لمینت دندان چقدر طول میکشد؟ ( تعداد جلسات لمینت )

لمینت دندان یکی از درمان های زیبایی در حوزه دندانپزشکی می باشد که به کمک این درمان می توانید یک لبخند منظم و درخشان داشته باشید. در این مقاله به بررسی تعداد جلسات لمینت و به پاسخ به سوال لمینت دندان چقدر طول میکشد ؟ می پردازیم.

لمینت دندان چقدر طول میکشد ؟
لمینت دندان چقدر طول میکشد ؟

لمینت دندان چیست؟

بر اثر عوامل مختلفی مانند، کوچک بودن فک، شکستن دندان ها، ژنتیک و… ممکن است دندان ها فرم مرتب و زیبایی نداشته باشند. استفاده از لمینت باعث اصلاح فرم دندان ها می شود و لبخند زیبا و درخشانی را در چهره افراد ایجاد می کند.

لمینت دندان از روش های ترمیمی بسیار سریع است و برای افرادی که قصد دارند در کوتاه ترین زمان دندان های خود را ترمیم کنند و یک لبخند زیبا داشته باشند روش بسیار مناسبی محسوب می شود. در ادامه درباره مراحل و مدت زمانی که لمینت انجام می شود بیشتر صحبت می کنیم.

لمینت دندان چقدر طول میکشد؟

مدت زمان انجام لمینت دندان در حدود 2 الی 3 هفته و در طی دو جلسه انجام می شود. علت این فاصله زمانی فرصت مورد نیاز لابراتور بر روی تولید لمینت سفارشی برای شخص می باشد. البته این مدت زمان وابسته به نوع لمینت و لابراتور متفاوت می باشد.

جلسه اول لمینت دندان چقدر طول می کشد؟

در جلسه اول لمینت دندان برای شما آماده سازی لثه ، دندان و قالب گیری انجام می شود. جلسه اول لمینت دندان در حدود 30 دقیقه الی 1 ساعت طول می کشد.

مدت زمان ساخت لمینت دندان چقدر است؟

به طور کلی پس از انجام قالب گیری لمینت ، حدود دو هفته آماده سازی لمینت دندانی های سفارشی فرد توسط لابراتور به طول می انجامد. البته این مدت زمان وابسته به نوع لمینت و لابراتور کم یا زیاد می شود. البته نیازی به نگرانی وجود ندارد و در این مدت زمان شما می توانید از روکش های موقت استفاده فرمایید.

تفاوت مدت زمان لمینت با کامپوزیت

به طور کلی انجام لمینت دندان مدت زمان بیشتری به نسبت کامپوزیت دندان نیاز دارد. طول درمان لمینت دندان در حدود 20 روز به طول می انجامد اما کامپوزیت دندان در 1 الی 2 ساعت به مرحله نهایی خود می رسد.

البته در نظر داشته باشید طول عمر ، استحکام و زیبایی این دو درمان با یکدیگر متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تفاوت لمینت و کامپوزیت می توانید از صفحه زیر دیدن فرمایید.

تفاوت لمینت و کامپوزیت

تفاوت تعداد جلسات لمینت با کامپوزیت دندان

لمینت دندان به طور کلی 2 الی نهایت 3 جلسه نیاز دارد و اما کامپوزیت دندان تنها در یک جلسه انجام می شود. کامپوزیت دندان نیاز به ارسال لابراتور ندارد اما جلسه اول کامپوزیت بیشتر از لمینت دندان طول می کشد.

تعداد جلسات لمینت دندان چه قدر است ؟

در پاسخ به تعداد جلسات لمینت دندان چه قدر است؟ باید گفت به طور کلی لمینت دندان در دو الی 3 جلسه انجام می شود. در جلسه اول لمینت تراش لمینت و قالب گیری انجام شده و در جلسه دوم روکش های لمینت بر روی دندان چسبانده می شود. در صورت نیاز به اصلاح لمینت برای جلسه سوم به دندانپزشک مراجعه می کنید.

تعداد جلسات لمینت دندان چه قدر است ؟
تعداد جلسات لمینت دندان چه قدر است ؟

در جلسات لمینت چه مراحلی انجام می شود؟

حال که با تعداد و مدت زمان هر جلسه لمینت دندان آشنا شدید، حال بهتر از با هر مرحله و کارهایی که در جلسه انجام می شود، آشنا شوید.

