مزایا و معایب ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای در چند سال اخیر پیشرفت های چشم گیری را در بازار جهانی داشته اند و توانسته اند طرفداران زیادی را به دست آوردند. علت این محبوبیت، مزایای زیاد ایمپلنت های کره ای است که البته خالی از معایب نیز نیستند. در این مقاله به بررسی کامل مزایا و معایب ایمپلنت کره ای می پردازیم.

مزایا و معایب ایمپلنت کره ای

درک این نکته حیاتی است که علیرغم محبوبیت قابل توجه این برند در بین مصرف کنندگان و دندانپزشکان به دلیل ویژگی های قابل توجه آن، این نوع ایمپلنت خاص دارای مزایا و معایبی است که باید قبل از تصمیم گیری در نظر گرفته شود. مزایای ایمپلنت کره ای شامل :

 1. مقرون به صرفه
 2. دارای گارانتی و ضمانت
 3. در دسترس بودن قطعات در ایران
 4. کیفیت مناسب
 5. اثبات شده و وجود تجربه بالا در بین پزشکان
مزایای ایمپلنت کره ای

اولین مزایای ایمپلنت کره ای : مقرون به صرفه بودن

ایمپلنت های کره ای در چند سال اخیر در بیش از ۱۰۰ کشور جهان به فروش می رسند و با قیمت رقابتی که به نسبت ایمپلنت های اروپایی و آمریکایی دارند، توانسته اند مشتریانی زیادی جذب کنند. البته هزینه مناسب ایمپلنت های کره ای، هیچ ارزشی از کیفیت آن کم نمی کند.

بیشتر بخوانید » قیمت ایمپلنت دندان ۱۴۰۳

دومین مزیت ایمپلنت کره ای – در دسترس بودن

یکی از مهمترین موارد در کاشت ایمپلنت دندان دسترسی به قطعات و فراوانی آن های در بازار است. ایمپلنت های کره ای نیز به دلیل تنوع بالا و همچنین ایجاد نمایندگی های فعال در سراسر دنیا این دسترسی را برای بیماران خود فراهم کرده است در ایران نیز تمام برند های مطرح کره ای دارای نمایندگی فعال هستند ودسترسی به آن ها بسیار راحت است.

کیفیت مواد

درست است که ایمپلنت کره ای هزینه مناسبی دارند اما با پیشرفت روز افزون این صنعت در این کشور، کیفیت آنها به حد بسیار بالایی رسیده است و ایمپلنت های مانند اوستم، مگاژن، بایوتم و …. دارای گواهینامه های ce و fda هستند.

ضمانت نامه و گارانتی

شرکت های تولید کننده ایمپلنت در کشور کره از ضمانت نامه های ۱۰ الی ۱۵ ساله استفاده می کنند. بسیار مهم است که یک برند دارای گارانتی باشد و شما در استفاده از ضمانت نامه ایمپلنت همیشه اطمینان داشته باشید. بنابراین می توانید با اطمینان خاطر به در دسترس بودن قطعات آن با توجه به این ایمپلنت و ضمانت آن اعتماد کنید.

اثبات شده و وجود تجربه بالا در بین پزشکان

می توان گفت در کشور ما ایران، بیشترین ایمپلنتی که مورد استفاده قرار می گیرند، ایمپلنت های کره ای هستند و در طی چند سال اخیر، بسیار از برند های ایمپلنت های کره ای محبوب، خود را اثبات کرده اند. همچنین در بین پزشکان، این نوع ایمپلنت ها کاشت زیادی دارد و تجربه زیادی در کاشت موفق آنها دارند.

