ایمپلنت all on 4 چیست ؟ (مزایا، معایب + قیمت)

بی دندانی می تواند به صورت مستقیم بر روند زندگی شما تاثیر بگذارد. حال اگر میزان این بی دندانی افزایش یابد، تاثیر و معایب آن نیز بیشتر می شود. پس یافتن درمانی برای بی دندانی های گسترده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در این مقاله قصد داریم یکی از بهترین درمان های بی دندانی گسترده که ایمپلنت all on 4 نام دارد را مورد بررسی قرار دهیم.

ایمپلنت all on 4 چیست ؟

اوردنچر چیست؟

اوردنچر نوعی درمان است که در آن دسته دندان کامل بر روی پایه ایمپلنت قرار می گیرد. پایه ایمپلنت های نام محصولی هستند که در درمان ایمپلنت دندان از آنها استفاده می شود و توسط پزشک متخصص در درون استخوان فک شما قرار می گیرند.

پایه ایمپلنت ها در حقیقت نقش ریشه دندان را ایفا می کنند و در این درمان استحکام دسته دندان ها را حفظ می کنند اما قبل از آن باید با استخوان فک شما جوش بخورند که این روند به صورت معمول حدودا 3 الی 6 ماه طول می کشد.

ایمپلنت all on 4 چیست؟

ایمپلنت all on 4 یک درمان برای بی دندانی گسترده می باشد و در ایمپلنت all on 4 چهار پایه ایمپلنت توسط پزشک متخصص در هر فک قرار می گیرد و پس از آن دسته دندان کامل بر روی آنها قرار داده می شود تا به این وسیله بی دندانی گسترده شما مورد درمان قرار گیرد.

باید گفت ایمپلنت all on 4 برای افرادی که دندان های خود را به صورت کامل در یک فک یا هر دو فک از دست داده اند قابل اجرا می باشد و در آن با قرار دادن 4 پایه ایمپلنت در هر فک، 12 تا 14 پروتز دندانی که به صورت بریج به یک دیگر متصل هستند به شما تحویل داده می شود.

مراحل انجام ایمپلنت all on 4

مراحل ایمپلنت all on 4 با ایمپلنت های معمولی دارای شباهت بسیار زیادی می باشد و لازم به ذکر است که در برخی از موارد شما نیازمند انجام برخی از درمان های جانبی می باشید که معمولا آنها بعد از مرحله اول و قبل از مرحله جراحی ایمپلنت all on 4 انجام می شوند.

مراحل انجام ایمپلنت all on 4
مراحل انجام ایمپلنت all on 4

انتخاب پزشک متخصص

اولین مرحله در ایمپلنت all on 4 تهیه سی تی اسکن و انتخاب پزشک متخصص می باشد که این مرحله دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. زیرا انتخاب پزشک متخصص می تواند بر روند درمان شما تاثیر مستقیمی بگذارد.

در این مرحله پزشک با تحلیل عکس و معاینه کامل شما طراح درمانی را در نظر می گیرد و محل قرار گیری پایه ایمپلنت ها را مشخص می کند. به یاد داشته باشید در این مرحله که مشاوره قبل درمان نام دارد تمام دارو و بیماری های خود را به پزشک اطلاع دهید.

جراحی ایمپلنت all on 4

پس از این مرحله نوبت به جراحی ایمپلنت all on 4 می رسد. در این قسمت پزشک متخصص 4 پایه ایمپلنت را در استخوان فک شما قرار می دهد. البته نگران جراحی نباشید زیرا این بخش با استفاده از بی حسی انجام می شود و در طی جراحی شما دردی را متوجه نخواهید شد.

در برخی از موارد نیز که بیمار دارای ترس یا استرس بسیار زیادی می باشد می توان از بیهوشی های متفاوتی نیز استفاده کرد. البته استفاده از بیهوشی نیازمند معاینه های بسیار دقیق وشرایط خاصی می باشد که بیمار باید این شرایط را دارا باشد.

پروتز موقت ایمپلنت all on 4

مدت زمانی که این مرحله از جراحی ایمپلنت all on 4 فاصله دارد، وابسته به شرایط بیمار و صلاح دید پزشک است. می توان گفت در برخی از موارد این مرحله بلافاصله بعد از جراحی می باشد و در برخی از موارد نیز 3 الی 4 روز فاصله خواهد داشت که در آن پروتز های موقتی را برای زیبایی بر روی پایه ایمپلنت ها قرار می دهند.