در این مقاله ما بررسی لمینت دندان چقدر طول میکشد؟ می پردازیم. اگر می خواهید درباره همین موضوع در درمان ایمپلنت دندان نیز بدانید، میتوانید از صفحه زیر دیدن فرمایید.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟

تراش لمینت دندان

برای اجرای لمینت لازم است مینای جلوی دندان مقدار کمی تراشیده شده و به طوری که روکش های لمینت بتوانند بر روی آن قرار بگیرند. بعد از چسباندن لمینت بر روی دندان ها ضخامت نازک و مناسبی بر روی آنها ایجاد می شود. میزان تراشیدن هر دندان متفاوت بوده و بر اساس ضخامتی که دارند انجام می گردد. یکسری از متریال های لمینت وجود دارند که ضخامت آنها نسبت به سایر متریال ها کمتر بوده و برای اجرای آنها نیازی به تراش دادن دندان نیست. به طور کلی 0.5 تا 0.7 میلیمتر از دندان طبیعی تراش داده می شود.

در بعضی موارد ممکن است طبق نظر دندانپزشک تا 1.5 میلیمتر از مینای دندان تراشیده شود. دندان هایی که کج هستند نیاز به تراش بیشتری دارند. دندانپزشک برای تراشیدن دندان دو نکته مهم را در نظر می گیرد. هر چه دندان اصلی بیشتر تراش داده شود دندانپزشک میتواند لمینت ضخیم تری بر روی آن اجرا کند. ضخامت بیشتر لمینت رنگ دندان زیرین را پوشش داده و باعث زیبایی و درخشندگی بیشتر دندان می شود. ضخامت لمینت باید به صورتی باشد که جویدن مواد غذایی به راحتی انجام شود. تراشیدن بیش از اندازه دندان اصلی برای اجرای لمینت باعث کوتاه شدن عمر دندان می شود.

تهیه قالب لمینت دندان

قالب گیری دندان از مواردی است که در مدت زمان نصب لمینت بسیار تاثیرگذار می باشد. بعد از اتمام تراش دندان نوبت به قالب گیری دندان ها و لثه ها می رسد و با استفاده از قالب مدل لمینت دندان هر فرد ساخته می شود. اکثر دندانپزشکان برای ساخت قالب از سیلیکون استفاده می کنند. قالب دندان سیلیکونی ماده چسبناکی است که درون ظرف های مخصوص قرار میگیرد و بعد از گذشت چند دقیقه از دهان خارج شده و مدل دندان ها به دست می آید. قالب سیلیکونی به لابراتوار ارسال می شود و لمینت مناسب دندان ساخته می شود. به طور معمول قالب گیری و ساخت لمینت دندان حدود دو هفته طول می کشد.

انتخاب رنگ لمینت

دندانپزشک در رابطه با رنگ لمینت مناسب برای دندان ها به مراجعه کننده مشاوره کامل را می دهد تا متناسب ترین رنگ انتخاب شود. در بعضی مواقع دندانپزشک انتخاب رنگ های مختلف را برای دندان ها پیشنهاد می دهد و همچنین میزان شفافیت لمینت را برای دندان های مختلف مشخص می کند. انتخاب رنگ لمینت تاثیری در زمان انجام آن ندارد اما وقتی که انتخاب رنگ آن نهایی شد امکان تغییر وجود نخواهد داشت. هر چه رنگ لمینت نزدیک به رنگ طبیعی دندان ها باشد حالت زیباتری دارد.

انتخاب رنگ لمینت
انتخاب رنگ لمینت

انتخاب رنگ برای لمینت دندان با توجه به عواملی مانند، شرایط هر فرد، محیط، سلیقه افراد و تعداد دندان ها متفاوت است. انتخاب رنگ لمینت زمان زیادی طول نمی کشد و در مراحل اول برنامه ریزی و مشاوره با دندانپزشک انجام می شود.

نصب روکش موقت

مدت زمان آماده شدن لمینت های دندان حدود یک تا دو هفته است. دندان هایی که زیاد تراشیده شده اند نیاز به روکش موقت دارند. نصب روکش های موقت برای دندان هایی که زیاد نازک نشده اند لازم نیست. دندانپزشک برای دندان هایی که نیاز به روکش داشته باشند روکش موقت تجویز می کند.

دندان هایی که نازک شده اند ظاهری عجیب دارند و به گرما و سرما حساس می شوند به همین دلیل وجود روکش موقت برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. در اغلب موارد دندان پزشکان برای ایجاد روکش های موقت از یک ماده پلاستیکی استفاده می کنند. کیفیت و نوع متریال روکش موقت با اهمیت است و باید جنس بسیار محکمی داشته باشد تا در زمان نصب لمینت در جای خود ثابت باقی بماند.

