انواع ایمپلنت ایرانی ( مزایا ، معایب ، کیفیت ،عمر و قیمت )

امروزه ایمپلنت دندان به عنوان بهترین درمان برای بی دندان شناخته میشود و امروزه در حدود 60 کشور مختلف جهان به تکنولوژی تولید ایمپلنت دست یافته اند و یکی از این کشور کشور عزیزمان ایران می باشد. ایمپلنت های ایرانی امروزه دارای کیفیت و طول عمر مناسبی هستند و مانند هر برندی ممکن است دارای معایبی نیز باشد.

ایمپلنت ایرانی
ایمپلنت ایرانی

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید و بین برند های مختلف از کشور های گوناگون دچار سردرگمی شده اید ، با ما همراه باشید تا شما را در انتخاب ایمپلنت ایرانی همراهی کنیم و با مزایا ، معایب ، کیفیت ، طول عمر ، انواع و قیمت ایمپلنت ایرانی اطلاعاتی را کسب کنید.  

مزایا ایمپلنت ایرانی

تمامی برند های موجود در جهان هر کدام دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند و ایمپلنت ایرانی نیز این قاعده مستثنی نمی باشد. در ادامه به بررسی مزایای ایمپلنت ایرانی می پردازیم.

قیمت اقتصادی و مناسب
یکی از عوامل مهم در تاسیس ایمپلنت های ایرانی ساخت ایمپلنت با هزینه عزیزان هموطن به هزینه و کیفیت مناسب می باشد. ایمپلنت های ایرانی بسیار هزینه پایین تری به نسبت ایمپلنت های اروپایی و حتی کره ای را دارا می باشند.
دسترسی آسان به تجهیزات
امروزه با تحریم هایی که وجود دارد ، دسترسی به ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی کاهش پیدا کرده است اما ایمپلنت ایرانی به علت تولید ایمپلنت در ایران ، به شما این امکان را می دهد که در صورت نیاز به تجهیزات و یا ایمپلنت جدید به سادگی به آن دسترسی داشته باشید.
حمایت از تولید ملی
هیچکدام از برند ها از روز اول کیفیت دارای کیفیت الان خود نبودند و به وسیله تحقیق ، توسعه ، آزمون تجربه در طول مدت زمان اطلاعات بیشتری کسب کرده و ایمپلنت های بسیار با کیفیت تری تولید کرده اند. ایمپلنت های ایرانی نیز تازه اول راه هستند و با اینکه کیفیت خوبی دارند اما برای پیشرفت راه بسیار زیادی وجود دارد.

معایب ایمپلنت ایرانی

در بالا مزایای ایمپلنت ایرانی بیان شد اما ایمپلنت های ایرانی را نمی توان از نظر کیفیت با ایمپلنت های سوئیسی یا آمریکایی مقایسه کرد. از معایب ایمپلنت های ایرانی می توان به معایب زیر اشاره کرد :

کیفیت کمتر نسبت به برند های خارجی
همانطور که گفته شد ایمپلنت های ایرانی کیفیت مناسبی دارند اما برای کیفیت ایمپلنت های سوئیسی یا آمریکایی به مراتب بیشتر از آن است.
آسیب پذیری
ایمپلنت های ایرانی در برابر عوارض های ایمپلنت آسیب پذیر هستند و همین موضوع سبب دوام کمتر آن به نسبت نمونه های خارجی می شود.
نامناسب برای ایمپلنت های فوری
ایمپلنت های فوری دارای تکنولوژی مخصوص به خود هستند که در بلافاصله بعد کاشت از پایداری مناسب هستند و با سرعت بیشتر به استخوان فک جوش می خورند و ایمپلنت های ایرانی برای کاشت به صورت فوری پیشنهاد نمی شود.

قیمت ایمپلنت ایرانی

از بزرگترین مزایای ایمپلنت های ایرانی هزینه های بسیار مناسب آن می باشد و قیمت ایمپلنت های ایرانی نیز از ایمپلنت های کره ای کمتر می باشد. در مرکز ایمپلنت یکی از مراکز ایمپلنت ایرانی می باشد و در آن امکان انجام ایمپلنت ایرانی وجود دارد.