قالب گیری ایمپلنت all on 4

در این مرحله متخصص پروتز قالبی را از دهان شما تهیه می کند و به لابراتوار می فرستد. این پروتز ها دارای انواع متفاوتی هستند و همچنین رنگ های متخلفی نیز شامل می شوند که همه آنها نسبت به انتخاب و سلیقه شما شخصی سازی می شوند.

اتمام درمان ایمپلنت all on 4

در این قسمت پروتز های دائمی شما آماده شده است و توسط متخصص پروتز بر روی پایه ایمپلنت های قرار می گیرد و درمان نهایی می شود. البته در برخی از موارد پروتز های دائمی نیازمند برخی از  اصلاحات جزئی می باشند که دوباره به لابراتوار فرستاده می شود.

فیلم مراحل ایمپلنت all on 4 ( ایمپلنت 4 تایی )

در فیلم ایمپلنت all on 4 آماده شده می توانید با مراحل آن به وضوح آشنا شوید و درباره نحوه کاشت ، اتصال ، قرار گیری و کلیت آن آشنایی بیشتری پیدا فرمایید.

فیلم مراحل ایمپلنت all on 4

قیمت ایمپلنت all on 4

هزینه ایمپلنت های all on 4 وابسته به وضعیت هر فرد متفاوت می باشد و عوامل گوناگونی می تواند بر روی هزینه نهایی ایمپلنت شما تاثیر گذار باشد. برخی از عواملی که میتواند بر قیمت ایمپلنت all on 4 موثر باشد شامل :   

انتخاب پزشک

انتخاب پزشک می تواند بر قیمت این درمان تاثیر مستقیمی داشته باشد. زیرا به هر میزان که تخصص و تجربه پزشک بالاتر باشد دستمزد آن نیز بالاتر خواهد بود. البته باید گفت بهتر است شما در این درمان از پزشک متخصص با تجربه بسیار بالا استفاده نمائید تا درمان با کیفیتی را دریافت نمائید.

نوع برند ایمپلنت

برند های مختلفی در سرتاسر دنیا مشغول ساخت ایمپلنت های دندانی می باشند. می توان گفت قیمت این برند ها با یک دیگر متفاوت است به همین دلیل نیز قیمت ایمپلنت all on 4 ارتباط مستقیمی با برند انتخابی توسط شما دارد.

پروتز های ایمپلنت

همانطور که در بالا مشاهده کردید پروتز های دندانی دارای انواع متفاوتی هستند. باید گفت قیمت این پروتز ها با یک دیگر متفاوت است به همین دلیل نیز نوع پروتز انتخابی شما و تعداد آن می تواند بر قیمت این درمان تاثیر گذار باشد.

طول عمر ایمپلنت all on 4

به صورت کلی می توان گفت طول عمر ایمپلنت all on 4  به عوامل بسیار متفاوتی بستگی دارد که این موارد به شرح زیر می باشد:

 • انتخاب پزشک متخصص
 • انتخاب برند با کیفیت
 • رعایت دستوارت پزشک
 • رعایت مراقبت های بعد از درمان

می توان گفت اگر به موارد بالا دقت کنید و آنها را به صورت دقیق انجام دهید طول عمر این درمان بسیار بالا می باشد و شما تجربه بسیار مناسبی را از این درمان کسب خواهید کرد.

مزایای و معایب ایمپلنت ردیفی

ایمپلنت ردیفی نام دیگر ایمپلنت all on 4 است که همانند دیگر درمان ها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می باشد. توجه کنید که شما قبل از انجام این درمان باید مزایا و معایب آن را بدانید تا بتوانید نسبت به شرایط خود تصمیم دقیقی را بگیرید.

مزایای ایمپلنت all on 4

ایمپلنت all on 4 دارای مزایای بسیار زیادی می باشد به همین علت افراد بسیار زیادی قصد دارند از این درمان استفاده کنند. بخشی از مزایای ایمپلنت all on 4 به شرح زیر می باشد:

 • طول عمر بسیار بالای این درمان یکی از مزایای آن می باشد.
 • بازگشت زیبایی از دست رفته در کنار افزایش اعتماد به نفس
 • در اکثر موارد شما در این درمان نیازمند انجام درمان های جانبی نخواهید بود.

