مینی ایمپلنت چیست ؟

دسترسی سریع

مینی ایمپلنت چیست ؟

ایمپلنت های دندانی امروزه به عنوان بهترین روش برای درمان بی دندانی شناخته می شوند و ایمپلنت هر روزه دچار پیشرفت ، تغییر و انواع دیگری می شوند . مینی ایمپلنت ها ( mini implant ) از لحاظ ساختاری شبیه ایمپلنت های معمولی هستند اما از نظر سایز کوچک تر هستند و حدودا اندازه یک خلال دندان هستند .

مینی ایمپلنت
مینی ایمپلنت

مینی ایمپلنت ها دارای تکنیک های جدیدتر نسبت به ایمپلنت های معمولی هستند و برای رفع کاستی های آن ها ساخته شده اند . مینی ایمپلنت های از نظر درمان درد و خونریزی کمتری دارد و از برخی از پیوند استخوان ها شما را بی نیاز می سازند .

مینی ایمپلنت چیست ؟
مینی ایمپلنت ها مانند ایمپلنت ایمپلنت های معمولی موثر هستند اما مینی ایمپلنت کوچک تر هستند و دارای مزایای مخصوص به خود هستند. همچنین به همین علت درد و خونریزی کمتر است و شما را از برخی پیوند استخوان را راحت می سازد.
عمر مینی ایمپلنت ها چه قدر است؟
مینی ایمپلنت ها در صورت کاشت درست دارای طول عمر و موفقیت بسیار بالایی است. طبق تحقیق انجام شده بر روی بیش از ۵۰۰۰ از مینی ایمپلنت پس از ۱۲ سال ، بیش از ۹۲ درصد این ایمپلنت ها سالم بوده اند.
تفاوت بین ایمپلنت دندان و مینی ایمپلنت چیست؟
تفاوت مهم بین ایمپلنت های معمولی و مینی ایمپلنت ها ، کوچک تر بودن مینی ایمپلنت ها است. قطر مینی ایمپلنت تقریبا اندازه یک خلال دندان است در حالی که ایمپلنت های معمولی در حدود ۴ میلی متر می باشد.
معایب مینی ایمپلنت ها چیست ؟
مینی ایمپلنت ها در کنار مزایای بسیار زیادی که دارند معایبی نیز دارند. از مینی ایمپلنت ها نمی توان برای تمام افراد استفاده کرد و قدرت جویدن آن ها نسبت به ایمپلنت های معمولی پایین تر است.

مزایای مینی ایمپلنت

 • پروسه درمان پیچیدگی کمتری دارد
 • درد و خونریزی کمتر
 • دوران نقاهت یا بهبود کمتر
 • روش کم تهاجمی با زمان بهبودی کوتاه تر
 • شما را از برخی پیوند استخوان ها بی نیاز می سازد
 • طول درمان کمتر
 • عوارض کمتر
 • هزینه کمتر

معایب مینی ایمپلنت

 • از مینی ایمپلنت ها نمی توان برای تمامی افراد و تمامی شرایط استفاده کرد .
 • استحکام کمتر به نسبت ایمپلنت های معمولی
 • طول عمر کمتر از ایمپلنت های معمولی

چه زمانی از کاشت مینی ایمپلنت استفاده می شود؟

مینی ایمپلنت ها به آنگونه نیست که در تمامی افراد بتوان استفاده کرد و اگر شما کاندیدای خوبی برای ایمپلنت های معمولی نیستید ، در درمان مینی ایمپلنت نیز از نتیجه درمان فوق العاده برخوردار نمی شوید. کاشت مینی دندان فقط در موارد خاص استفاده می شود. این لزوماً چیزی نیست که بتوانید انتخاب کنید زیرا ایده داشتن کاشت های کوچکتر را دوست دارید.

مینی ایمپلنت

برخی از کاربردی های مینی ایمپلنت

 • اگر دندانهای کوچک دارید
 • برای تعویض دندانهای جلو
 • تعویض دندان مولر
 • دندانهای موجود در یک فضای باریک

لازم به ذکر است که تنها دندانپزشک با بررسی و معاینه دقیق می تواند به شما بگوید که از ایمپلنت های سنتی یا مینی ایمپلنت استفاده کنید.

سایز مینی ایمپلنت های چه قدر است ؟

مینی ایمپلنت در واقع به اندازه اندازه یک کاشت سنتی (تقریباً قطر یک خلال دندان) است. حتی اگر استخوان زیادی نیز از دست داده باشید ، مینی ایمپلنت ها هنوز هم گزینه عالی و بهتر از کاشت های سنتی هستند.

کاشت مینی دندان در مقابل کاشت های سنتی

دانستن تفاوت های بین کاشت های کوچک و سنتی دندانپزشکی مهم است. با کمال تعجب ، برخی افراد این دو را اشتباه می گیرند . بنابراین در زیر ، ما می خواهیم هر یک از آنها و همچنین تفاوت های آنها را پوشش دهیم.

کاشت دندان سنتی

معمولاً یک کاشت سنتی از دو قطعه با یک پیچ خارجی ساخته می شود که به استخوان می رود و قطر آن بزرگتر از ۳ میلی متر است. در داخل کاشت نخ وجود دارد که با بسیاری از انواع مختلف پروتزها سازگار است. این ویژگی چند منظوره یکی از بهترین های آن است.

