09036826938 - 91091002 info@markazimplant.com

ایمپلنت دندان ناموفق ( علائم ، پیشگیری و علت )

شماره همراه خود را وارد نمایید تا متخصصین ما با شما تماس بگیرند.


منظور از ایمپلنت ناموفق چیست ؟

ایمپلنت های دندانی به عنوان بهترین درمان برای بی دندانی شناخته می شود و در این درمان ، پایه ای در درون استخوان قرار می گیرد و به استخوان فک جوش می خورد. هر عاملی که باعث شود ایمپلنت دندان به استخوان فک جوش نخورد ، ممکن است باعث ایمپلنت ناموفق شود.

البته باید گفته شود به سبب پیشرفت دانش ، تکنولوژی پزشکی ، کیفیت ایمپلنت ها و تجربه های بالای دندانپزشکی درصد موفقیت ایمپلنت بسیار بالارفته است و موفقیت ایمپلنت حدود 97 درصد است. ما در این مقاله به علت های ایمپلنت ناموفق و راه های پیشگیری و علائم این می پردازیم .

علت ایمپلنت ناموفق

دندان قروچه

عادت دندان قروچه شما ، می تواند علاوه بر آسیب به ایمپلنت ، به دندانهای دیگر شما آسیب می زند . با مشورت با پزشک خود می توانید به درمان دندان قروچه بپردازید .

پوکی یا مشکلات استخوان

همانطور که میدانید ، پایه ایمپلنت در درون استخوان فک قرار می گیرد و به استخوان فک جوش می خورد . به همین علت شما احتیاج به استخوان های سالم دارید و در صورت وجود مشکل ، ممکن است به ایمپلنت شما آسیب وارد کندو سبب ایمپلنت ناموفق بشود .

پرتو درمانی

پرتو درمانی شما به علت سرطان می تواند فرآیند بهبود استخوان شما را با مشکل مواجه کند و باعث جوش نخوردن ایمپلنت شما بشود.

مصرف برخی داروها در ایمپلنت ناموفق

مصرف برخی از داروهای مانند داروهای ضدافسردگی بر میزان متابولیسم استخوان شما تاثیر می گذارد و ممکن است سبب بروز مشکل شود . برای جلوگیری از این اتفاق قبل از انجام ایمپلنت ، پزشک خود را حتما در جریان داروهایی که مصرف میکنید قرار دهید.

عفونت

در صورت مراقبت های ناصحیح و هرعاملی که باعث ایجاد عفونت شود ، ممکن است سبب ایجاد عفونت شود . برخی از این عوامل مانند سیگار کشیدن ، دیابت و مراقبت های ناصحیح بعد از ایمپلنت .

بیماری های لثه

بیماری های لثه ، سبب ایجاد مشکل در فرآیند درمان ایمپلنت می شود .

علائم پس زدن ایمپلنت

یک عفونت شایع ایمپلنت ، پری ایمپلنت است که نوعی بیماری لثه است. در صورت عدم درمان ، عوارض جدی دهانی مانند ریزش استخوان یا نارسایی ایمپلنت ایجاد می شود. علائم عفونت ایمپلنت دندان شامل:

علائم پس زدن ایمپلنت
علائم پس زدن ایمپلنت
طعم بد / بوی بد که از بین نمی رود.
چرک یا خونریزی لثه یا ناحیه ایمپلنت.
درد یا تب
مشکل در جویدن
لثه های متورم یا قرمز
کاشت شل
اگر علائم عفونت را تجربه کردید ، فوراً با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

پیشگیری از ایمپلنت ناموفق

یکی مهمترین راه های پیشگیری از ایمپلنت ناموفق ، در جریان قراردادن پزشک در مورد تمامی بیماری ها ، حساسیت ها ، داروهای مصرفی و سابقه پزشکی خود است تا دکتر بتواند جلوی ایمپلنت ناموفق را بگیرید.

انجام مراقبت های لازمه ، در جلوگیری از ایمپلنت ناقص جلوگیری کرد . مسواک زدن را هرگز فراموش نکنید و همچنین از دهان شویه استفاده کنید تا بروز عفونت جلوگیری نماید .

اگر شما سیگار می کشید بهتر از حداقل به مدت چند هفته آن را قطع کنید و یا تا حد بسیار زیادی آن را کم کنید.

عفونت پیچ ایمپلنت

عفونت پیچ ایمپلنت به عوامل زیادی بتسگی دارد که ممکن باعث جوش نخوردن ایمپلنت، (Implant failure )شدن ایمپلنت و پس زدن پایه ایمپلنت شود این عوامل عبارت اند از:

عفونت پیچ ایمپلنت
عفونت پیچ ایمپلنت

پیروی نکردن از دستورات دندان پزشک خود

رعایت نکردن بهداشت دهان خود مانند نزدن مسواک ، نخ دندان و استفاده از دهان شویه

استعمال دخانیات مانند سیگار و قلیان باعث عفونت در دهان می شود

بعد از ایجاد عفونت در ایمپلنت سریعا با دندان پزشک خود تماس گرفته و برای بررسی بیشتر وضعیت دهان و ایمپلنت خود به دندان پزشک خود مراجعه کنید .

تعویض ایمپلنت

در برخی موارد ، یک کاشت جدید می تواند بلافاصله به همراه یک روش پیوند استخوان در محل قرار داده شود تا از کاشت جدید پشتیبانی کند. این گزینه جایگزینی کاشت فوری باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و از لزوم انجام جراحی پیگیری جلوگیری می کند و این باعث می شود در هزینه شما نیز صرفه جویی شود.

بعضاً به دلیل اندازه تخریب ، ایمپلنت دندان شکست خورده نمی تواند سریع جایگزین شود. جابجایی هایی که منجر به ایجاد یک سوراخ بسیار بزرگتر از فیکسچر ایمپلنت می شوند ، جایگزینی کاشت را سخت تر یا غیرممکن می کند. بنابراین ، بسیار مهم است که سعی کنید ایمپلنت ها را به روشی ملایم از بین ببرید ، و آماده باشید که یک روش پیوند استخوان را در ناحیه برای کاهش افت استخوان سالم بگنجانید. روش پیوند استخوان با هدف ایجاد یک محل استخوان سالم تر برای قرار دادن کاشت آینده انجام می شود.

ممکن است هیچ وقت لازم نباشد نیاز به تعویض ایمپلنت داشته باشید. تنها زمانی ایمپلنت نیاز به تعویض دارد که لق شده، بافت‌های احاطه کننده آن دچار عفونت شده یا به طریقی آسیب دیده است.

برای این که به این مرحله نرسید باید هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید تا وضعیت سلامت ایمپلنت و دندان‌های دیگر بررسی شود.

برچسب ها

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .

    WhatsApp مشاوره با پزشک