هزینه ایمپلنت ایرانی 3A

قیمت ایمپلنت ایرانی
هزینه ایمپلنت ایرانی 3A به همراه روکش PFM و جراحی 9/000/000 هزار تومان می باشد.

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید و می خواهید درباره قیمت روز ایمپلنت های فوری ، دیجیتال ، سوئیسی ، آمریکایی و ایرانی مطلع شوید، می توانید از صفحه قیمت ایمپلنت ما دیدن فرمایید.

قیمت ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت ایرانی

امروزه چندین برند ایمپلنت ایرانی به تولید آن می پردازند و هر کدام دارای کیفیت ، مزایا ، معایب و هزینه متناسب به خود برخوردار می باشند که در ادامه بررسی انواع ایمپلنت ایرانی می پردازیم.

انواع ایمپلنت ایرانی
انواع ایمپلنت ایرانی

کیمیا کاشت اطبا ( KME )

ایمپلنت کیمیا کاشت اطبا به عنوان اولین تولید کننده ایمپلنت در ایران شناخته می شود. این شرکت فعالیت خود را از سال 93 آغاز کرده و در 5 فروردین سال 1396 کارخانه خود را در شهر سنندج احداث کرده است. این شرکت با دستیابی به تیتانیوم گرید 4 و 5 توانسته از است بیشتر 196 محصولات فیکسچر ، کیت جراحی و پروتزی تولید کند و موفق به کسب گواهینامه CE اروپا نیز شده است. این شرکت دارای سه نوع سیستم ایمپلنت دندان می باشند که انواع آن شامل موارد زیر است.

  • کیمیا 1
  • کیمیا 2
  • کیمیا 3

ایمپلنت های این شرکت دارای سطوح SLA هستند که یکی از بهترین سطوح ایمپلنت هستند و از تیتانیوم گرید 4 برای ساخت آن ها استفاده می شود و همچنین طراحی ایمپلنت ها از یک شرکت سوئیسی گرفته شده است. ایمپلنت های کیمیا دارای 20 سایز مختلف برای قطر استخوانی متفاوت هستند. سایز های ایمپلنت کیمیا کاشت اطبا شامل :

قطر
3.8 – 4.2 – 4.7 – 5.2
ارتفاع
7 – 8.5 – 10 – 11.5 – 13

ایمپلنت کوشا فن پارس

شرکت کوشا فن پارس یا KFP  از بزرگترین تولید کننده محصولات دندانپزشکی در کشور می باشد و این شرکت قراردادی با شرکت سوئیسی اشترومن امضا کرده است و ایمپلنت های خود را تحت لیسانس شرکت تولید کرده است. ایمپلنت سوئیسی اشترومن به عنوان بهترین ایمپلنت دنیا شناخته می شود و یکی از با کیفیت ترین های ایمپلنت دنیا توسط اشترومن تولید می شود.

ایمپلنت های این شرکت اویتا نام دارد و تست های خود را در دانشگاه های شریف ، امیر کیبر و آزمایشگاه های مرجع سوئیس را پشت سر گذاشته است.

شرکت نیک کاشت آسیا

یکی دیگر از تولید کنندگان ایمپلنت در ایران شرکت نیک کاشت آسیا می باشد که نام ایمپلنت های  آن سینابایونیک می باشد. این شرکت فعالیت تحقیقاتی خود را در سال 1389 در دانشگاه تهران آغاز کرده است. پس از 7 سال یعنی در مرداد ماه سال 1396 ایمپلنت های خود تولید و به بازار عرضه کرد.

علت تاخیر در تولید و عرضه ایمپلنت ها هزینه بالای تجهیزات و ماشین آلات بوده و به همین علت تولید این ایمپلنت ها دارای تاخیر شده بود. ایمپلنت های این شرکت تحت لیسانس شرکت ایمپلازا آلمان تولید می شود.

