما می خواهید پروتز را هر روز پاک کنید ، در کل ناحیه کاشت و حلقه O را با یک سواب پنبه و خمیردندان توصیه شده تمیز کنید و سپس دهان خود را با دهانشویه بشویید. سپس از یک مسواک استفاده کنید تا به آرامی در فضای خالی مسواک بزنید.

همانطور که با کاشت جدید خود تنظیم می شوید ، حداقل می خواهید روزانه آن را تمیز کنید. بهتر است بعد از هر وعده غذایی و بعد از آنکه شب ها به رختخواب بروید ، آن را تمیز کنید. نگران نباشید ، مانند گره زدن کفشهایتان ، به سرعت برای شما طبیعت دوم خواهد شد.

برچسب ها

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

    WhatsApp مشاوره با پزشک