09307777221 - 46132385 info@markazimplant.com

عمر ایمپلنت دندان | آیا ایمپلنت ها دائمی هستند ؟

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


آیا کاشت دندان برای همیشه دوام می آورد؟ آیا آنها دائمی هستند؟ اگر این سؤالاتی هستند که در ذهن شما وجود دارد ، لازم به ذکر است که در صورت مراقبت ناصحیح دوامی زیاد و دائمی ندارد و ایمپلنت همانند دندان طبیعی نیاز به مراقبت دارد.

با مراقبت و نگهداری مناسب ، طول ایمپلنت دندان می تواند بیش از 25 سال به طول انجامد و گاهی تا مادام العمر دوام بیاورد. برای کسب آمار دقیق تر و نحوه افزایش طول عمر ایمپلنت ، ادامه مقاله را دست ندهید.

کاشت دندان در واقع به گونه ای طراحی شده است که گزینه جایگزینی دندان دائمی است. کاشت های دندانی می توانند از ساختار دندان پشتیبانی کنند و در برابر جویدن یا گاز گرفتن بدون مقاومت در برابر تحمل مقاومت می کنند زیرا به طور محکم به استخوان فک وصل شده اند.

طول عمر ایمپلنت
طول عمر ایمپلنت

طول عمر ایمپلنت چند سال است؟

شاید شنیده باشید که عمر ایمپلنت دندان می تواند حدود 25 سال یا بیشتر طول بکشد. این درست است تا زمانی که شما از آنها مراقبت کافی داشته باشید.

طبق آمارها طول عمر ایمپلنت ها وابسته در نوع فک با یکدیگر تفاوت دارند . به دلیل اینکه ایمپلنت های فک بالا باید فشار های بیشتری را تحمل کنند . ایمپلنت هایی که در درون فک های بالا کاشت شده اند پس از گذشت 12 سال دارای 84% درصد سلامت بوده اند در حالی در فک پایین بعد از گذشت 12 سال ، 93% درصد میزان سلامت داشته اند .

اگر می خواهید ایمپلنت دندانی های شما دارای طول عمر بالاتری باشند ، باید نحوه مراقبت و نگهداری از آن ها را بدانید تا بتوانید طول عمر آن ها را زیاد کنید . برای اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله های زیر دیدن کنید .

عوامل موثر بر عمر ایمپلنت

توجه داشته باشید که طول عمر کاشت دندان شما به چندین عامل بستگی دارد که عبارتند از:

نحوه مراقبت از ایمپلنت

عمل شفاهی شما چقدر خوب مراقبت کرده و ایمپلنت دندان خود را حفظ می کنید ، مانند مسواک زدن و نخ دندان حداقل دو بار در روز و انجام یک بازدید دوسالانه از مطب دندانپزشکی ، تاثیر به سزایی در ماندگاری کاشت دندان شما دارد.

چگونه از دندان های خود استفاده می کنید. جویدن یا گاز گرفتن سخت روی وسایل سخت و همچنین باز کردن چوب پنبه تاج با دندان شما تأثیر منفی بر طول عمر کاشت شما خواهد گذاشت.

تبحر متخصص ایمپلنت

اگر عمل جراحی کاشت شما توسط یک دندانپزشک متخصص ایمپلنت و مجرب انجام شود ، طول عمر ایمپلنت شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد. این امر به این دلیل است که دندانپزشکان حرفه ای می دانند که چگونه کاشت را کاملاً قرار دهید ، روند پیشرفت استخوان سازی را ارزیابی کرده و مشخص کنید که آیا استخوان فک شما با ایمپلنت جوش خورده است یا خیر ؟

میزان فشار بر روی ایمپلنت

همچنین قرار گرفتن ایمپلنت دندان در دهان شما طول عمر کاشت دندان شما را تعیین می کند. به عنوان مثال ، ایمپلنت هایی که در قسمت پشت دهان قرار گرفته اند ، به دلیل جویدن بیشتر از آنهایی که در قسمت جلویی قرار دارند فشار بیشتری وارد می کنند. در نتیجه ممکن است ایمپلنت در قسمت پشت دهان سریعتر از آنهایی که در قسمت جلوی دهان قرار دارند ، خراب شوند.

