09036826938 - 91091002 info@markazimplant.com

آیا می دانید بعد از ایمپلنت چه داروهایی باید مصرف کنید ؟

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


توجه : داروهای گفته شده در زیر به صورت مقاله می باشد و نظر دکتر متخصص دندانپزشک کاملا ارجح بوده و حتما قبل از مصرف دارو با او مشورت نمایید.

داروهای درد معمولاً پس از عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان مورد نیاز است. اگر می توانید ایبوپروفن یا Advil مصرف کنید ، 400-600 میلی گرم در هر 6-8 ساعت یا طبق دستور پزشک خود مصرف کنید. ایبوپروفن در کاهش درد و به عنوان یک ضد التهاب کمک خواهد کرد. اگر نمی توانید ایبوپروفن مصرف کنید ، باید 1-2 قرص Tylenol معمولی هر 4 ساعت یک بار مصرف شود. اگر داروی ضد درد قوی تری از قبیل ویکودین ، ​​نورکو یا لورتاب (هیدروکدون با استامینوفن) ، تیلنول با کدئین یا پرکوست (اکسی کدون با استامینوفن) تجویز شده باشد ، می توانید علاوه بر ایبوپروفن خود ، در صورت درد شدید از آن استفاده کنید. دستورالعمل های نوشته شده روی جعبه نسخه خود را دنبال کنید. اگر هر یک از این داروها را مصرف کرده اید ، با ماشین خود رانندگی نکنید و کار نکنید. همچنین ، هنگام مصرف این داروها از مصرف نشیدنی های الکلی خودداری کنید.

دارو ایمپلنت
دارو ایمپلنت

شما ممکن است سرنگ را با ژلی به نام Sockit مصرف کرده باشید! این کار باید با استفاده از حداقل 4-6 بار در  چند روز اول انجام شود. این امر باعث تسکین درد و بهبودی می شود. با نوک خمیده وصل شده به سرنگ ، فقط کافی است تا محل زخم را بپوشانید تا منطقه ملتهب را بپوشانید. زبان خود را از منطقه جراحی شده دور نگه دارید. این ژل به تسکین ناحیه و کاهش نیاز به داروهای دیگر درد کمک خواهد کرد.

اگر درد شدید دارید و با داروها شما درد کنترل نشده یا همچنان ادامه دارد ، برای دستورالعمل های بیشتر با مطب ما تماس بگیرید.

دهانشویه مخصوص ایمپلنت

برای اینکه ایمپلنت های دندانی به درستی انجام شود ، باید محل جراحی تمیز شود. مسواک خود را طبق معمول ادامه دهید ، اما از هرگونه بخیه خودداری کنید و ایمپلنت را مسواک نکنید. شستشو های آنتی بیوتیکی و نمکی باعث می شود که خود ایمپلنت ضد عفونی شود.

تمیز نگه داشتن دهان بعد از عمل ضروری است. به شما ممکن است تجویز شستشوی خوراکی Peridex داده شده است. به مدت 30 ثانیه با 15 میلی لیتر Peridex  2 بار در روز بشویید. از Peridex فقط در 2 هفته اول بهبودی استفاده کنید. توجه کنید Peridex ممکن است باعث تغییر ادراک طعم در هنگام استفاده شود و باعث افزایش رنگ آمیزی دندانها و سایر سطوح دهان می شود. برای جلوگیری از این امر ، فقط در طول 2 هفته اول روند بهبودی از Peridex استفاده کنید. نیازی به استفاده طولانی مدت نیست. 30 دقیقه بعد از شستشو ، چیزی نخورید و ننوشید.

مصرف آنتی بیوتیک بعد از ایمپلنت

تجمع استخوان ضروری است زیرا ایمپلنت های دندانی برای حمایت از دندان های جایگزین باید قوی و پایدار باشند. برای این اتفاق ، مهم است که به پست پیوند داده شود. برای پیچیده تر کردن امور ، اغلب روشهای اضافی مانند پیوندهای استخوانی یا لثه برای افزایش شانس موفقیت یا افزایش ظاهر دندانهای جدید شما لازم است. استفاده از آنتی بیوتیک ها می تواند در حصول اطمینان از میزان بهبودی بسیار مفید باشد.

ایمپلنت
ایمپلنت

تصور کردن دهان به عنوان مکانی تمیز و استریل آسان است اما این نمی تواند از حقیقت دور باشد. انواع مختلف باکتری در دهان شما وجود دارد که برخی از آنها قادر به ایجاد عفونت هستند. روشی مانند جراحی کاشت دندان باعث می شود این باکتری ها وارد جریان خون شما شوند. به همین دلیل ممکن است دکتر دندان پزشک شما استفاده از آنتی بیوتیک ها را احتمالاً قبل از جراحی کاشت دندان پیشنهاد دهد. اگر در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت باشید ، می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. استفاده از آنتی بیوتیک ها قبل از عمل به جلوگیری از آلوده شدن باکتری ها به بدن شما بسیار کمک می کند.

افرادی که احتمالاً بیشتر در معرض خطر عفونت هستند و ممکن است از مصرف آنتی بیوتیک بهره مند شوند ، شامل افراد سالخورده هستند که ممکن است مشکلات سلامتی جدی داشته باشند یا هرکسی که سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشد. افرادی که به طور عادی سیگار می کشند ، دیابتی ها و افرادی که به طور قابل توجهی کم وزن و اضافه وزن دارند ممکن است همه در معرض خطر عفونت قرار بگیرند. یک گروه به خصوص در معرض خطر بالا ، افرادی را شامل می شود که سابقه اندوکاردیت عفونی یا دارای دریچه های قلبی پروتز ، یا افرادی که دارای شرایط مادرزادی قلبی هستند.

برچسب ها

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

    WhatsApp مشاوره با پزشک