معایب ایمپلنت all on 4

می توان گفت ایمپلنت ردیفی دارای معایب بسیار جزئی می باشد. برخی از افراد ممکن است در ابتدای درمان خود احساس راحتی با پروتز های ایمپلنت نکنند که البته این مورد نیز پس از گذشت مدت کوتاهی بر طرف خواهد شد.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر از پزشک متخصص و با تجربه در این درمان استفاده نکنید، ایمپلنت all on 4 می تواند معایب بسیار زیادی داشته باشد. برخی از معایب ایمپلنت all on 4 که به علت استفاده از پزشک غیر متخصص رخ می دهد به شرح زیر می باشد:

 • مراقبت های حساس تر در ایمپلنت all on 4 ثابت
 • رسیدن درمان نهایی به نسبت دندان مصنوعی زمان بیشتری نیاز دارد
 • عفونت لثه

عوارض ایمپلنت all on 4

ایمپلنت all on 4 نیز مانند همه درمان ها دارای معایب مخصوص به خود می باشد. باید گفت عوارض ایمپلنت all on 4 همانند ایمپلنت دندان است و به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

عوارض ایمپلنت all on 4
عوارض ایمپلنت all on 4

عوارض کوتاه مدت ایمپلنت all on 4

منظور از عوارض کوتاه مدت ایمپلنت all on 4 بعد از جراحی می باشد. که این عوارض معمولا خطرناک نمی باشند و به علت جراحی پیش می آیند. برخی از عوارض کوتاه مدت ایمپلنت all on 4 به شرح زیر است:

 • ورم کردن
 • درد و خونریزی
 • بروز حساسیت

عوارض بلند مدت ایمپلنت all on 4

عوارض بلند مدت ایمپلنت all on 4 بسیار شبیه به ایمپلنت دندان معمولی می باشد و در برخی از موارد ممکن است خطرناک باشند. البته نگران نباشید زیرا اگر مراقبت های ایمپلنت all on 4 را به خوبی رعایت کنید این درمان درصد موفقیت بسیار بالایی را به شما ارائه می دهد. برخی از عوارض طولانی مدت ایمپلنت all on 4 به شرح زیر می باشد:

 • شکستگی پروتز
 • امکان بروز عفونت
 • افتادن روکش ایمپلنت

مراقبت های ایمپلنت all on 4

هر درمان دارای مراقبت های مخصوص به خود می باشد که شما با انجام آنها می توانید طول عمر درمان خود را بالاتر ببرید. مهم ترین مراقبت در ایمپلنت all on 4 رعایت بهداشت دهان و دندان است که شما می توانید با استفاده از مسواک، نخ دندان و دهان شویه های مخصوص ایمپلنت آن را رعایت فرمائید.

ایمپلنت all on 4 برای چه افرادی مناسب است؟

ایمپلنت all on 4 برای افرادی مناسب است که دندان  های خود را به صورت کامل در فک پایین یا بالا از دست داده اند از طرفی نیز اگر شما دارای تحلیل استخوان جزئی شده اید این روش برای شما بسیار مناسب می باشد. افرادی که برای این درمان مناسب می باشند به شرح زیر است:

 • دارای بی دندانی در یک فک یا هر دو فک هستید.
 • تراکم استخوان فک شما مقداری کاهش پیدا کرده است.
 • از دندان مصنوعی استفاده می کنید و از آن ناراضی هستید.

ایمپلنت all on 4 برای چه افرادی مناسب نیست؟

در قسمت بالا گفته شد ایمپلنت all on 4 برای افرادی مناسب است که دارای تحلیل استخوان جزئی می باشند اما اگر تحلیل استخوان شما بسیار زیاد باشد بهتر است از این درمان استفاده نکنید. شما می توانید به جای استفاده از این درمان از ایمپلنت های زیگوماتیک بهره مند شوید.

دو نکته طلایی درباره ایمپلنت all on 4 موفق

همانطور که گفته شد ایمپلنت دندان درصد موفقیت بسیار بالایی دارد و شما می توانید با در نظر گرفت دو نکته طلایی این درصد را بالاتر نیز ببرید. به شما توصیه می کنیم اگر قصد دارید ایمپلنت all on 4 با کیفیتی را تجربه کنید که درصد موفقیت آن بسیار بالا باشد به دو مورد زیر توجه ویژه ای نمائید.

