طول درمان ایمپلنت

یكی از متداولترین سؤالات بیماران ما این است كه  دریافت ایمپلنت دندان چقدر طول می كشد؟ یا طول درمان ایمپلنت چگونه است ؟ پاسخ بستگی به نوع روش انتخاب شده و همچنین عوامل بهبودی فرد دارد ، اما در اینجا یک حس کلی از جدول زمانی دندانپزشکی وجود دارد:

طول درمان ایمپلنت
طول درمان ایمپلنت

به طور متوسط ​​، کل زمان تخمین زده شده برای یک روش کاشت دندان ۶-۸ماه است. برای جایگزینی یک دندان منفرد یا چند دندان ، کل زمان درمان حدود ۶ ماه است. اگر پیوند استخوان و یا استخراج مورد نیاز باشد ، ممکن است جدول زمانی درمان شما ۴-۶ ماه تمدید شود و لازم به ذکر است که طول درمان ایمپلنت را نمی توان به طور دقیق اعلام کرد .

در ابتدا ، به نظر می رسد که یک جدول زمانی طولانی تر از درمان مورد نظر باشد ، اما مهم است که هر مرحله از روند درمان را در نظر بگیرید. این عمل فقط چند ساعت طول می کشد ، بنابراین بیشتر این زمان درمان صرف شده است تا فک شما بهبود یابد. زمان بهبود کافی برای موفقیت ایمپلنت ها کاملاً مهم است! یک بار این کار را انجام دهید ، و دیگر هرگز نگران دندان های خود نباشید.

مدت زمان ایمپلنت

به خاطر داشته باشید که جراحی برای قرار دادن کاشت دندان چندین ساعت طول می کشد و ممکن است بیش از یک عمل انجام شود. بنابراین هرکسی که در معرض خطر عفونت قرار داشته باشد ممکن است مایل به انتخاب ایمپلنت دندان نباشد.

طول درمان ایمپلنت
طول درمان ایمپلنت

اگر سالم هستید و تحت عمل جراحی کاشت دندان قرار دارید ، حتماً دستورالعمل های دندانپزشک خود را در مورد بهداشت دهان و دندان – از جمله مسواک زدن دو بار در روز و نخ دندان روزانه – پیروی از این روش برای تمیز و سالم نگه داشتن دندان های خود دنبال کنید.

مدت زمان جراحی ایمپلنت

کاشت دندان کاشت فاز ۱ – ارزیابی و آماده سازی

این شامل همه چیز ، از کشیدن دندان گرفته تا پیوند استخوان (در صورت لزوم) می باشد. سی تی اسکن انجام می شود و پزشک دندانپزشکی موجود را به همراه ساختار استخوان در محل کاشت دندان ارزیابی می کند. اگر نیازی به پیوند نباشد ، می توانیم به مرحله ۲ برویم. اگر پیوند استخوان لازم باشد ، مرحله ۱ ۳ تا ۶ ماه طول می کشد. اگر دندان مدت طولانی از بین نرفت ، پیوند استخوان به طور کلی مورد نیاز است. در طول سال اول از دست دادن دندان ، استخوان با دو برابر از بین رفتن طبیعی استخوان از بین می رود. این امر باعث می شود قرار دادن زودرس ریشه مصنوعی برای کاهش هزینه کاشت دندان و کاهش مدت زمانی که فرآیند کاشت دندان انجام می شود ، بسیار مهم باشد.

کاشت دندان فاز ۲ – قرار دادن ریشه مصنوعی

در فاز ۲ ، ریشه مصنوعی در استخوان قرار می گیرد و اجازه بهبودی می یابد. این عمل خود ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد و زمان بهبودی ۳ تا ۶ ماه است. در این مدت ایمپلنت آلیاژ تیتانیوم (همان ماده ای که در تعویض مفصل مورد استفاده قرار می گیرد) اطراف بدن التیام یافته و با بافت استخوان اطراف ترکیب می شود. هیچ کاشت پزشکی با بار دیگر به اندازه بهبودی یا بهبودی سریع نیست.

ایمپلنت های دندان فاز ۳ – قرار دادن تاج

در فاز ۳ یک دندان مصنوعی یا تاج روی ریشه مصنوعی که قبلاً در فک شما قرار گرفته بود قرار می گیرد. تصویری از دهان شما ساخته شده و دندان یا دندان جدید شما به گونه ای ایجاد می شود که از نظر اندازه ، شکل و رنگ صحیح برای دهان شما باشد. این مرحله حدوداً دو هفته از هم فاصله دارد.

تعداد جلسات ایمپلنت

در این قسمت از مقاله تعداد جلسات ایمپلنت را به طور کامل شرح می دهیم و شما به طور کامل درباره ایمپلنت دندان چند مرحله دارد ؟ اشنا خواهید شد .

قبل از جلسه کاشت

ممکن است لازم باشد قبل از شروع عمل کاشت دندان ، تمیز کردن دندان انجام شود. بسته به وضعیت دندانهای شما ، ممکن است به ۱ یا حداکثر ۴ جلسه (یک جلسه در هر هفته) نیاز داشته باشید و متخصص ایمپلنت شما با بررسی وضعیت شما ، طول درمان ایمپلنت و برنامه درمان را به صورت کامل به شما اعلام می کند.

بعد از جلسه کاشت

بعد از انجام عمل کاشت – یعنی زمانی که ایمپلنت به استخوان فک شما وارد شود – ممکن است به محض خستگی از بی حسی احساس ناراحتی یا درد کنید. علاوه بر این ، ممکن است برخی از کبودی های کوچک و تورم در لثه ایجاد شود. ممکن است حدود یک هفته به رژیم غذایی غذایی محدود محدود شوید. مدت زمان بهبودی بعد از این عمل بین ۴ تا ۶ ماه متغیر است.

بعد از جلسات بعدی

پس از اتمام زمان بهبودی ، جلسات بعدی شامل برداشت از دندانهای شما ، ایجاد تاج های سفارشی برای کاشت های خود و انجام برخی آزمایشات برای دیدن اینکه آیا تاج ها مناسب هستند یا در دهان احساس خوبی دارند. سپس ، تاج به کاشت شما آب بندی می شود. می توانید بلافاصله به فعالیتهای روزمره خود برگردید.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

    دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.