در مورد معایب ایمپلنت های کره ای نیز می توان مواردی را بیان کرد. نکته قابل توجه این است که به دلیل تنوع در شرکت های تولید کننده ایمپلنت های کره ای مواردی که شامل ایراد و معایب ایمپلنت کره ای هستند شامل تمام برند های کره نمی شوند. در این بخش برخی از معایب ایمپلنت های کره ای آورده شده است:

 1. وجود برخی برند نامعتبر
 2. کیفیت ضعیف تر به نسبت ایمپلنت اروپایی و آمریکایی
 3. گارانتی محدود
 4. به روز نبودن تجهیزات و روند کاشت نسبت به تکنولوژی روز

وجود برخی برند نامعتبر

برای انتخاب بین ایمپلنت ها، نباید صرفاً به کشور سازنده آن اکتفا کرد و معیار دقیق بررسی یک ایمپلنت خوب، برند آن است. کشور کره برند های تولید کننده ایمپلنت دندان دندان بسیار دارد اما خب همه آنها کیفیت خوبی ندارند.

همچنین شناخت و بررسی برند های ایمپلنت برای یک فرد کاره ساده ای نیست و میزان رضایت از ایمپلنت های نیز بسیار مهم است که تنها یک متخصص ایمپلنت منصف می تواند درباره یک برند ایمپلنت به خوبی تصمیم بگیرد.

کیفیت ضعیف تر به نسبت ایمپلنت اروپایی و آمریکایی

ایمپلنت های کره ای نسبت به ایمپلنت های اروپایی و آمریکایی، هزینه بسیار بهتری دارند اما نمی توان از آنها توقع کیفیت برابر داشت و همچنین ایمپلنت های اشترومن سوئیس یا زیمر آمریکا امروزه از طراحی و متریال بی نظیری در ایمپلنت های خود استفاده می کنند که هنوز ایمپلنت های کره ای موفق به رقابت به آن ها، در زمینه کیفیت نشده اند.

البته تناسب بین هزینه و کیفیت در ایمپلنت های کره ای، ارزش خرید این دسته ایمپلنت ها را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.

گارانتی محدود

اگر در بین ایمپلنت ها تحقیق کرده باشید، برخی ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی گارانتی مادام العمر دارا می باشند اما این موضوع در ایمپلنت های کره ای دیده نمی شود و علت آن کیفیت پایین تر آن ها نسبت به این دسته از ایمپلنت ها می باشد و معمولا ضمانت آنها بین ۵ الی ۱۵ سال است.

به روز نبودن تجهیزات و روند کاشت نسبت به تکنولوژی روز

امروزه بسیاری از ایمپلنت های کره ای در تلاش هستند که خود را همگام با تکنولوژی روز دنیا نگه دارند اما خب همه ایمپلنت های کره ای این موضوع را مد نظر ندارند و همچنین در برخی موارد تکنولوژی ایمپلنت های کره ای، امکان رقابت با اروپا و آمریکا را دارا نمی باشد.

همانطور که گفته شد، ایمپلنت های کره ای نیز دارای معایبی هستند اما در نظر داشته باشید، رعایت برخی نکات این مشکلات را رفع کرد.

مراجعه به یک متخصص با تجربه و منصف

متخصص ایمپلنت تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت، طول عمر و کاهش عوارض ایمپلنت دندان شما دارد و با مراجعه به پیش یک مرکز ایمپلنت معتبر می توانید از همه موضوعات خیال راحت داشته باشد.  

استفاده از برند ایمپلنت کره ای معتبر:

امروزه ایمپلنت های کره ای بسیار معتبری موجود هستند که ما برخی از این برند ها را به طور خلاصه به شما معرفی می کنیم و این ایمپلنت ها امتحان های خود را پس داده اند.

 1. بایوتم ( biotem )
 2. اوستم ( osstem )
 3. مگاژن ( megagen )
 4. دنتیوم ( dentium )
 5. دیو ( dio )

البته در نظر داشته باشید، این موضوع به این معنا نیستند که سایر ایمپلنت های کره ای، معتبر نیستند و صرفاً این ایمپلنت ها کیفیت مناسبتری به نسبت سایر دارا می باشند.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

  دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.