طول عمر مینی ایمپلنت ها

مینی ایمپلنت یک راه حل طولانی مدت نیستند و طول عمر آن ها کمتر از ایمپلنت های معمولی باشد. اگر می خواهید طول عمر درمان شما بالاتر باشد ، بهتر با دندانپزشک خود مشورت کنید تا بهترین طرح درمان را برای شما انتخاب کند .

طول عمر مینی ایمپلنت ها بسته به عوامل مختلفی متفاوت است ، که شامل موارد زیر است:

 • پوکی استخوان یا سایر بیماری های استخوانی
 • سیگار کشیدن
 • عدم مراقبت از ایمپلنت
 • سوء مصرف الکل یا مواد

اما نکته آخر این است که هر دهان متفاوت است. دو نفری که در همان روز یک مینی ایمپلنت دریافت می کنند ، ممکن است طول عمر متفاوتی را در ایمپلنت خود تجربه کنند.

تفاوت اصلی بین کاشت های کوچک و سنتی

همانطور که در بالا گفته شد ، یک کاشت مینی دندان به اندازه نصف قطر یک کاشت سنتی است ، به این معنی که دو مینی ایمپلنت برای پشتیبانی از یک کاشت سنتی نیاز دارد. این به نظر می رسد مانند یک چیز بد ، اما همیشه نیست. برای اینکه بتوانید آن را در یک فضای کوچکتر قرار دهید ، گاهی به کاشت کوچکتر نیاز دارید.

تفاوت اصلی بین کاشت های کوچک و سنتی
تفاوت اصلی بین کاشت های کوچک و سنتی

ایمپلنت های سنتی معمولاً بیشتر از مینی ایمپلنت ها ماندگار هستند زیرا قادر به توزیع وزن یک دندان مصنوعی هستند. اما باز هم ، گاهی اوقات چنین فضای کوچک وجود دارد که شما به یک مینی نیاز دارید که یک کاشت سنتی خیلی بزرگ باشد.

آیا مینی کاشت به اندازه کاشت های معمولی خوب است؟

مینی ایمپلنت های برای سلامت دهان ، لثه و استخوان بسیار مناسب هستند و دندان جایگزین مناسبی فراهم می سازند. برای بیمارانی که از دست لقی دست دندان خسته شده اند بسیار مناسب است. اما مینی ایمپلنت به اندازه ایمپلنت های معمولی محکم نیستند.

قیمت مینی ایمپلنت

هزینه مینی ایمپلنت ها به علت هایی اعم از پیچیدگی کمتر درمان ، درمان تهاجمی کمتر ، پیوند استخوان کمتر و سایز کوچک تر آنها از ایمپلنت های سنتی کمتر می باشد. در ادامه علت مقرون به صرفه بودن مینی ایمپلنت ها را کمی بررسی می کنیم .

پیچ های کاشت مقرون به صرفه تر: پیچ های کوچکتر مورد استفاده در مینی ایمپلنت بسیار ارزان تر از پیچ های بزرگتر مورد استفاده برای کاشت سنتی است

روش ساده تر: فرایند قرار دادن مینی ایمپلنت بسیار کم تهاجمی است و وقت گیر و بدون نیاز به جراحی لازم است. بنابراین ، وقت و تلاش کمتری به معنای صرف هزینه کمتری است.

بدون نیاز به پیوند استخوان: در بسیاری از مواقع ، دندانپزشکان نیازی به انجام پیوند استخوانی روی بیماران با تراکم استخوان فک پایین ندارند. یک قدم کمتر در این فرآیند به معنای صرف هزینه کمتری است.

با این حال ، فقط به دلیل اینکه مینی ایمپلنت ها به طور قابل توجهی ارزان تر هستند ، این بدان معنی نیست که کیفیت روش یا جایگزینی کمتر از کاشت های سنتی است. این فقط یک فرایند متفاوت برای یک وضعیت متفاوت است.

مینی ایمپلنت ها ارزان تر هستند ؟

در ابتدا باید به سوال پاسخ داد که بله مینی ایمپلنت ها از ایمپلنت های معمولی ارزان تر هستند اما عمر مینی ایمپلنت ها از ایمپلنت های معمولی کمتر است و در طولانی مدت ممکن است هزینه های آن بیشتر بشود.

پرسش و پاسخ مینی ایمپلنت

مینی ایمپلنت ها برای چه افرادی مناسب است ؟

افراد مناسب برای مینی ایمپلنت افرادی هستند که از سلامت دندان های مناسبی برخوردار هستند و در ناحیه بی دندانی از استخوان کافی برای انجام ایمپلنت های معمولی برخوردار نیستند. همچنین افرادی که دارای دیابت ، سرطان هستند ممکن است دارای مشکلاتی بشوند.

مینی ایمپلنت
مینی ایمپلنت

مینی ایمپلنت از تحلیل استخوان فک جلوگیری می کند ؟

مینی ایمپلنت ها نیز از تیتانیوم ساخته شده اند و سازگاری بالایی با بدن انسان دارند. مینی ایمپلنت از لحاظ ساختار شبیه به ایمپلنت های معمولی است و به استخوان فک جوش می خورد. مینی ایمپلنت ها نیز از تحلیل استخوان و خراب شدن شکل فک جلوگیری می کنند.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

  دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.