09307777221 - 46132385 info@markazimplant.com

برای چه کسانی ایمپلنت دندان مناسب نیست ؟

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


ایمپلنت دندان با وجود محبوبیت زیادی که در جایگزینی دندان ها دارد، برای همه بیماران ایده آل و مناسب نیست. ایمپلنت ها در جراحی در استخوان فک قرار می گیرند و دندان جایگزین را در خود نگه می دارند.پس به شرایط بیمار و تاریخچه پرشکی فرد بسیار وابسته است.اما چه کسانی مناسب جراحی ایمپلنت نیستند ؟ در ادامه به 3 عامل مهم که بر ایمپلنت دندان تاثیر به سزایی دارند و ممکن است برای ایمپلنت دندان مشکل ساز شوند بررسی می کنیم.

برای چه کسانی برای ایمپلنت دندان مناسب نیست ؟

سیگار و ایمپلنت


به طور کلی پذیرفته شده است که سیگار کشیدن برای ریه ها ، دهان و سلامتی شما به کلی بد است. همه افراد با سیگار کشیدن به نحو متفاوتی تحت تأثیر قرار می گیرند ، بنابراین ممکن است برخی افراد مانند دیگران اثرات آن را تجربه نکنند.
اما اگر سیگاری هستید ، قطعاً این بدان معنی است که شما کاندیدای کاشت دندان نیستید!
اگر سیگار می کشید ، ممکن است بتوانید ایمپلنت دندانی بگیرید. با این حال ، این امر به شدت بر سلامت کلی دهان شما تأثیر می گذارد بنابراین بر احتمال موفقیت ایمپلنت دندان تأثیر منفی خواهد گذاشت.
به خاطر داشته باشید ، استعمال سیگار با بیماری ها و عفونت هایی مانند بیماری پریودنتال و پری ایمپلنت و همچنین شرایطی مانند ریزش استخوان در فک و ریزش بافت لثه همراه است.

دیابت و ایمپلنت


برای بیمارانی که دیابت تحت کنترل ندارند ، داشتن ایمپلنت می تواند مشکل ایجاد کند. از آنجا که ایمپلنت ها به طور مستقیم در استخوان فک شما نصب می شوند ، بیماران مبتلا به بیماری های مشکل ساز معمولاً در بهبودی دچار مشکل می شوند. به همین دلیل است که دیابت به عنوان یک عامل خطر برای کاشت ایمپلنت دندان در نظر گرفته می شود. بسیاری از بیماران تاخیر در بهبود را تجربه می کنند و فرآیند استخراج مجدد و کاشت به استخوان نمی تواند به درستی اتفاق بیفتد. به عبارت دیگر ، کاشت های دندانی به طور معمول راه حل موثری برای از دست رفتن دندان در بیماران مبتلا به دیابت کنترل نشده نیست. با این حال ، برای آن دسته از بیمارانی که این بیماری را تحت کنترل دارند ، امیدی است.
خوشبختانه ، برخی از مطالعات نشان داده اند که بیماران دیابتی که توانستند این بیماری را کنترل کنند می توانند ایمپلنت داشته باشند. با این حال ، برای این بیماران همیشه بهتر است با یک متخصص دهان و دندان مشورت کنید. دیابت یک بیماری جدی است و همیشه بهتر است که بیماران تا حد امکان درباره این بیماری بیاموزند. با دو نوع اصلی بیماری دیابتی ، بیماران باید بدانند که چگونه آن را تحت کنترل نگه دارند.
هنگام تعیین اینکه شما فرد مناسبی برای کاشت ایمپلنت دندان هستید و برنامه درمانی خود را با پزشک معالج خود تنظیم کردید ، پس از آن نیاز به بررسی دقیق تر فک شما است. دندانپزشک شما از تصویربرداری حساس و پیشرفته برای دیدن استخوان فک شما و تعیین چگالی آن استفاده خواهد کرد.
این تصاویر به دندانپزشک کمک می کند تا تصمیم بگیرد که آیا فک شما می تواند کاشت دندان را تحمل کند یا چه مداخلاتی لازم دارید. اگر دچار افت استخوانی در فک خود شوید ، اگر ریزش استخوان داشته باشید ، ممکن است به کاشت در اندازه کوچکتر از آنچه در زمان دریافت نیاز دارید ، نیاز داشته باشید. دندانپزشک همچنین می تواند در صورت لزوم پیوند استخوان را انجام دهد تا استخوان فک شما را بسازد تا بتواند از دندانپزشکی پشتیبانی کند

پوکی استخوان وایمپلنت

پوکی استخوان وایمپلنت

به طور کلی ، ایمپلنت دندان یک نوع جراحی بسیار موفق است. پوکی استخوان لایه دیگری از پیچیدگی را به معالجه شما اضافه می کند اما احتمال جراحی موفقیت آمیز در کاشت دندان را رد نمی کند. بهترین راه برای موفقیت این است که به دندانپزشک خود در مورد وضعیت ، تاریخچه پزشکی ، علائم و داروهای خود اطلاع دهید.

پزشک شما پس از بررسی تاریخچه شما و دارو های مصرفی شما راه های مختلف را به شما ارائه می کند مه شما می توانید با کمک دندانپزشک خود جوانب مثبت و منفی جراحی ایمپلنت دندان را بسنجید و یک برنامه درمانی تنظیم کنید که به احتمال زیاد منجر به کاشت ایمپلنت دندان موفق شود. اجازه ندهید که تشخیص پوکی استخوان شما را از در نظر گرفتن ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان منصرف کند.

برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان به لینک زیر مراجعه فرمایید.

هزینه ایمپلنت

برچسب ها

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

    WhatsApp مشاوره با پزشک