مصرف سیگار و الکل

بهداشت و سلامت کلی دهان و دندان شما. بیمارانی که به شدت سیگار می کشند و می نوشند در مقایسه با افراد غیر سیگاری و غیر مشروبات الکلی در معرض خطر نارسایی ایمپلنت هستند. از این رو ، برای اطمینان از ماندن ایمپلنت دندان شما تا حد امکان ، از سیگار کشیدن و نوشیدن زیاد قبل و بعد از قرار دادن ایمپلنت خودداری کنید.

کیفیت پایه ایمپلنت ( فیکسچر )

امروز ایمپلنت های متفاوتی از نظر کیفیت و قیمت ساخته می شوند . یکی از مهم ترین عوامل موثر بر طول عمر ایمپلنت شما ، کیفیت پایه ایمپلنت شما می باشد . برای افزایش طول عمر ایمپلنت خود می توانید از برندهایی مانند زیمر یا اشترومن استفاده کنید .

میزان سلامت و کیفیت استخوانی

طول عمر کاشت های دندانی
طول عمر کاشت های دندانی

همانطور که می دانید ایمپلنت های دندانی در درون فک قرار می گیرند و به استخوان فک شما جوش می خورند . طبیعتا شما هرچه قدر استخوان های سلامت تری داشته باشید ، استحکام و طول عمر ایمپلنت شما بیشتر می شود.

مزایای ایمپلنت

گذشته از جایگزینی دندان یا دندان های از دست رفته ، جراحی ایمپلنت همچنین با کاهش بار دندان های باقی مانده به بازگرداندن ساختار استخوان فک شما کمک می کند. این باعث حفظ بافت طبیعی دندان شما می شود و از زوال یا جذب استخوان که منجر به از بین رفتن فک می شود جلوگیری می کند.

کاشت دندان دقیقاً مانند دندانهای طبیعی شما به نظر می رسد و احساس می شود و می تواند به بهبود اعتماد به نفس و عزت نفس شما کمک کند. بیمارانی که شکافی بین دندانهای خود دارند در نتیجه از بین رفتن دندان می توانند پس از دریافت روش کاشت دندان ، با غرور لبخند بزنند. علاوه بر ارزش زیبایی شناختی ، عمل جراحی کاشت باعث می شود غذا خوردن و صحبت کردن برای شما راحت تر شود زیرا پست ایمپلنت کاملاً در استخوان فک شما ایمن است.

با این وجود گزینه های مختلفی برای جراحی کاشت وجود دارد که شامل پل های دندانپزشکی ، پروتزها ، تاج های دندان ، مینی ایمپلنت ها و غیره است. تشخیص مزایای کاشت دندان نسبت به سایر گزینه های جایگزینی دندان و همچنین ماندگاری کاشت دندان مفید است.

ایا ایمپلنت مادام العمر است

برای درک کامل این سؤال که “آیا کاشت دندان تا ابد دوام می آورد” ، درک اجزای یک کاشت دندان مهم است. در اینجا سه ​​مؤلفه اساسی یک کاشت دندان مقرون به صرفه آورده شده است:

ایا ایمپلنت مادام العمر است
ایا ایمپلنت مادام العمر است

فیکسچر ایمپلنت – این قسمت مانند ریشه دندان است. این فیکسچر ها که معمولاً از تیتانیوم ساخته شده اند، که به صورت جراحی در استخوان فک بیمار قرار می گیرد. به طور خلاصه ، کاشت به عنوان ریشه پروتز عمل می کند – تاج یا پل.

اباتمنت روی فیکسچر پیچ می شود. در بالای لثه باقی می ماند و پروتز را در جای خود نگه می دارد.

تاج – این بخشی است که مانند دندان طبیعی به نظر می رسد. تاج اکثراً از جنس سرامیک است و برای تقلید از دندان طبیعی به اباتمنت متصل می شود.

به طور کلی ، قسمتهای در معرض کاشت دندان مقرون به صرفه – اباتمنت و تاج – نسبت به خود کاشت حساس به خراب شدن و آسیب دیدن هستند. یعنی ، ارسال تیتانیوم ممکن است تقریباً یک عمر طول بکشد در حالی که تاج ممکن است با توجه به مراقبت و نگهداری از آن ، حدود 15 تا 25 سال دوام بیاورد.

برچسب ها

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

    WhatsApp مشاوره با پزشک