انجام بررسی های لازم پیش از نصب لمینت

زمان انجام لمینت دندان تا حد زیادی بستگی به سرعت و عملکرد آزمایشگاه برای ساخت لمینت دارد. بعد از آماده شدن لمینت، دندانپزشک روکش موقت را جدا می کند و بعد از آن مرحله قرار دادن لمینت آغاز می شود. جدا کردن روکش موقت کار ساده ای بوده و دندانپزشک با از وسط به دونیم تقسیم کردن آن باعث جدا شدن آن از روی دندان می شود. قبل از نصب لمینت ابتدا میزان سازگاری آن بر روی دندان توسط دندانپزشک بررسی می شود. برای تغییر شکل جزئی لمینت دندان و مناسب قرار گرفتن آن پزشک بعضی از قسمت های آن را تراش می دهد. اعمال تغییراتی مانند کوتاه و گرد کردن گوشه های لمینت توسط دندانپزشک امکانپذیر است.

نصب و چسباندن لمینت

بعد از اتمام سازگاری رنگ و شکل لمینت نوبت به نصب و چسباندن آن می رسد. در این مرحله دندان پزشک سطح داخلی دندان ها را کاملا تمیز می کند و دندان برای انجام باندینگ آماده می شود. بعد از تمیز شدن قسمت داخلی دندان ها نوبت به تمیز کردن سطح خارجی آن می رسد و سپس دندان ها برای ادامه فرایند نصب لمینت آماده می شوند.

برای چسباندن لمینت ابتدا دندانپزشک ژل اسیدی را بر روی دندان قرار می دهد و 20 ثانیه صبر می کند. وجود ژل اسیدی باعث خشن شدن سطح مینای دندان شده و سطح دندان را برای چسباندن لمینت آماده می کند. چسب انتخاب شده با ظرافت و ایجاد سایه مناسب بر روی قسمت داخلی لمینت قرار می گیرد و سپس لمینت بر روی دندان اصلی نصب می شود. دندانپزشک با استفاده از یک نور آبی چسب های استفاده شده را فعال کرده و باعث می شود در کمتر از یک دقیقه لمینت به دندان ها بچسبد.

انجام‌ معاینه بعد از نصب

یک هفته بعد از انجام لمینت لازم است برای بررسی مجدد دندان ها به دندانپزشک مراجعه شود. دندانپزشک در این جلسه به بررسی تحت فشار نبودن لثه ها توسط لمینت و در صورت نیاز به انجام تغییرات جزئی در لمینت دندان میپردازد.

بعضی از افراد بعد از انجام لمینت حساسیت زیادی به گرما و سرما پیدا می کنند که اصولا این مشکل بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی برطرف می شود. در صورت بروز هرگونه مشکل و یا طولانی شدن حساسیت نسبت به سرما و گرما باید به دندانپزشک مراجعه کنید. دندانپزشک برای حل شدن مشکلات دندان شما از روش های مختلف استفاده می کند و باعث آسان شدن روند حل مشکل می شود.

لمینت فوری چیست؟

نوع خاصی از لمینت وجود دارد که در کمترین زمان بر روی دندان قابل نصب است و به آن لمینت فوری گفته می شود. نصب این نوع لمینت در یک جلسه توسط دندانپزشک انجام می شود. لمینت هایی که در این روش استفاده میشوند سرامیکی تک رنگ بوده و نصب آنها، دندان ها را از حالت طبیعی خارج می کند.

دوره ریکاوری لمینت دندان

لمینت یا ونیر کامپوزیت دوره ریکاوری ندارد و افرادی که این روش را برای ترمیم دندان های خود انتخاب می کنند می توانند بلافاصله بعد از انجام آن از دندان های خود برای خوردن غذا استفاده کنند. در بعضی افراد ممکن است مشکلاتی مانند حساس شدن دندان ها به سرما و گرما و مشکل در صحبت کردن بعد از انجام لمینت به وجود آید.

حساس شدن به سرما و گرما

همانطور که گفته شد برای انجام لمینت قسمتی از مینای دندان تراشیده می شود و تغییراتی در بافت دندان به وجود می آید این عوامل باعث می شوند تا دندان ها به دما هنگام استفاده از غذا و نوشیدنی های سرد و گرم حساس شوند. وجود این مشکل تا یک هفته بعد از انجام لمینت عادی بوده و به مرور برطرف می شود. برای جلوگیری از این حساسیت دندانپزشک داروهایی را برای کاهش التهاب تجویز می کند. بهتر است در این زمان افراد از خوردن غذا و نوشیدنی های گرم و سرد خودداری کنند.

مشکل در صحبت کردن

وجود یک جسم خارجی بر روی دندان ممکن است باعث مشکل در صحبت کردن شود. عادت کردن به وجود لمینت ممکن است مدتی طول بکشد و صحبت کردن را برای افراد کمی سخت کند اما این مسئله بعد از گذشت مدتی کوتاه برطرف می شود.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

    دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.