درین کاشت مانا

این شرکت های  تولید کنندگان ایمپلنت در ایران است که فعالیت خود را در سال 1397 آغازکرده است و هدف این شرکت از تولید ایمپلنت خلاقیت و افزایش کیفیت ایمپلنت های دندانی بوده است. این شرکت طراحی و عرضه ایمپلنت های DPI ، 3A و DRI را انجام داده است.

بهترین ایمپلنت ایرانی

همانطور که شرکت های تولید کننده ایمپلنت در ایران را به شما معرفی کردیم ، متوجه خواهید شد که هرکدام خلاقیت و نوآوری مخصوص به خود را در این صنعت انجام داده اند و نمی توان گفت بهترین ایمپلنت ایرانی کدام است و بهتر است درباره بهترین ایمپلنت ایرانی با پزشک خود مشورت کنید.

آیا ایمپلنت ایرانی خوبه ؟

آیا ایمپلنت ایرانی خوبه ؟
آیا ایمپلنت ایرانی خوبه ؟

ایمپلنت های ایرانی دارای کیفیت و هزینه مناسب هستند اما طول عمر آن ها از ایمپلنت های خارجی کمتر می باشد. اگر خواهان کیفیت و طول عمر بالا هستند بهتر است ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی استفاده کنید و اگر بودجه برای شما بسیار مهم می باشد می توانید از ایمپلنت های ایرانی استفاده فرمایید. 

کیفیت ایمپلنت ایرانی

شرکت های تولید کننده های ایمپلنت ایرانی امروزه پیشرفت های بسیار زیادی در تولید ایمپلنت هستند و دارای کیفیت مناسبی هستند. همچنین بسیاری از آنها تحت لیسانس ایمپلنت های مشهور جهانی هستند اما به طور کلی برای رقابت با ایمپلنت های خارجی نیاز به تحقیق و توسعه بیشتری دارند. اگر به دنبال کیفیت بالای هستید می توانید از ایمپلنت های خارجی استفاده فرمایید.

عمر ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت های دندانی به نسبت سایر درمان های رقیب دارای بیشترین طول عمر می باشد و از بزرگترین مزایای آن محسوب می شود. طول عمر ایمپلنت های دندانی به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور کلی عمر ایمپلنت های ایرانی حدود 15 سال می باشد و این طول عمر وابسته به عوامل زیاد کم یا زیادی می شود :

مراقبت های صحیح

ایمپلنت های دندانی شباهت بسیار زیادی به دندان طبیعی دارند و مانند آن ها نیز نیاز به مراقبت های دهان و دندان دارند.

نحوه صحیح کاشت

یکی مهم ترین عوامل موثر بر طول عمر ایمپلنت دندان ، متخصص ایمپلنت می باشد. متخصص ایمپلنت با طرح درمان ، نحوه صحیح کاشت مستقیما بر روی طول عمر ایمپلنت دندان موثر است.

وضعیت جسمانی

برخی از بیماری هایی زمینه ای مانند دیابت ، پوکی استخوان و ………….و عادت های روزمره مانند سیگار کشیدن می تواند بر روی موفقیت ایمپلنت دندان تاثیر گذار باشند و مستقیما بر روی طول عمر ایمپلنت ایرانی نیز موثر هستند.

مقایسه ایمپلنت ایرانی و کره ای

ایمپلنت های ایرانی از نظر قیمت و کیفیت را باید با ایمپلنت کره ای مقایسه کرد. ایمپلنت های کره ای یکی از محبوب ترین ایمپلنت ها در ایران می باشند و امروزه در سطح جهانی نیز از ایمپلنت های کره ای استفاده می شود.

به طور کلی هزینه ایمپلنت های ایرانی کمتر از ایمپلنت های کره ای می باشد و دسترسی به قطعات آن نیز ساده تر می باشد. کیفیت ایمپلنت های ایرانی با ایمپلنت های متوسط کره ای برابر می باشد اما کیفیت ایمپلنت های تاپ لول کره با ایمپلنت های اروپایی باید مقایسه شود.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

    دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.