 • انتخاب پزشک متخصص با تجربه بالا
 • انتخاب برندی با کیفیت برای ایمپلنت خود

ایمپلنت all on 4 دارای استحکام کافی می باشد؟

شاید برای خیلی از افراد سوال شود که آیا ایمپلنت all on 4 با 4 پایه ایمپلنت دارای استحکام کافی می باشد. در جواب این سوال باید گفت طبق تحقیقات که بر روی ایمپلنت کامل انجام شده بیشتر فشار جویدن بر روی چهار پایه ایمپلنت وارد می شود و فقط 15 درصد از فشار بر روی دیگر پایه ها وارد می شود.

همین تحقیقات نیز باعث ارائه ایمپلنت all on 4 شده است زیرا آنها ثابت کرده اند که استحکام این درمان مناسب می باشد.

مقایسه ایمپلنت all on 4 با دیگر درمان ها

برای درمان بی دندانی های گسترده راه های متفاوتی ارائه شده است. به همین دلیل در این قسمت قصد داریم چند مورد از آنها را با یک دیگر مقایسه کنیم تا شما بتوانید راحتر درمان مورد نظر خود را از بین این راه ها انتخاب نمائید.

مقایسه ایمپلنت all on 4 با دندان مصنوعی

همانطور که همه ما می دانیم دندان مصنوعی یکی از درمان هایی است که از مدت ها قبل برای بی دندانی های گسترده مورد استفاده قرار می گرفت اما دارای کاربرد بالایی نمی باشد. از طرفی شما باید برای استفاده از دندان مصنوعی متحرک تراکم استخوانی کافیی داشته باشید در غیر اینصورت دندان مصنوعی در دهان شما به خوبی قرار نمی گیرد و احساس خوبی را به شما منتقل نمی کند.

اما می توان گفت ایمپلنت all on 4 در نقطه مقابل دندان مصنوعی قرار دارد. زیرا از این درمان می توان در افرادی که دارای تراکم استخوان پایینی هستند نیز استفاده کرد و از طرفی دارای کاربرد بسیار بالاتری می باشد و احساس دندان های واقعی را به شما ارائه می کند. البته باید گفت قیمت ایمپلنت all on 4 معمولا بالاتر از دندان مصنوعی می باشد.

مقایسه ایمپلنت all on 4 با ایمپلنت کامل

در این دو درمان از پایه ایمپلنت استفاده می شود اما باید گفت تعداد پایه ایمپلنت های مورد استفاده در ایمپلنت کامل بیشتر است که همین مورد باعث ایجاد تفاوت در این دو درمان می شود.

باید گفت استحکام و زیبایی ایمپلنت کامل تا حدی بیشتر از ایمپلنت all on 4 می باشد اما به احتمال زیاد شما برای انجام ایمپلنت کامل نیازمند درمان های جانبی هستید از طرفی نیز قیمت ایمپلنت کامل بیشتر از ایمپلنت all on 4 است.

مقالات محبوب

هزینه ایمپلنت دندان

در این مقاله می توانید با قیمت انواع ایمپلنت دندان اعم از دیجیتال، کامل، فوری آشنا شوید و همچنین از شرایط اقساط مرکز ایمپلنت نیز مطلع شوید.

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان بهترین درمان برای زیباسازی طرح لبخند شناخته می شود و به شما لبخند هالیوودی را هدیه می دهد. اگر قصد انجام لمینت دندان را دارید با ما همراه باشید تا از هزینه لمینت دندان و پاسخ به سوالات هر واحد لمینت چقدر است ؟ ، لمینت واحدی چند؟ مطلع شوید.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محبوب است که به وسیله آن می توانید یک لبخند زیبا و بدون نقص داشته باشید. در این مقاله به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم. با ما همراه باشید تا قبل از انجام کامپوزیت دندان با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، آشنا شوید.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

در صورتی که تمام دندان های یک فک یا دو فک خود را از دست داده اید، ایمپلنت کامل برای شما مناسب می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت انواع ایمپلنت کامل می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال از عکس و فناوری های سه بعدی برای موقعیت یابی دقیق استخوان و عصب ها استفاده می شود و این شبیه سازی باعث دقت بالای کاشت ، حداقل ریسک ، برش و خونریزی شود.

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که در کنار کیفیت خوب، هزینه بسیار مناسبی دارند و در این مقاله می توانید با قیمت انواع برند ایمپلنت کره ای آشنا شوید.

  دیدگاه ها

ثبت دیدگاه

مشاوره مجازی رایگان

Blank Form (#3)

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز ایمپلنت می باشد.